Забременяване и раждане след хормонозависим Рак на гърдата

  • 3 372
  • 14
Здравейте, днес се регистрирах и искам да проверя дали имате познати или дори някой лично да е забременял и родил след диагнозата Рак на гърдата и рака да е бил хормонозависим? За съжаление все повече млади жени се разболяват от тази болест, изчела съм много мнения по муждународни сайтове, статий на английски...Бих искала да се свържа с жени в България, които се го направили и да обменим опит... Аз съм абсолютен ОПТИМИСТ и съм решена да го направа, ако е рекъл Бог да ми даде тази възможност.
Предварително благодаря за вниманието
  bouquet
Виж целия пост
# 1
А какво казват лекарите, дават ли зелена светлина?
Успех!
Виж целия пост
# 2
Благодаря Верити, че единствена си ми писала. За мен това е много мило. Ами докторите ги е страх повече от мен, няма много опит но има различни тези в тази насока.....Дълга и широка.....Нищо сигурно няма, аз така или иначе съм решила ако е рекъл Бог, догодина по това време да съм спряла вече със лечението си и чак след следващата Нова Година ще мога да пробвам.  Просто потърсих тук инфо за хламидията, защото това ми беше проблем преди да ме оперират от една безобидна топчица в гърдата, която в последсвие промени живота ми изцяло..... Исках някой да ми разкаже за свой познат или история от личон опит, ако има такива. По света има такива жени, сигурно има и тук, но са заети да дундуркат бебета  Heart Eyes
Прегръдки от мен
Виж целия пост
# 3
След 5-та хормонална стимулация имах проблеми с мамографията.
Докторът каза, че микрокалцификациите, които ми откриха и след това направиха биопсия, са в резултат на хормоналната терапия. Дали наистина са или просто това е предположение, не знам, а предполагам, че и докторът не е съвсем сигурен. Така смятам, защото това е материя, която още не е изследвана напълно. Знае се, че хормоните оказват влияние.
Факт е, че чакам с нетърпение и тревога следващата мамография, която ще е догодина, ако оцелея до тогава.
Има жени, за които съм слушала, че са рискували и са забременявали. С цената на живота си. Въпрос е на личен избор. А на моя колежка наскоро се наложи да ампутират и двете й гърди след хормонална терапия.
Виж целия пост
# 4
ssgg , не знам какво да ти пиша но ти пожелавам успех невероятно е каква сила имаш, пожелавам ти никога да не изгубиш  вярата инадеждата и желанието да живееш и да създадеш живот. Аз образувам кисти на гърдата също свързани с хормоналната терапия, която провеждам, сега трябва пак да посетя лекарката и честно казано ми се е свило сърцето, но и аз съм готова да се боря , защото и аз съм решила да родя дете Peace
Виж целия пост
# 5
Аз бих те посъветвала да помислиш много сериозно.
По време на една бременност хормоните в тялото на жената са тотални разбъркани.
Случай и лекарите, потърси информация в нета.
да станеш майка не е само да родиш детето, а да го отгледаш.
Лично моето мнение е, че не бих рискувала
Виж целия пост
# 6
Подкрепям напълно wa_wa.
Помисли добре.
И аз като теб бях решена на всяка цена да родя и да стана майка.
След като обаче стимулациите доведоха до други проблеми с хормоните - необратими взех друго решение (подадох документи за осиновяване).

Каквото и да решиш ти пожелавам успех!
Виж целия пост
# 7
Не мога да ти дам съвет, много е лично решението. Темата за рака на гърдата ми е много болезнена...
Каквото и да решиш твоето решение е правилното и не се влияй от други хорски мнения. Но слушай лекарите, въпреки че понякога могат повече да навредят отколкото да помогнат.
Хормоните не са шега работа. При мен след стимулация с Клостилбегит ми откриха миомен възел, а преди това за малко не умрях от спукана киста и кръвоизлив. Така, че аз не съм за майчинство на всяка цена.
Виж целия пост
# 8
ssgg, може би  Сунар и wa_wa  са прави , наистина трябва да се посъветваш с лекарите, защото ако едно забременяване е пагубно , какъв е смисъла ... ако обаче си решена да се бориш със заболяването ....., всъщност в главата ми се въртят доста различни неща, по -важното е да имаш желание за живот, да знаеш какво искаш ти и тогава съм сигурна че ще вземеш правилното за себе си  решение. Каквото и да решиш Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви,
Разбира се че ще послушам лекарите - може да се роди. Може да не родиш и да се получат усложнения, може да родиш и да не се получат. Има различни мнения и тези, лично се запознах с момичета пе света, които са го направили, даже познавам жена родила 4 деца . Е, няма да стигам рекорда й  Heart Eyes Не съм говорила за стимулиране с хормони, първоначално ще опитам без, само да стигна до там. Имам още около година изчакване.  Момичета, преглеждайте гърдите си при специалисти. Не можете да си представите колко некадърни лекари има....Сигурно и вие имате опит с други лекари, за съжаление. Просто да ви подсетя - правете си профилактични прегледи, грижете се за здравето си. Абсолютно сте прави - децата трябва и да се гледат, освен да се раждат. Аз съм за! На всички желая деца, внуци и правнуци да отгледат. Живот, изпълнен със любов и повече щастливи мигове   bouquet
Виж целия пост
# 10
ssgg   Hug Hug Hug много ми харесва твоето положително отношение дано си винаги такава изпълнена с вяра и с желание да владееш сама  живота си  Peace
Виж целия пост
# 11
Успех, мила ssgg! Прочетох твоята темичка и твърдо реших да отида да си прегледам и аз гърдите. Преди две години исках талонче, а се оказа, че в тъпата България дават направление сам на жени над 40 г. аз съм под 30, имам страшни болки и подутини след овулация и около цикъл на хормонална основа и болките изчезват, когато пия дуфастон. Все пак трябва преди сериозните опити за бебе съзнателно да се прегледаме за всевъзможни усложнения. Благодаря ти за твоето приканване.
Виж целия пост
# 12
Пожелавам ти много сила и успех...каквото и решение да вземеш.Осиновяването не е лош вариант...поне докато минат 5 години...което всъщност нищо не значи при диагнозата рак...но все пак са някакъв изпитателен период.От сърце успех! Peace
Виж целия пост
# 13
УСПЕХ ssgg!!! Бори се с болестта с всички сили, когато победиш ще знаеш как е най-правилно да постъпиш!   bouquet
Виж целия пост
# 14
Благодаря,
Весели празници!

  bouquet


(\__/) Това е Зайо. Копирайте го в
(='.'=) подписа си, за да му помогнем да
('')_('') превземе
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия