За раждането и секса след него

  • 3 479
  • 34
Здравейте,имам един деликатен въпрос към тези които са раждали по нормален начин,но имат шевове.Родих преди 3 месеца-нормално,но с няколко шева.Всичко бе наред до момента когато за пръвпът правихме секс с мъжа ми Embarassed .Знаех че ще боли,е не беше много зле...  Проблема които ме тревожи е ,че неприятното чувство продължава,аз симулирам че ми е хубаво,но само чакам края  .А удоволствие или оргазъм въобще не изпитвам.  Cry   много съм притеснена и разтревожена че това няма да се оправи Cry .МОЛЯ споделете вашият опит!
Виж целия пост
# 1
Ще се оправи, но трябва време. Мен все още слабо ме боли!
Виж целия пост
# 2
Наистина трябва време, за да се оправят нещата! Ама недей да криеш от таткото. Кажи му деликатно, сподели че се притесняваш, обясни му защо. Иначе психологическата бариера ще стане още по - голяма и няма излизане от порочния кръг. А ако знае и той, ще може да се съобрази с усещанията ти и ще преодолеете проблема бързо. Успех  Heart Eyes

П.П. Само да добавя, че ако кърмиш, влагалището наистина се овлажнява по - малко и това също предизвиква болка по време на секс.
Виж целия пост
# 3
Ne se pritesniavai !Chetoh , che sled rajdane bilo normalno vlagalischteto da ne se ovlajniava dostatachno i vsledestvie da chuvstvasch bolka. Schte se opravi! I az biah taka! Prosto triabva malko vreme! Pozdravi!
Виж целия пост
# 4
Това с шевовете съм го изпитала лично.... Ама, че неприятен момент...
При мен нещата стояха така: имах изрична уговорка с личния ми гинеколог (той ме и изражда) при първия "чист" ден (след раждането) да отида на преглед, за да прегледа на къде сме с раната. Когато всичко беше добре заздравяло, той ни каза, че вече можем да правим секс... Само, че не ни беше писано - ах, какви болки, какво чудо изживях...  #Puppy dog , не искам и да си спомням дори... Разбира се, веднага отидох на преглед и се оказа, че в следствие на бременността имам лека деформация на матката... а оттам и силните болки при секс, при преглед... Разбира се всичко това отмина, но ми трябваше около година, за да се възстановя
Така, че ако болките ти са силни, най-добре е да се консултураш с лекар...
Поздрави
Виж целия пост
# 5
Мила, аз родих секцио, но също ме болеше при секс...то и какъв секс първите няколко пъти само тествахме проходимостта  Grinning Но аз мисля, че не трябва да симулираш удоволствие в никакъв случай. Ако те боли кажи си. Предложи ти да водиш нещата и ако много те боли просто спрете. Не се притеснявай, че досега уж си изпитвала удоволствие....кажи му че сега е почнало да те боли и той няма да разбере че и преди те е боляло. Ще видиш как малко по малко ще се оправят нещата. Успех.
Виж целия пост
# 6
Здравей,
разбирам те напълно. Мен също ме боля адски ,но след около месец и половина - два след като започнахме опитите всичко се оправи. Сега  нещата са ОК, а родих преди три месеца и половина. Но недей да премалчаваш за болките пред мъжа си. Моят съвет е да споделиш с него и ако трябва прекратете за известно време   секса, за да си дадеш малко почивка. След това нещата вероятно ще тръгнат към по-добро.
Виж целия пост
# 7
Ние на 40-я ден опитахме да пражим секс,но опита беше неуспешен Sad Мен много ме болеше,а и да си призная-пове4е май ме беше страх.След два дни пак опитахме,но резултата беше сащия.На другия ден,аз се престаших и поех инициативата.Та най-накрая сваршихме работата Grinning .Е,после известно време/седмица/пак ме дарпаше от едната страна,но сега вси4ко е ОК.
Така 4е,трябва време и вси4ко ще баде на ред.Кажи на мажа ти,4е ти е дискомфортно,предполагам 4е ще те разбере.Но не премъл4авай.Успех Grinning и целувки от нас.
Виж целия пост
# 8
Не се притеснявай,този период ще мине.Мен също дълго време  след раждането ме болеше,но сега всичко е наред.Аз имах много шевове,и доста дълго усещах не болезнена,но неприятна болка.За съжаление на мен също ми се налагаше да симулирам по някога,но това е положението. Wink
Виж целия пост
# 9
Не се притеснявай, ще мине, но колко време трябва - при всеки различно. Аз 11м. след раждането се оправих напълно, иначе все нещо ме подръпваше, болеше, а и малко накриво ме бяха закърпили Imp ,но мъжа ми знаеше и беше внимателен и търпелив.
Виж целия пост
# 10
Много добре те разбирам, мила! И аз бях така , едни болки едно неприятно усещане и при най малкия допир - гадост  Sad  и наистина си мислех, че вече никога няма да се възстановя и никога няма да се получи. При всеки възстановяването е индивидуално, при мен мога да кажа ,че нещата се пооправиха към 6-7 месец. Ще се оправиш, горе главата, все пак не е малка рана това Simple Smile
А за симулирането съм напълно против, защо е необходимо да изпитваш болка и неприятно усещане, просто кажи на мъжа си, сигурна съм че ще разбере и ще ти помогне.  Hands Thumbsup
Виж целия пост
# 11
Гинеколога ми даде следните съвети, когато три месеца след раждането му се оплаках, че не ставам  Laughing : без презерватив, с малко овлажняващ гел.
Виж целия пост
# 12
При мен имаше също болка, даже се чувствах по тясна от преди и беше много неприятно. За щастие снощи нещата си бяха както преди и удоволствието беше взаимно Grinning
Няма да забравя за пръв като го правехме след раждането, с триста зора стана работата и накрая за капак като ми потече млякото и от двете гърди, та се чудех какво да правя да плача ли да се смея ли....
Виж целия пост
# 13
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12289&highlight=%F1% … E0%E6%E4%E0%ED%E5
Виж целия пост
# 14
И аз още усещам шевовете не боли много, но ако е по сухо е по болезненео. И аз мисля, че ще мине. Пък и е много важно как са те зашили. Една приятелка се оплака, че така я е боляло все едно е била девствена след първото и раждане. Не се приструвай, а сподели с мъжа си. Той ще бъде по внимателен. Виж в кои пози по малко те боли. При мен на някои пози по малко ме боли от други. И доста време се уграничавахме в определени пози. А що се отнася за шевовете имам ги бол, 3 външни и 10 вътрешни. Но мога да се похваля, че много добре ме зашиха, сега дори нямам белег, не си личи къде съм шите и за мое учудване доста бързо се възтанови местенцето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия