ВРЕМЕ ЛИ Е ЗА ЗЪБОЛЕКЪР

  • 851
  • 9
здравейте на всички аз съм нова в форума  и имам няколко въпросчета към вас  КОГА ТРЯБВА ДА ЗАВЕДА СИНА МИ КОЙТО Е 3г.9м на ЗЪБОЛЕКАР ? ПОСЛЕДНО ВРЕМЕ МНОГО СЛАДКО ЯДЕ И СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ЗА КАРИЕСИ
Виж целия пост
# 1
Заведи го при някой добър чичко или леличка, който да го повози на стола, да му покаже огледалцето и онова дето пръска вода, да му подари някоя интересна кутийка и да му светне в устата с голямата лампа. Така хем ще му е интересно, хем няма да му вземат страха от първия път, пък и докторът ще погледне в устата да види какво е положението.
Виж целия пост
# 2
Според мен нищо не ви пречи да го заведете на профилактичен преглид за ваше успокоение.Аз започнах да го водя моя син като беше на годинка и половина,понеже започнаха да му почерняват.Ходим почти всеки месец защото вече е много зле с зъбите(то почти не са му останали Mr. Green,но пломбирват това което могат.)Та мисълта ми е че няма точно определен период(както за консултациите напр.)за да се прегледат зъбките.
Дано да нямате проблеми че е много тежко като си няма зъбки детенце. Confused
Виж целия пост
# 3
Моята дъщеря е на 2г.и 8м.Честно казано се страхувам от реакцията и,когато ще се наложи да седне на зъболекарския стол. CryЗатова полагам усилия за да отложим този момент.Всяка вечер много старателно мием зъбките.Често сменям четката и.Старая се да купувам по-скъпи четки и пасти.Разглеждам зъбите и,все пак ако се появи кариес ще го видя. newsm78
Виж целия пост
# 4
На 4 години мисля, че е време да го види зъболекар.
Аз съм водила дъщеря ми всяка година профилактично, от 4-годишна нататък, но слава Богу засега не е имала проблеми.
А чисто психолгически, по-добре е да отиде на зъболекар, да го прегледат, да не му направят нищо и да не се страхува, отколкото да прекрачи за пръв път прага на такъв кабинет с болки и съответните страхове.
Виж целия пост
# 5
Аз моя син го заведох малко преди да навърши 3. Зъболекарката не го сложи на стола, а го прегледа както си беше прав и каза, че няма проблем, дори малко рано го водя. Каза единствено да се мият редовно зъбките и да дойдем пак след половин година. Но то май си зависи от зъбите, защото каза, че има и деца на 2 год. с проблемни зъби. Дано е наследил моите зъби  Praynig, а не да се мъчи като баща си.
Така че май е индивидуално за всяко дете. И по-добре се консултирай с добър зъболекар.
Виж целия пост
# 6
Ох и аз все отлагам, мойта дъщеря е на 5 и трябва да я заведа.Доста съм закъсняла май.
Виж целия пост
# 7
Аз да попитам-а от каква възраст започнахте да миете зъбките?Ние имаме само 2 зъба засега и се чудя... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Още ви е много рано. Аз започнах към годинката, но детето се дърпаше и после към две годинки  ми разреши да ги мия.
Виж целия пост
# 9
Мисля че първо ти трябва да огледаш зъбите му и след това да му обясниш защо трябва да се лекуват.При нас това имаше ефект надявам се и при вас да стане.А на въпроса време ли е за зъболекар мисля че колкото по рано толкова по добре
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия