моля Помощ за високата Т!

  • 972
  • 12
Момичета, МНОГО съм притеснена! Съвсем нова съм в света на хомеопатията и съответно все още ужасно колебаеща се. Имам доверие на хомеопата ни, струва ми се свестен и начетен човек, но самите методи на хомеопатичното лечение?!
Работата е там, че от вчера следобяд дъщеря ми вдигна висока температура (39
оС), и до момента не я е свалила под 38. През нощта й дадох едно хапченце от предписаното ни хомеопатично лекарство (Акон), но резултат нямаше. Днес цял ден си поддържа Т и това направо ме побърква. Няколко пъти говорихме с нашата хомеопатка, тя ни увери, че всичко е наред и организмът се справя добре засега. Освен Т, детето има съвсем лека хрема, но нищо повече като симптоми - в добра кондиция е, пие течности, играе си с играчките, не се е умърлушила. Постоянно й налагаме студени компреси и пробваме с други бабини лекове, но пак без резултат. От вчера увеличихме дозата на Колактива и ЗЕ на 3 капсули дневно. В момента вече Т е 39.5оС и започнахме да даваме от другото лекарство, което ни беше за 'спешни случаи' (Сулфор)...
Ох, вече съм толкова объркана! Знам, че хомеопатията не действа на принципа на антипиретиците и не трябва да очаквам чудеса, но тези 24 часа с тази ужасна температура ме побъркаха тотално. Вярата ми започва сериозно да се разклаща и не знам още колко ще издържа без да звънна на педито...
Моля ви, кажете ми дали сме на прав път, защото имам чувството, че не правя нищо, за да помогна на детето си и това ме унищожава. Ако настъпи някакво усложнение, никога няма да си го простя! Колко още ще трябва да чакаме тази Т да спадне? Знам, че тя е борбата на организма с болестите, но как да разбера дали няма да прекалим с изчакването? Никога досега не съм се сблъсквала с подобно изпитание и имам нужда от вашата подкрепа![/color]
Виж целия пост
# 1
Температурата ви е доста висока и моето мнение е, че задължително трябва детето да го прегледа педиатър, а дали ще изпълниш неговите препоръки или тези на хомеопата си остава твоя воля. Аз не съм фен на хомеопатията - използвам я само като превантивно средство - и поради тази причина би могла да разбереш и критиката ми към теб, че все още се въздържаш от това да се обадиш на педиатъра си. Сблъсквала съм се с такива случаи, в които майки тормозят децата си с хомеопатични лекарства с утопичната надежда, че ще се излекуват, но уви впоследствие отново опират до традиционната медицина, защото ако се касае за вирус хомеопатията не ефикасно средство за лечение - разликата е в това, че детето се измъчва много повече време и организмът му отслабва и съответно се възстановява за по-дълго време. Бих те посъветвала да постъпиш разумно и интелигентно и да се консултираш със специалист, пък ти сама си реши какви лекарства ще даваш. За високата темтература иначе можеш да даваш предполагам знаеш - Панадол или Нурофен, Ефералган свещички или в краен случай хексалгин или течен аналгин - това ти го казвам в случай, че решиш да минеш на традиционни методи за сваляне на Т. Пожелавам на детето ти скорошно оздравяване. newsm51
П.П. Забравих да добавя и витамин С ампула-дава се при висока Т.
Виж целия пост
# 2
Здравей,
разбирам, че си много притеснена и това е нормално. И аз съм минала по същия път.
Температурата е полезна, защото по този начин организма блокира развитието на вируса или там какъвто е "врагът", докато изработи нужните за справянето с него вещества. Така, че наблюдавай детето, давай му често течности и дръж връзка с хомеопата. Ако детето е в добра кондиция, играе си, и няма други притеснителни симптоми, няма от какво да се притесняваш. Възможно е температурата да се задържи 3 до 5 дни. не се опитвай да я сваляш, защото така забавяш оздравяването.
Пожелавам ти спокойствие, кураж и бързо оздравяване на малката Hug
Виж целия пост
# 3
Смисълът е, че тази температура убива вирусите и бактериите. И ако умишлено се смъква, правиш напук на тялото, което е преценило, че да вдигне Т е най-правилно към дадения момент. И му пречиш, т.е. работиш срещу него.
И в повечето страни лекарите не препоръчват нищо за нейното сваляне до 39.5 - 40.00. Не мога да разбера тук защо ни юркат да сваляме тая температура и защо толкова се притесняват родителите от нея.... newsm78
Лекувам и двете си деца с хомеопатия. И сме имали няколко случая на такава висока температура, поддържана 3 - 4 дни. Само съм давала повече течности и съм ги наблюдавала да не вдигнат повече...И обикновено се събуждат на следващата сутрин без температура, т.е. тя е свършила работата си. Аз също не давам нищо температуропонижаващо до 39.5, ако вдигне над нея - обливания под душа, компреси с вода и малко оцет в нея, в краен случай нурофен или свещички. Течен аналгин не давам! Наскоро четох една от рецептите на Баба Ванга за сваляне на температура - къпане със отвара от горско сено. Дано не ни се наложи, но следващият път ще го пробвам, пробвах вече няколко от нейните рецепти - работят!    Peace
Виж целия пост
# 4
Deteto karalo li e tridnewnata 6arka s wisoka T?
Виж целия пост
# 5
Ами ние се оказахме с гнойна ангина  Sad
Не знам как стигнахме до там, но няма значение. Продължаваме да се лекуваме с хомеопатия, макар че увереността ми доста е отслабнала. Още повече че ме засипват и упреците на роднините "Ето, видя ли, ако я беше завела на нормален лекар, можеше да не се стигне до там". Чувствам се напълно провалена като майка и напълно безсилна. Дано се оправим, иначе нямам избор за антибиотика. Cry
Благодаря на всички за отговорите!
Виж целия пост
# 6
Ние сме се оправяли от няколко гнойни ангини досега само чрез хомеопатия и компреси. При гнойна ангина правя компрес от извара на гърлото или компрес с лимонов сок. Много са ефикасни, не пречат на хомеопатичното лечение и "изсмукват" гнойта, но трябва да се правят няколко поредни вечери и да се спи с компреса. Ако не помогнат, поне няма да навредят.    Peace
Виж целия пост
# 7
Спокойно,на прав път сте Peace.И аз бях на същото положение хем исках това да е начина на лечение хем не вярвах.Постепенно започнах да се доверявам докато не се разболя дъщеря ми от гнойна ангина.Първия ден нямаше гной само температура,звъня на хомеопатката започваме лечение и аз на другия ден откривам че вече има и гной по гърлото.Вече силно обезверена звъня и казвам ,че има и налепи,а тя ми каза че така е трябвало да стане да избият налепите.Бях на косъм да не я заведа при педи и да не започна с антибиотиците но тя на 3-тия ден се оправи.Така затворих устите на бабите и дядовците дето все ми повтаряха,че ангина без антибиотик не минавала.Да ама мина.Дъщеря ми винаги като се разболее вдига висока Т.До 39.5 не давам нищо но като вдигне повече давам панадол(до сега винаги стига до 40)жизнена и си играе въпреки високата Т.Дано съм ти помогнала и бързо да оздравеете Hug
Виж целия пост
# 8
Ангина минава беz АБ и беz хомеопатия от само себе си.
Виж целия пост
# 9
Ангина минава беz АБ и беz хомеопатия от само себе си.
Тука не съм много съгласна.Ще кажа от опит по себе си ,че мен хване ли ме гнойна ангина не ми минава никак лесно.От малка са ме лекували само с антибиотици и не знам дали има връзка но и сега хване ли ме без антибиотик не минава, а се влошавам.Стигала съм до там да ми се допрат сливиците една в друга.Слава богу,че напоследък изключително рядко ме хваща.
Виж целия пост
# 10
Цитат
Тука не съм много съгласна.Ще кажа от опит по себе си ,че мен хване ли ме гнойна ангина не ми минава никак лесно.От малка са ме лекували само с антибиотици и не знам дали има връзка но и сега хване ли ме без антибиотик не минава, а се влошавам.Стигала съм до там да ми се допрат сливиците една в друга.Слава богу,че напоследък изключително рядко ме хваща.
Зависи от много неЩа.
Обикновено никой не иzчаква до края и никога не zнае какьв Ще е иzхода беz АБ и др.неЩа...
Виж целия пост
# 11
Christian,не искам да споря но нека аз да си знам колко съм изчакала и какво съм опитала.Искам да подчертая,че говоря за себе си и не твърдя това за никой друг.Всеки е индивидуален а при мен нещата протичат така!
Виж целия пост
# 12
Дъщеря от малка правеше ужасни гнойни ангини, гнойни отити, гнойни хреми с температури от по 39-39.9 много дни наред. Няма да повтарям това, което вече се е изписало, само ще кажа едно - откакто спрях да и давам антибиотици всеки път, когато джи пи то каже "гной" или когато термометърът стигне 39, ангините и отитите силно се разредиха, да не кажа изчезнаха. Сега ако направи ангина, тя минава за 2-3 дни по-лек режим.
За моите гнойни ангини не ми е хрумвало да пия антибиотик. Отминават, макар и по-бавно, иска се търпение просто.
И аз само споделям личен опит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия