Вкусен "Миш-маш"

  • 23 028
  • 17
           Мъжът ми много обича миш-маш, но аз не мога да го приготвя. Искам тази събота да го изненадам. Моля, дайте ми някакъв съвет?
Виж целия пост
# 1
Слагаш в тенджерата или тигана олио,като се загрее прибавяш сурови(почистени от семките) нарязани чушки на по-едри парченца.След като леко поомекнат,прибавяш домати(ако са пресни - настъргани,ако са от буркан- без люспи леко пасирани)като се посгъстят добавяш намачкано сирене.Пообъркваш малко и добавяш яйцата(по желание и 1-2 щипки черен пипер).Пак разбъркваш и като се стегнат яйцата е готово.Има много варианти на миш-маш,но този ми е най-вкусен.Лук не слагам,променя се вкуса,но някои слагат.
Ако пак не ти е ясно,ще ти пиша пак с точни пропорции,но мисля че ще се справиш   Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
Слагаш в тенджерата или тигана олио,като се загрее прибавяш сурови(почистени от семките) нарязани чушки на по-едри парченца.След като леко поомекнат,прибавяш домати(ако са пресни - настъргани,ако са от буркан- без люспи леко пасирани)като се посгъстят добавяш намачкано сирене.Пообъркваш малко и добавяш яйцата(по желание и 1-2 щипки черен пипер).Пак разбъркваш и като се стегнат яйцата е готово.Има много варианти на миш-маш,но този ми е най-вкусен.
Ако пак не ти е ясно,ще ти пиша пак с точни пропорции,но мисля че ще се справиш   Heart Eyes
             Мерси за рецептата! Утре ще я изпробвам. Само да- попитам какво сирене да ползвам? До сега всичко което приготвя със сирене става солено. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Питай го обаче как точно го обича - със сурови, или с печени и обелени чушки. Защото ако го обича по втория начин, а ти го приготвиш със сурови, изненадата може и да не е приятна.

Аз задушавам първо лука (1 глава стар или 1-2 стръка пресен), после прибавям доматите, нарязаните чушките, малко преди да достигнат готовност - добавям сиренето, накрая яйцата и подправките. Слагам сол, малко червен и малко черен пипер. Сервирам, поръсен с магданоз. 
Виж целия пост
# 4
Слагаш в тенджерата или тигана олио,като се загрее прибавяш сурови(почистени от семките) нарязани чушки на по-едри парченца.След като леко поомекнат,прибавяш домати(ако са пресни - настъргани,ако са от буркан- без люспи леко пасирани)като се посгъстят добавяш намачкано сирене.Пообъркваш малко и добавяш яйцата(по желание и 1-2 щипки черен пипер).Пак разбъркваш и като се стегнат яйцата е готово.Има много варианти на миш-маш,но този ми е най-вкусен.
Ако пак не ти е ясно,ще ти пиша пак с точни пропорции,но мисля че ще се справиш   Heart Eyes

И аз го правя по този начин, но слагам и няколко скилидки чесън
Виж целия пост
# 5
Тъкмо и аз щях да пиша за люспите на чушките. Аз не обичам чушки в ядене, точно заради люспите. Или на много дребно; или цели за да може да се съблече люспата; или печени и белени. В къщи винаги се е правил с печени чушки; даже и без домати - само чушки, сирене и яйца. Но не съм против доматите - става и така, стига да няма люспи. Виж към семките съм по-толерантна Wink

По въпроса за сиренето - можеш да го изкиснеш няколко часа във вода. Или да слагаш по-малко.
Виж целия пост
# 6
Виждам,че са ти отговорили за сиренето да го изкиснеш,а за чушките...се съгласявам,че може и с печени.Въпрос на вкус  Grinning
Виж целия пост
# 7
Питай го обаче как точно го обича - със сурови, или с печени и обелени чушки. Защото ако го обича по втория начин, а ти го приготвиш със сурови, изненадата може и да не е приятна.

Аз задушавам първо лука (1 глава стар или 1-2 стръка пресен), после прибавям доматите, нарязаните чушките, малко преди да достигнат готовност - добавям сиренето, накрая яйцата и подправките. Слагам сол, малко червен и малко черен пипер. Сервирам, поръсен с магданоз. 

Аз го правя по същия начин. С лук ми е по-вкусно.
Виж целия пост
# 8
И аз обичам много миш-маш и често си го правя,защото само аз си го ям. newsm62 Мъжа и голямата щерка на това му викат буламач.Може да е буламач,но на мен си ми харесва. newsm53 Приготвям си го така-запържвам първо малко лук и малко праз,после чушки-каквито имам,саламчето,доматките,сиренцето и накрая яйцата. newsm10
Виж целия пост
# 9
             Благодаря ви, момичета! Ще го приготвя с печени и обелени чушки, накиснато сирене! Ще сложа и малко чесън. Мисля, че една карирана покривка ще свърши работа.... и свещ! А най-важнато е детето трябва да спи при някоя баба! Grinning
Виж целия пост
# 10
Аз го обичам със соров пипер, придава спицифичен аромат на миш-маша. Леко го запържвам с лука. Слагам сирене и кашкавал нарязани на дребно, също така и царевица. Ето едно интересно решение. Аз съм си го измислила, но е много вкусно:

МОЯ КАРТОФЕН МИШ-МАШ
 
•   4-5 картофа
•   1 пиперка
•   3 яйца
•   сол, копър
•   пр. мляко или вода
Картофите се сваряват предварително след което се настъргват на едро ренде и се смесват със яйцата и копър и млякото.  Пиперката се запържва в малко мазнина след което се добавя сместа от картофите и се оставя леко да се зачерви и се разбърква или се оставя да се запече добре и се обръща като омлет. След като се изкара може да се поле със сос от кис. мляко, майонеза, сметана и копър.
Ето снимките:

Виж целия пост
# 11
Питай го обаче как точно го обича - със сурови, или с печени и обелени чушки. Защото ако го обича по втория начин, а ти го приготвиш със сурови, изненадата може и да не е приятна.

Абсолютно, аз много обичам миш-маш, но с печени чушки, със сурови има люспи  Sick
Аз го правя като TheNMaster, но с печени чушки. Лук не слагам, можеш да поръсиш с магданоз по желание, аз не слагам не го обичам. И черен пипер не слагам, мисля че червен по му върви. Сиренето се кисне, за да не е солено, но аз така или иначе кисна сиренето и не ми е проблем  Wink
Виж целия пост
# 12
Аз пък го правя така:

Запържвам лук...към него прибавям нарязани и изчистени от семето пресни пиперки...задушвам...като поомекнат, добавям доматено пюре или настъргани пресни домати...като поизври водата на доматите, добавям натрошеното сирене...след това яйцата и магданоз...  chef
Виж целия пост
# 13
           Утре ще ви кажа отзивите от моя миш-маш. Много ви благодаря. От скоро съм в сайта-новачка, но темите ми харесват, обичам да готвя и ще споделям с вас и моите рецепти.
Виж целия пост
# 14
Аз задушавам леко лук, после добавям чушките (печени и белени), след това малко домати, няколко яйца. Като са готови яйцата, изключвам котлона и добавям натрошено сирене и ситно нарязан магданоз! Днес точно това ни е манджата и е супер вкусна!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия