Кога и как да махнем бибата?

  • 1 401
  • 29
Мили мами, бихте ли ме посъветвали, защото не знам как да се справя?!!
Малчо е на 1 г.1 м. Заспива винаги, само и единствено с бибата. Ако понеча да му я махна се буди и реве, а ако сам я е изплюл и се събуди, реве до тогава, докато не му я дам. Много мои приятелки ме плашат, че ще му се изкривят челюстите, захапката му щяла да се деформира и т. н. Какво да направя, как да се справя с гумата, като в момента точно му никнат зъби, и без това е достатъчно изнервен и не спи нощем изобщо, страхувам се да не съжалявам по-нататък, как се справихте вие?
Виж целия пост
# 1
Eстествено,че няма да вземаш бибата на детето Peace
Дъщеря ми виждаш колко е голяма и бибата и е постоянно в устата,но аз,не виждам място за притеснение Peace
На твоите приятелки много поздрави!
Виж целия пост
# 2
И ние сме също като описания случай-не заспива без биба в устата,ако падне през нощта,я търси и реве и така се и разбужда.Засега няма да й я махам нощем,защото няма заспиване.
Виж целия пост
# 3
Да те успокоя, че и моята Киа, още си иска "биби". Въобще не смятам да и я отнема.
Виж целия пост
# 4
при нас беше следното, беше на година и девет месеца когато пусна бибата зад радятора, аз я извадих но тя повтори, след това аз я прибрах и и казах че вече е кака и какте нямат биби, бибите са за бебетата, тя почна да повтаря малко се разочарова но до там беше,  на другия ден пак пита аз пак и казах същото и приключи  с бибата, просто аз съм на мнение че трябва да се уцели момента, не мисля че може да му увреди захапката, опитай се да му ограничиш смученето само за спането, през другото време да не се дава, а в последствие ще измислиш как ще я махате, просто трябва да почне малко да разбира според мен,
Виж целия пост
# 5
Аз я махнах на 1 година. Спряха от производство неговите биберони, а друг не искаше. Принудих се да го отуча, въпреки че не мислех така да стане. няколко вечери я търси, може би около седмица, а после забрави  Peace
Виж целия пост
# 6
А, пък ние сами се отказахме. Нищо целенасочено не съм правила. Както са казали и другите, явно е бил дошъл момента. Но, от друга страна, не сме били и зависими от нея - ползваше я само за заспиване, но ако се събудеше не я и търсеше.
Не си спомням къде, гледах една лекарка, която обясняваше, че не е толкова притеснително, ако бебетата искат биба само преди заспиване.
По принцип, тук имаше описани разни начини за отказване от биба - някои майки бяха рязали върха, други топили в оцет и т. под. Може да пробваш с търсачката.
Виж целия пост
# 7
Не лишавай бебчето от неговата бибичка! На годинка си е още бебе, къде са му комуникациите, приятелите, на които да се оплаче - вкл. и от теб, изобщо... бибичката е много повече от средство за чесане за едно бебе, тя си му е всичко, не му я отнемай...
Виж целия пост
# 8
Не лишавай бебчето от неговата бибичка! На годинка си е още бебе, къде са му комуникациите, приятелите, на които да се оплаче - вкл. и от теб, изобщо... бибичката е много повече от средство за чесане за едно бебе, тя си му е всичко, не му я отнемай...
Laughing това обяснение най ми хареса  Peace и ние сме си с бибка особено през ноща  Heart Eyes не мисля да му я махам макар че бабите ве4е ме погнаха че трябвало да му я взимам  Close но аз им казахч е никой не им е искал мнението и е рано да му я взимам  Flutter
Виж целия пост
# 9
Аз не съм виждала голям човек да ходи с бибка - така че спокойно - ще дойде време и ще я махнете !
Виж целия пост
# 10
Мамче, още ви е рано да я махате тази биба. Нека детето започне да се разбира. Изчакай още половин година, най-много до навършване на две, после и отрежи върха. Това за изкривяването е истина, моя приятелка има дете на 3 годинки, което още си е с бибка и челюстта наистина е изкривена.
Виж целия пост
# 11
Мисля да оставя Калоян да си я смуче до когато иска.
Естествено в границите на нормалното.
И той много си я обича.
Нощем си я търси и си я слага в устата и заспива.
Виж целия пост
# 12
Деси малко по принуда се отучи от бибата  Laughing Тя по същия начин без биба не заспиваше и нощем си я търсеше. Една вечер, беше на 1,7 г., не можахме да намерим нито една от трите биби, които тя имаше. Търсихме навсякъде, даже и в коша за боклук и в камината, но ги нямаше. През нощта видяхме голям зор, не може да заспи, изнерви се, а и ние покрай нея, заспа едва призори, капнала от плач и умора. На другия ден намерихме и трите биби под килима в на баба й стаята. Обаче за наша голяма изненада тя не пожела повече на ги смуче и така се разделихме с  baby_neutral
Чувала съм, че някой майки пробиват с по-дебела игла бибата или й отрязват малко от върха, по този начин децата засмукват въздух и се отказват от бибките. Каквото и да решите - успех.
Виж целия пост
# 13
Аз много се притеснявах за това. Беба беше над 1.5 година, когато я махна. Сама. Аз просто оставих бибата да не става за нищо вече Laughing Стърчаха едни парчета чак от нея и аз се страхувах да не се задави с някое,но факт, че постепенно започна да не и се смуче, а още не разбираше, че можем да купим нова. Една вечер просто и казах, че вече не може, защото е много стара и ще се задави и тя се съгласи. Известно време избягвах да вижда изобщо биба някъде... Laughing После забрави. Методът с постепенното изрязване на бибата също ми се струва удачен. Той всъщност е същото,което беба постигна, само че го прави някой друг. Wink
 А на годинка си е малко бебето още...може да си посмуче Laughing
Виж целия пост
# 14
И ние заспиваме само с бибата,но сега е наистина още много малка,ще и я оставя до 1,5 год. най-късно и после ще действам по тези методи  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия