Постоянна сънливост - болестно състояние?

  • 3 854
  • 7
Здравейте. Притеснявам се за една жена на 33 г., с която преди няколко месеца се запознах. Направи ми впечатление, че постоянно спи, по скоро дреме. Навсякъде където сме, дори и навън, докато сме на кафе. Чувала съм, че има такава болест. Но информация не намирам никъде в интернет. Иначе е здрава, не приема лекарства. Даже преди 2 месеца забременя, може би от това състоянието й се задълбочи и вече спи по цял ден и цяла нощ. Събужда се само за храна, будува 1 час и заспива. Това е много притеснително за новото й семейство /наскоро омъжена/.
Дали е сериозно състоянието й и дали се лекува?
Виж целия пост
# 1
Ами да я заведат на лекар.

А да е била в Африка напоследък?
Виж целия пост
# 2
Причините може да са много Rolling Eyes Напр. една от тях е т.нар. нарколепсия http://www.4d-comfort.com/opencms/export/sites/default/bg/sublin … N/narcolepsy.html Но има и много други заболявания, на които един от симптомите е прекомерна сънливост. По принцип, нормално бременността увеличава сънливостта /причината е хормонална/.
Като начало трябва да се консултира с личния лекар и той да я насочи към подходящия специалист. 
Виж целия пост
# 3
Да не би да е анемична?
При анемия организмът няма сили да "будува" и спи.
А бременността със сигурност влияе. Аз друг симптом освен сънливост не съм имала. Вярно, че през деня ходех на работа, но вечер заспивах първите месеци към 7 вечерта.
Виж целия пост
# 4
Да си изследва хормоните на щитовидната жлеза, по-спрециално ТСХ! Хипофункцията е свързана с постоянна уморяемост и сънливост.
Виж целия пост
# 5
Нека да отиде на лекар,но аз като бях бременна спях по 18ч в денонощието до 3-я месец.
Виж целия пост
# 6
Чувала съм за такава болест и доколкото си спомням все още  лекарите не са намерили лек.
Проблемът е най-вече социален, такива хора не могат да работят, да водят нормален живот.
Твоята позната нека потърси медицинска помощ, дано и помогнат.
Виж целия пост
# 7
Има такава болест наистина- сестрата на баба ми заспиваше ей така седнала както си говори с теб!Не помня да се е лекувала с нещо и лека и пръст почина над 80 години.А бременността определено много влияе на сънливостта.Дано се оправи жената!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия