Какъв е месечният ви разход за храна?

  • 14 897
  • 223
Мили дами,незнам дали няма пускана такава тема или е точно за този форум,но вчера разговарях с едни наши приятели за това колко пари месечно отиват за храна-като имам предвид основните  неща,без вечери и обяди по заведения.Те се учудиха как можем да изяждаме (3 -членно сем-во)500 лева всеки месец,да не кажа ,че понякога и не стигат.Те повече от 300-350 не можели да изхарчат Thinking.Та се зачудих ние ли ядем много(деликатеси не купуваме),аз готвя почти всеки ден,на ресторант ходим 2-3 пъти в месеца.Не искам темата да се превръща в някаква надпревара,а който има желание да отговори,колко е норамлно за него да харчи за храна.  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Когато мъжа ми се прибере - около 70лв седмично. Това включва и плодове и зеленчуци и месо, напитки, някоя и друга луканка, нещо сладко...
Когато сме сами с детето - около 35-40 лв седмично, но аз не съм много по яденето.
Виж целия пост
# 2
зависи 300-400лв.
Виж целия пост
# 3
400- 450 лева на месец #Crazy
Виж целия пост
# 4
Аз немога да отговоря точно , защото си имам баба и дядо на село , които ми дават доста неща. Mr. Green Не купувам никакви консерви , домати , пипер , грах , компоти и т.н. Ние сме 2-ма ,  готвя на 3-4 дни веднъж... Около 150 лв.
Виж целия пост
# 5
Понеже си водя табличка за разходите, мога да ти кажа че ние харчим между 300 и 350 лева на месец, като обаче се има предвид, че детето е на ясла, а мъжът ми на работа през деня, така че те двамата само вечерят през седмицата. Навън ядем също най-много 2-3 пъти в месеца. А, да, нямаме никой който да ни праща продукти  Grinning Съдейки по това което ние консумираме, за мен нормално е до 400 лева, но разбира се всеки се простира според доходите си..
Виж целия пост
# 6
Около 400 лв.
Виж целия пост
# 7
Около 450-500лв. месечно/два пъти в месеца в метро към 200лв. и в магазина всеки ден по някой друг лев./ 
Виж целия пост
# 8
Около 400 лева,готвя почти всеки ден,детето все още не е на ясла,нито на градина.
Виж целия пост
# 9
Около 650лв (с плодовете и зеленчуците), пазар в Кауфланд, за трима възрастни. Не купувам некачествени храни, почти всеки ден се готви, и тримата си ядем в къщи, нямаме село, никой нищо не ни праща. От плодове и зеленчуци не икономисвам никога. Може би затова излиза малко по-скъпо.
Виж целия пост
# 10
Ами към 450 лева месечно, като се има предвид, че нямаме баби и дядовци на село и всичко си купуваме.
Виж целия пост
# 11
Окло 400лв-500лв. Не се храним по ресторанти. Готвя почти всеки ден. Старая се храната да е качествена и прясно приготвена. Плодове и зеленчуци има винаги според сезона. Нямам село. Сама си приготвям всичко-компоти и зимнина.
Виж целия пост
# 12
Всеки месец е различно , но средно 500 , 600 лв. отиват за три големи търбуха. Joy
Виж целия пост
# 13
За четирима равноправни по количество изядена храна.
Страх ме е да пресмятам. Всеки ден в магазина отиват между 10 и 20 лева. Отделно около 4 пъти в месеца в някой супермаркет пазаруване по на едро около 60-80. Няколко пъти месечно в месарницата по 20-тина лв. и джобните пари...и другите дето не се сещам.. Всъщност май не са над 1000 лв. newsm44
Виж целия пост
# 14
100 - 150 лв. За съжаление другите отиват само по сметки Sick Cry
Даже преди малко изядох една мандаринка , от тези на детето и имам угризения на съвестта Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия