Колко пъти на ден кърмите бебто си?

  • 526
  • 3
Здравейте,сина ми е на почти 4 месеца.Чета, че трябва да го кърмя поне 6 пъти на ден, а при нас е по рядко- 4 пъти или 5 по рядко.Така се случва от 2 седмици и се притеснявам дали е нормално.Яде като го сложа на гърдата ,е малко "стачкува" тези дни, но пак си хапва ,но не плаче като преди и не се събужда като е гладно.До сега сме били на поискване, а и вече нощното кърмене отпадна.
Искам да знам има ли и други бебета, коити се кърмят по рядко.
Виж целия пост
# 1
Ама бебока по цял ден ли спи? Мисля, че редичко се храните за тази възраст. Защо не използваш времето когато е буден да му предлагаш да папка по-често (на тази възраст е нормално през 3-4 часа да ядат, ние сме дори на 2-3 ама сме изключение, не се давам за пример). Това, че не плаче не значи, че не е гладно. Освен пък да яде рядко и по много, може и така да е. Абе ако е доволно и наддава нормално май няма място за притеснение
Виж целия пост
# 2
Яна спря да плаче от глад някъде към началото на третия месец. Но аз я кърмих на 3 часа до края на петия месец, сега сме на 3 1/2 - 4 часа - издържа без проблем. Имам чуството, че и половин ден да я оставя без храна, пак няма да заплаче. Но аз реших, че е малка да яде на толкова големи интервали, затова предлагах на 3 часа. Ядеше, не се дърпаше, явно е била гладна, но не чак толкова, че да плаче Simple Smile. Нощното ни хранене никога не е отпадало, а сега с тези зъби е редовно на 3 часа (през нощта)
Виж целия пост
# 3
Моят имаше такъв период-запона да суче 4-5-максимум 6 пъти за денонощие,като изобщо е плачеше,ако се събуди гладен ooooh! Но сега,след като му избиха зъбки,ела да го видиш-тази нощ стигнахме до 5 пъти,което не е правил от новородено Mr. Green
Трябва само да следиш дали е жизнен и бодър и колко често пишка.Ако имаш по-малко от 4-5 мокри памперса или урината е доста тъмна на цвят,ще се наложи да предприемеш мерки за по-често кърмене.
Мисля си обаче,че това е само временно.Ти си му предлагай,когато е буден,за собствено успокоение Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия