никой не знае какво ми има...

  • 7 424
  • 29
Здравейте,
моята история започна юни месец, след като направих аборт. Най-голямата грешка в живота ми- е, той не е чак толкова дълъг - на 22години съм:) След аборта се наложи повторен кюретаж, в последствие задържах кръв. Изшисаха ми противозачатъчни, но организма ми не ги приема добре, жсеки месец имам зацапвания , цикала ми протича страно...  но, всъщност проблема ми се появи 1 месец след аборта, т.е след първия цикъл- започна да ме боли левия крак.. Няма обяснение защо... Направих си тестове, от микробиологията излязаха две бактерии- enterococuss i clu sells(това е анаеробна бактерия) . Както и съм си унищожила естествената флора на влагалището... т.е. тези лактобацили , коитп си го населяват по-принцип... за 5месеца пих 5антибиотика и какво ли още не, слагаха ми инжекции и др., но болката не спира(мислеха , 4е е ревмати4н а, после урологи4на , после гегекологи4на). днес си пуснах тест за хламидии- дано да е отрицателен, но много ме е страх. Дали някои, може да ми обясни не6то повече за тях, защото нямам представа до каква степе може да са ме увредили. Страх ме е , 1е заради повторния кюретаж и сега тези инфекции, са ми се срастнали трабите на яйчниците... Наи- голямото ми желание е да имам дете!!!!! жестоко съжалявам за грешката си , и ви моля ако имате представа за добър доктор генеколог , който може да ми помогне, защото вече смених 3-ма. Единственото, което правят е да ме тъпчат с антибиотици и ни6то повече...
Виж целия пост
# 1
Ина, поста ти е малко объркан, успокой се и обясни последователно. Аз сега не разбрах- този аборт по желание ли си го направила  Shocked Пък искаш много дете  Sad
За хламидиите ли питаш дали са те увредили- еми те още не са ти излезнали резултатите- пък ти реши, че ги имаш  Rolling Eyes
Незнам при какви лекари ходиш, но най- добре ако се притесняваш за тръбите си да направиш цветна снимка в клиника по стерилитет  Peace
Ние няма как да познаем дали имаш срастване или не  Rolling Eyes
Силно ти стискам палци нещата да се оправят  Praynig
Виж целия пост
# 2
хм.... аз имам хроничен оофорит. често ме боли ставата на крака до болния яйчник, но болката е само около него - не "върви" много надолу по крака. Едва ли при теб причината е същата newsm78. Не съм чела тук такова подобно на твоето оплакване да има някоя...
Надявам се скоро да се установи причината и да спрат да те наливат с толкова много антибиотици. Това не е хубаво Hug
Виж целия пост
# 3
За кой град става въпрос?
Виж целия пост
# 4
Наистина много ти е объркан постинга newsm78
Виж целия пост
# 5
da, naistina e mnogo oburkan, no tova e za6toto sum stra6no pritesnena. da, aborta go napravih po moe jelanie, no sled tova sujalih. nikoi ne mi be6e opisal riskovete koito krie. i poneje s moq priqtel sme o6te mladi i dvamata sme studenti, a i mi predstoi tejka godina v universiteta( az sledvam dve vis6i paralelno) re6ihme , 4e ni e o6te rano. Imahme podkrepata na roditelite si- t.e ostaviha re6enieto v na6i ruce. No, sled aborta mi zapo4naha problemite s kraka i nikoi ne znae ot kakvo me boli. bolkata e okolo limfniq vuzel na svivkata na kraka pri qi4nika i produljava nadolu po vutre6nata 4ast na kraka. Obikolih dosta lekari, vsi4ki genekolozi mi kazvat, 4e qi4nika mi e zdrav , kakto i matkata- bili "kato po u4ebnik", sled kato izlekuvah infekciqta, koqto mi otkriha, bolkata produljava i se 4udq dali moje da se dulji na hlamidiq i kak moje da sum se zarazila , pri polojenie , 4e ot 3 godini sum s edin i susht partnior i sum sigurna v nego.  Az, sum ot sofia, za tova ako nqkoi, moje da mi preporu4a lekar pri kogoto da otida 6te mu buda zaduljena. Kolkoto do tova, 4e iskam da imam dete, v momenta v koito svur6ih tazi glupost(aborta) ve4e sujalih , za tova mislq , 4e ako uspeq pak da zabremeneq 6te buda nai-6tastliviq 4ovek na sveta. a, opaseniqta , 4e mi e rani i ne sum sigurna dali 6te se spravim ve4e ne me pritesnqvam, prosto pokrai vsi4ki tezi problemi
porasnah i sum sigurna, 4e 6te moga da poema tazi otgovornost.. Molq vi, ako nqkoi, moje da mi razkaje ne6to pove4e za hlamidiite , dali moje da me boli ot tqh da mi pi6e, za6toto sum stra6no pritesnena. Dne s mi izliza izsledvaneto i kato rzabera rezultata 6te go dobavq...dano da e otricatelen



да, наистина е много объркан, но това е защтото съм страшно притеснена. да, аборта го направих по мое желание, но след това съжалих. никои не ми беше описал рисковете които крие. и понеже с моя приятел сме ощте млади и двамата сме студенти, а и ми предстои тежка година в университета( аз следвам две висши паралелно) решихме , 4е ни е ощте рано. Имахме подкрепата на родителите си- т.е оставиха решението в наши ръце. Но, след аборта ми запо4наха проблемите с крака и никои не знае от какво ме боли. болката е около лимфния вузел на свивката на крака при яй4ника и продълява надолу по вутрешната 4аст на крака. Обиколих доста лекари, вси4ки генеколози ми казжат, 4е яи4ника ми е здрав , както и матката- били "като по у4ебник", след като излекувах инфекцията, която ми откриха, болката продължава и се 4удя дали може да се дължи на хламидия и как може да съм се заразила , при положение , 4е от 3 години съм с един и същ партниор и съм сигурна в него.  Аз, съм от софия, за тожа ако нqкои, мойе да ми препору4а лекар при когото да отида 6те му буда задулйена. Колкото до това, 4е искам да имам дете, в момента в които свурших тази глупост(аборта) ве4е съжалих за това  мисля , 4е ако успея пак да забременея 6те бъда наи-щтастливия 4овек на света. а, опасенията , 4е ми е рано и не съм сигурна дали 6те се справим ве4е не ме притеснявам, просто покраи вси4ки тези проблеми пораснах и съм сигурна, 4е 6те мога да поема тази отговорност.. Моля ви, ако някои, може да ми разкаже не6то пове4е за хламидиите , дали може да ме боли от тях да ми пише, защтото съм страшно притеснена. Днес ми излиза изследването и като рзабера резултата 6те го добавя...дано да е отрицателен
Виж целия пост
# 6
ааааааааа, не, толкова много изписано на латиница.... ooooh! Моля те, ползвай кирилица. Ще видиш как ще почнат да ти се карат след малко.
Виж целия пост
# 7
Ако искаш да ти помогнем, пиши на кирилица.
Виж целия пост
# 8
ина митева,
Според мен  Grinning - болката в крака няма нищо общо с аборта нито с хламидията /ако я има изобщо/
Хламидията  - ако нямаш гинекологични оплаквания /течение, възпаление и т.н./ няма и да я усетиш.
Според мен притесненията ти са напразни.
Дори и да имаш хламидия - тя едва ли е причинила сраствания /все пак си на 22 г./ и лесно се лекува /при добър лекар/.
 
Виж целия пост
# 9
Искам само, да споделя.Това което ще кажа не означава че и при теб е абсолютно същото Grinning
Имам същата болка в свивката на слабините близо до яйчниците.От време на време получавах силно схващане в свивката на слабините от дясно и болка от вътрешната страна на крака.Посетих уролог, ренген, стерилна урина..нищо!При посещение при хирург се оказа разтегнати ингвинални връзки.Това е!
Успех и по-малко се притеснявай Simple Smile
Виж целия пост
# 10
здравейте отново,
добрата новина е , че изследването за хламидии се указа отрицателно:) поне едно нещо отпадна.. За съжаление болките ми в крака не минават... след аборта в следствие на купищата антибиотици, който изпих  имам дезбактериоза , т.е умряли са ми лактобацилите... сега ще трябва да ги "колонизирам" обратно... Но, страшно много се притеснявам, 4е заради вагиналната ифекция , която съм направила малко след аборта( никои от генеколозите не се сетиха, да ми пуснат една микробиология след аборта - пусната беше 3 месеца след това) съм се срастнала... а , и тази болка в крака... Сега разбрах, за един китайски професор , който е тук, диагностицирал и помагал при сраствания и проблеми с яйчниците. Само че, е малко стряскащо, защото става въпрос за акопунктура, но с 33см игли... Норамалната е с около 10-12см игли... следващата седмица ще отида при него, ако успея да си запиша час, защото , тои е тук само до края на месеца.. Дано той ми помогне с болката в крака или поне да ми каже от какво е..Simple Smile Чао от мен за сега и успех:)
Виж целия пост
# 11
ина митева - не си самоназначавай диагноза... Отиди на лекар, да те видят, ако се притесняваш, че може да има сраствания... Ако се наложи може да ти назначат лапароскопия, но да се лекуват сраствания с акупунктура... извинявай, ама нещо ми звучи несериозно!!!
Виж целия пост
# 12
В никакъв случай лапароскопия, това предполага нови страствания.
Виж целия пост
# 13
В никакъв случай лапароскопия, това предполага нови страствания.

Аууууууууу,това много ме притесни SickИма ли някое момиче след лапароскопия с цел фенестрация,да е получила сраствания в следствие на манипулацията?Много ми стана притеснено,защото напоследък имам болки в кръста и бедрата и сега това за срастванията, направо сериозно се замислям дали не съм се сдобила с такива Cry
Виж целия пост
# 14
Ина, болката в крака може въобще да не е свързана с яйчници, вагинална инфекция или следствие на аборта, причините може да са най-различни, като например да идват от апандистит (ако не е махнат), ишиас (от който в последно време все повече млади хора се оплакват), изстинка (стоене на течение) и за тези се сещам в момента, също така и много зависи каква е точно болката, тъпа, остра, от къде тръгва и до къде стига, постоянна ли е или се появява от време на време, ако е второто дали си забелязала кога точно се появява, по време на менструация или овулация, засилва ли се тогава и т.н. На много въпроси трябва да се отговориш и след това задължителна консултация с лекар.

Акупунктурата не съм сигурна дали лекува въобще нещо, но не е лошо да се опита, въпреки че не вярвам много в алтернативната медицина, според мен от нея следва временно облекчение, но не и пълно излекуване. Обърни си повече внимание на имунитета, яж храни, които засилват полезните бактерии, например киселото мляко, пий витамини и, разбира се не се съмнявам, че не го правиш, но да си кажа, спазвай добра хигиена.

А колкото до лапароскопията, действително може да се получат сраствания, това си е риск като при всяка операция, но има хора, които са по разположени към това от други. Не знам защо е така, но при някои дори операция от апандисит води до тежки сраствания и последвал проблем с редпродуктивността. Явно си е до организъм.   
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия