Стената ми се превърна в река

  • 2 941
  • 22
Моля ви помагайте бързо и казвайте какво да правим?
Преди една седмица приключи ремонта в нашата стая с приятеля ми.
Стаята е без тераса,с вътрешна изолация и латекс.
Днес има ужасна нестихваща буря в нашия град и от тази стена тече рекаааа.
Започва от тавана.
Дали ще се надуе и паркета,че е и ламинат?
Какво да правя освен да събирам течащите реки?
Какво да предприема?
Какво да направя,за да не се случи никога повече това?
Виж целия пост
# 1
Няма ли кой да ми даде съвет какво да правя? newsm45 newsm45
Виж целия пост
# 2
Извикай майстор, за да намери от къде идва теча и да го отстрани  newsm78 на последен етаж ли сте?
Виж целия пост
# 3
Викай бързо майстор...... Знам ли..... То сам човек как ще се справи с течаща река....
Виж целия пост
# 4
Аз си нямам никаква идея и какъв майстор да викна?
Такъв,който прави изолации ли,или такъв,които прави шпакловка.. #Crazy
Ами на предпоследен етаж сме. ooooh!
Виж целия пост
# 5
Ако сте в панелка, предполагам, че тече между панелите. В този случай само уплътняване отвън е спасението..... но майсора ще е задължителен, ако нямате опит с подобно нещо .....

панелка ли е?
Виж целия пост
# 6
Каква е изолацията? Водата която се стича, теч от някъде ли е или конденз? Ако е теч, значи има фуги по стената и трябва да се запушат, най-добре от вън. Ако е конденз, трябва да проветряваш и отопляваш хубаво.
Виж целия пост
# 7
Вероятно е теч, шпакловчик на първо време според мен трябва.
Виж целия пост
# 8
Ужас.И аз мисля,че майстора трябва да е шпакловчик.Не може да не разбира и от изолации.
Виж целия пост
# 9
Викай майстор, който прави външна изолация, ако си на висок етаж - алпинист. Ако  теча е от фуга, съм виждала, че ги заливат с нещо черно, подобно на асфалт. Огледай панелките около вас, ще видиш много такива черни фуги.
Виж целия пост
# 10
Извикай възможно най бързо човек който разбира от строителство! Трябва да се изясни от къде е проблема и после да се търси начин да се отстрани!
Не бързай със шпакловчик, ако е фуга в панелата ърво трябва да се поправи, а едва после - шпакловчика да коригива отвътре!
Виж целия пост
# 11
В къщи днес след бурята от дъжд и мокър сняг проблема е 1:1 с вашия. 80% от външната стена е мокра. Няколко пъти / различни майстори/ уплътняваха отвън панелите и уж вече няма дупки, а тече. При всеки силен дъжд с вятър от запад се мокри. Вече си мислим с мъжа ми, че проблема не е във външната панела, а някъде  горе, от покрива /на предпоследния етаж сме/. Явно има някоя неуплътнена и незабележима за майсторите  ooooh! фуга.
Виж целия пост
# 12
Оооох, винаги тия проблеми с последните етажи....... И ние сме на тоя хал.........
Виж целия пост
# 13
И при нас тече...На предпоследен етаж сме, но горният е малко по-тесен от нашия и над двете спални има малко покрив. Положението не е толкова зле, колкото беше по-рано, но продължава да се мокри единия ъгъл на тавана около педя и половина...Строителите уж продължават да го гледат и оправят ...аз им надувам главата...За сега няма да стягаме тези две стаи - първо да мине зимата и тогава..(апартаментът е нов).
 Cry
Виж целия пост
# 14
И ние сме с този проблем... Нашия блок е тухла, не сме на последен етаж, но си тече в ъглите на 2 от стаите. Лошото е че го нямаше миналата зима докато ремонтирахме, а сега майсторите не се наемат да правят изолация защото вече е студено и мокро... Направо сме се видели в чудо. При нас се оказа, че тече от покрива по фасадата и така на всички до долу...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия