riskova bremennost

  • 2 415
  • 7
zdraveite.iskam da spodelia problema si s vas.na 30g.sum.imam dushteria na 10g.s muja mi iskahme vtoro dete.taka i stana,ili po-tochno taka si mislehme-do den dneshen ne mojem da namerim otgovor.no neka obiasnia po-podriobno.napravih si test-izleze polojitelen.biahme poveche ot shtastlivi,no niakolko dena po-kusno zapochnaha bolki ot liavata strana dolu.moiata lekarka me pregleda na ehograf,no za sujaienie ne otkri bremennost.sedmica po-kusno sushtoto-2,3puti na ehograf-no nishto.triabva da dobavia,che 2sedmici predi da zabremeneia poluchih infekzia-bolki pri urinirane.lekarkata mi predpisa silen antibiotik.ot momenta,v koito zabremeniah do denia v koito zapochnah da kurvia gurdite mi biaha strashno chuvstvitelni i bolezneni.kurveneto beshe nasiteno cherveno.otidoh na lekar,ehografa ne otkri nishto.matkata -bez promiana,doktora beshe kategorichen-izgubena bremennost,nalaga se nezabavno kiurtirane.beshe goliam shok za men,a za muja mi oshte poveche.sulzite ne spiraha,bolkata i razocharovanieto biaha goliami,sled kiurtaja,patologa ne otkri bremennost.na vuprosite mi:4polojitelni testa,chuvstvitelni bolezneni i naedreli gurdi nimashe obiasnenie-hormonalno ili ot visokite temperaturi.za rezultatite ot kiurtiraneto moia doktor kaza-shtom niama siedi ot bremennost-oshte po-dobre-oshte sushtata vecher mojem s muja mi da zapochnem da rabotim po vuprosa za bebe.kaza sushto,che sum jena v otlichno zdrave.minaha 5meseca i polovina ot togava.vseki mesec 2,3dena predi menstruazua useshtam bolka nisko dolu,sushto ot liavata strana.da dobavia-kogato popitah doktora si za obiasnenie-4polojitelni testa-rezultat ot patologa-niama bremennost-toi otgovori-niama obiasnenie,moje da e bila izvunmatochna bremennost.za pruv put se vkliuchvam vuv forum.shte se radvam,ako mi pishete kakvo e vasheto mnenie,a sushto i ako spodelite vash problem.kakvo chte me posuvetvate -s muja mi iskame bebche,no se opasiavame-rano li e,kakuv e riska...molia vi pishete mi.s mnogo obich Misha

ПИШИ НА КИРИЛИЦА! ИМА КРЕДОР!

Превод:
Здравейте, искам да споделя проблема си с Вас. На 30 г. съм и имам дъщеря на 10 г. С мъжа ми искаме второ дете, така и стана или по-точно така си мислехме - до ден днешен не можем да намерим отговор. Но нека обясня по-подробно. Направих си тест - излезна положителен. Бяхме повече от щастливи, но няколко дена по-късно започнаха болки от лявата страна долу. Моят лекар ме прегледа на ехограф, но за съжаление не откри бременност. Седмица по-късно същото - 2, 3 пъти на ехограф - но нищо. Трябва да добавя, че две седмици преди да забременея получих инфекция - болки при уриниране. Лекарят ми предписа силен антибиотик. От момента, в който забременях до деня в който започнах да кървя гърдите ми бяха страшно чувствителни и болезнени. Кървенето беше наситено червено. Отидох на лекар - ехографа не откри нищо. Матката - без промяна, доктора беше категоричен - изгубена бременност, налага се незабавно кюртиране. Беше голям шок за мен, а за мъжа ми още повече. Сълзите не спираха, болката и разочарованието бяха големи, след кюретажа, патолога не откри бременност. На въпроса ми: 4 положителни теста, чувствителни болезнени и наедрели гърди нямаше обяснение - хормонално или от високите температури. За резултатите от кюретажа моя доктор каза - щом няма следи от бременност - още по-добре - още същата вечер може с мъжа ми да започнем да работим по-въпроса за бебе. Каза също, че съм жена в отлично здраве. Минаха 5 месеца и половина от тогава. Всеки месец 2, 3 дена преди менструацията усещам болка ниско долу, също от лявата страна. Да добавя - когато попитах доктора си за обяснение - 4 положителни теста - резултат от патолога - няма бременност - той отговори - няма обяснение, може да е извънматочна бременност. За пръв път се включвам във форума. Ще се радвам ако ми пишете какво е Вашето мнение, а също и ако споделите Ваш проблем. Какво ще ме посъветвате - с мъжа ми искаме бебче, но се опасяваме - рано ли е, какъв е риска ...... моля Ви пишете ми. С много обич Misha.

Виж целия пост
# 1
Първо, моля те пиши на кирилица, защото трудно се разчита така, а и ще получиш повече отговори на въпросите си.
Второ - как така са те кюртирали? Поради каква причина след като не се е виждало нищо?  Shocked Колко закъснение имаше, за да направиш тестовете? И как така извънматочна? Някакви изследвания правила ли си? При ранен спонтанен аборт - до 5-6 г.с. се препоръчва да се изчакат поне 2 нормални цикъла и след това да се опита наново.
Виж целия пост
# 2
Здравей, Милуша!
Не ми стана ясно как така хем не  е имало бременност, хем са те кюртирали?
Кое са кюртирали тогава?
Но, да доста често се среща ранен аборт и това е възможно да е било при теб.
За нови опити не е рано, но първо отиди на друг лекар и поискай второ мнение.
То реално няма доказано, че  е имало бременност. Само може да се гадае.
Но ако наистина са те кюртирали, поне 40 дни не можеш да правиш секс.
Според мен нещо не си разбрала.
Успех!
Виж целия пост
# 3
При кой лекар ходиш и къде,,,??? Малко са те забаламосали ми се струва..възможно е извън маточна , щом матката била без изменения,,,но защо кюретаж - нещо не се връзва! Дай по-подробно!

Виж целия пост
# 4
Misha - странна е наистина ситуацията .... Разбрах, че си имала положителен тест за бременност, но лекар не я е потвърдил. Възможно е теста да греши, но пък 4-ри теста са си сериозно потвърждение за бременност. От една и съща марка ли бяха.

Тогава лекаря е изказал предположение за извънматочна - не проверихте ли в последствие дали е така???? 5 месеца са си доста време и си мисля, че ако беше извънматочна определено до сега щеше да си разбрала. Все пак иди отново на преглед възможно най-скоро, но не при твоя лекар, а при друг. Обясни му какво си преживяла и помоли да те прегледат с вагинален ехограф - ако има извънматочна бременност (но мисля че няма) - би трябвало да се види. Не отлагай този преглед!
Виж целия пост
# 5
Подкрепям абсолютно,,не е шега работа , а има и разлика в ехографите , най-добре на голям ултра звук , където се вижда всичко до милиметър!
Виж целия пост
# 6
i az imah takav rezultat no 4ertata be6e bleda---
 :roll:mnogo se pritesnih i sega 2 zikala vsi4ko be6e nared.Bremenna li sam bila
Виж целия пост
# 7
nikolina_d-r, не мисли дали си била или не. Минало е.
Гледай напред, миличка!  Hug Не мисли за миналото, то не може да ти помогне.
Успех и усмивки!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия