Обжалване пред КАТ

  • 2 817
  • 16
Някой може ли да сподели каква е процедурата?

Написаха ми акт, аз съответно си написах възражението. На акта пише, че в тридневен срок могат да се направят допълнителни обяснения. Полицаят така описа ситуацията, че ме изкара в грубо нарушение. Не знам защо го направи.
Знам, че звуча като в Шоушенк, ама ченгетата ме прецакаха.
Виж целия пост
# 1
Ами отиваш в три дневен срок и пишеш възражение на място.
Виж целия пост
# 2
Само да вметна - на влизане в КАТ си вземи номерче, а предварително се запаси с вода и храна...

 Tired

Пожелавам ти по-малко чакане  Confused


Виж целия пост
# 3
Ако не приемат възражението ти в КАТ (както все по-често се случва), имаш право да подадеш жалба в съда в 7 дневен срок след като излезе наказателното постановление, т.е. като ти върнат талона.
Виж целия пост
# 4
Отделно (ако сега не ти остане време или ти "размине"), след това може да се обжалва наказателното постановление - т.е. когато тъй или иначе отидеш до КАТ да си получиш талона и постановлението, използваш визитата да си напишеш обжалването. Мисля, че по това обжалване решението се взима от съда, но става по служебен път (т.е. жалбата до съда се подава на някое от гишетата в КАТ). Имам приятел, който така се яви на дело и му отмениха акта.
Виж целия пост
# 5
С други думи, на този етап може да е достатъчно възражението, което написах на бланката на акта и после (ако то не е взето предвид, както и ще стане), да обжалвам наложеното наказание.

Не схванах защо му беше на полицая да пише, че ПТП е станало в кръстовището, след като неведнъж му обясних, че стана след него.
Виж целия пост
# 6
, че ПТП е станало в кръстовището, след като неведнъж му обясних, че стана след него.

за да те изкара още пО-виновна, ако въобще си била.
Само да ти пожелая здрави нерви и късмет в неравната борба. Peace
Виж целия пост
# 7
С други думи, на този етап може да е достатъчно възражението, което написах на бланката на акта и после (ако то не е взето предвид, както и ще стане), да обжалвам наложеното наказание.
Точно така. Жали направо постановлението, тези дела почти винаги се печелят, и то за неспазени процедури, а не по същество. Аз лично недоумявам как за толкова години катаджиите не се научиха да спазват собствените си процедури, но е факт.
Виж целия пост
# 8
Само да вметна - на влизане в КАТ си вземи номерче, а предварително се запаси с вода и храна...

 Tired

Пожелавам ти по-малко чакане  Confused




по пощата с обратна разписка също върши идеална работа, не й трябва да виси по опашки.
Виж целия пост
# 9
По пощата, но до кого да бъде адресирано? И свободен текст ли е възражението или се попълва формуляр?

Отивам да си общувам със застрахователите.
Виж целия пост
# 10
Адресирай го до началника на сектор Пътна полиция. Свободен текст е възражението и не пропускай подробно да обясниш какво всъщност се е случило.
Виж целия пост
# 11
По пощата, но до кого да бъде адресирано? И свободен текст ли е възражението или се попълва формуляр?

Отивам да си общувам със застрахователите.
До Началник сектор Пътна полция
Възражение от ...
по акт № .....

свободен текст.
Виж целия пост
# 12
С други думи, на този етап може да е достатъчно възражението, което написах на бланката на акта и после (ако то не е взето предвид, както и ще стане), да обжалвам наложеното наказание.
Точно така. Жали направо постановлението, тези дела почти винаги се печелят, и то за неспазени процедури, а не по същество. Аз лично недоумявам как за толкова години катаджиите не се научиха да спазват собствените си процедури, но е факт.

Така мисля и аз, но щом може по пощата да пратиш допълнително възражение, нищо не пречи да го направиш. А делата наистина доста често се печелят. Сега си спомням, че и на мъж ми брат му спечели такова дело миналата година.
Виж целия пост
# 13
Лошото е, че като си получиш наказателното постановление, не винаги имаш право на обжалване.  Confused Аз например си взех моето миналата седмица, бяха м глобили 20 лв за  неправилно паркиране и в наказателното пишеше, че нямам право да обжалвам...
Виж целия пост
# 14
Лошото е, че като си получиш наказателното постановление, не винаги имаш право на обжалване.  Confused Аз например си взех моето миналата седмица, бяха м глобили 20 лв за  неправилно паркиране и в наказателното пишеше, че нямам право да обжалвам...
Щото ти е малка глобата.
Не се коси. Давностинят срок за събиране на глоби е 2 години - демек ако следващите 2 години никой не те потърси за тази глоба - ще го ду.ат. А не съм чула чиновниците да са станали по-работливи  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия