Когато в къщи имаш природно бедствие,а не дете...

  • 2 138
  • 31
Чудя се вече доста време как се спарвят другите родители, когато детето им е хипер енергично, когато си подредил къщата и след 5 минути детето минава и изглежда така сякаш нищо не си пипал от 2 седмици, или когато по цял ден тича напред назад не знае що е умора спи 1 час и продължава на ново да вилнее. От де толкова енергия??? опитвали ли сте да пречупите тази енергия в децата си или да сте яхнали метлата заедно с тях... Simple Smile аз опитах и двете неща са без резултат, моя малък господин (1г. и 7м.) ми взе душата за 20 години напред и се чудих дайте да споделим разни идеи и опит та да знаем как ще е по лесно да се справим с "бедствието" без да пострадаме особено много!!
Виж целия пост
# 1
сипи си една биричка, седни малко на компа и релаксирай
какво толкова, като е поразхвърляло детето?
радвай се че е живо и здраво и си играе
Виж целия пост
# 2
Това е моята болна тема.

Въпреки че имам момиченце. Има безкрайна енергия. Не е в движение само когато спи. Това да седне да се заиграе с нещо повече от пет минути не ми се е случвало.

Излизам с майки с дечица на нейната възраст сядаме на кафенце, децата сядат до тях и не мърдат..........направо не мога да повярвам. Това на мен никога няма да ми се случи.

Аз съм приела че детето ми е такова, супер активно и нямам намерение да я променям............. това е   bouquet
Виж целия пост
# 3
сипи си една биричка, седни малко на компа и релаксирай
какво толкова, като е поразхвърляло детето?
радвай се че е живо и здраво и си играе

и това НЕ ПОМАГА само дето в момента не е седнал на клавиатурата още. ще ми се да мога като илизаме с други майки на по кафенце да пия две глътки кафе на спокойствие, не да спасявам малчо от пребиване или от някоя друга щуротия Simple Smile
Виж целия пост
# 4
ами като дойде номер две, ще се научиш като мене да не ти пука от нищо
ако не ти мине от една бира, сипи си още една Joy
иначе сериозно- и моите деца не са от кротките, малкия цял ден крак не подвива, прави по 1001 бели, ама както казах- да са живи и здрави, това е най- важното!
Виж целия пост
# 5
ами като дойде номер две, ще се научиш като мене да не ти пука от нищо
ако не ти мине от една бира, сипи си още една Joy
иначе сериозно- и моите деца не са от кротките, малкия цял ден крак не подвива, прави по 1001 бели, ама както казах- да са живи и здрави, това е най- важното!

много искам да ми е жив и здрав и всички дечица по край него, но един път го оставих и след това го ремонтираха в Пирогов не ми се иска пак да минавам през тоя ужас, а за биричката си сипвам ама все някой друг ми я пие  Laughing
Виж целия пост
# 6
Изобщо не ми пука. Още преди да забременея осъзнавах, че раждането на дете променя живота на човек на 180 градуса.
Виж целия пост
# 7
Не съм наясно как се справят,но си мисля,че ги остават да се налудеят.
Аз имам този проблем,но не с моето дете,а с момченцето на съседката над нашия апартамент,това дете има енергия за трима - скача и тича по цял ден,ако ли не кара ролери в апартамента #Cussing out или влачи столовете и шума не може да се опише. Crossing Arms Вярно дете е ,ама не се издържа,честно.
Виж целия пост
# 8
Б-р-р... Моят беше същинско торнадо като малък... Бях скрила всичко чупливо, включително поне година се ядеше в пластмасови чинии... Това - покривки, вази, керамични саксии - всичко бях качила на тавана и заключила...
То не бяха ролери в апартамента, не беше баскетбол, не беше чудо...
Е, порасна и се кротна. Сега като го гледаш - няма и да ти хрумне, че някога е бил такъв немирник...
Виж целия пост
# 9
нищо не правя. гледам да не се вързвам.
а, и разбира се гледам петра да не утрепе камен, че те и двамата са един дол дренки по отношение на мозъка  Mr. Green
мацката горе правилно ти е казала - радвай се, че детето го има, че е тук и че е здраво!
дай боже всеки да има здраво дете и къща, която то да разхвърля.
ако все пак се впрягаш вупер много - влез в съседния форум и ще разбереш каква късметлийка си  Peace
Виж целия пост
# 10
Това, че като пораснат, се кротват, е вярно. И моята голямата беше същинско чудовище. Имахме направление за детски психолог, защото в никъде не можеше да застане на едно място, вкл. и при лекрката. Прегледа ни се правеше на отворена врата, като има някой отвън да я посреща, като тича напред-назад, докато аз говоря с лекарката. Но...порасна и сега е супер срамежлива, което по-не ми се нрави.
Виж целия пост
# 11
И аз имах такъв проблем с дъщеря ми.Сега вече е на 8г. и определено е по- спокойна.Но като по-малка тичаше непрестанно.Падна и си сцепи брадата та я лепиха в бърза помощ,после си пукна главата и така.Коленете ни са вечно ожулени.Някой може да си помисли,че съм невнимателна като родител,ама то за секунда го изтърваш от поглед и белята е готова.Сега съм я записала на народни танци и съм много доволна.Хореографката направо им изцежда силите и като се прибере от тренировка няма сили за нищо.
Баба ми казва така:Ако един възрастен човек цял ден повтаря това,което прави едно дете,до вечерта ще умре.
Радвай се ,че детето е активно и жизнено .Времето минава неусетно.След време ще се кротне. Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Жани - ха да ти отговоря и тук......Мамите по-горе са обобщили,че е за радване къщата ти да е разхвърлана от Стефи. Където има дете и е като в музеи....там нещо не е наред.Да са ни живи и здрави и по-палави пък Господ да ги пази...ние няма да можем.
Виж целия пост
# 13
У нас вилнеят двама "терминатори".Всеки ден не знам по колко пьти сьбирам играчки.И в момента е "паднала бомба".А като десерт се ревизират и всички шкафове.
Виж целия пост
# 14
И аз си имам едно такова торнадо  Laughing
отглеждам си го ,надявам се следващото да е по-леко бедствие,че ако станат двама ще се предам доброволно в лудницата за спасение. Close това си е шегичка
Ами нормално повечето деца са си такива,палави,енергични.С времето се променят,баткото големия сега е станал един мързел,направо да не повярвам ,че и той беше същия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия