Стряска се докато спи...

  • 6 951
  • 35
...и то през повечето време! Заспива и след 5-10мин се стряска, като си поема рязко въздух и си вдига и разперва ръчичките (понякога и крачетата), след което започва да реве. Вземам го, успокоявам го и пак заспива. И така отново и отново. Понякога не успявам да го утеша и плаче така дълго време. Един път докато го сменях на повивалника пак стана така и тогава не успях да го утеша пак. Това му състояние започна от скоро и все се мъча да се сетя за някакъв случай, в който детенце да се е стреснало и там да е проблема. Само за слагането на първата ваксина се сещам...тогава той плака много, но се съмнявам да е там причината. Изобщо е много неспокоен и почти постоянно плаче, независимо, че доста често е в мен или баща си, или в шезлонга и го люшкаме. Още преди да стане на месец беше спал едната вечер в леглото на баба си и тя ми каза, че дишал странно, неспокойно докато спял. Но тогава не се е стряскал така...незнам. Случвало ли се е на вашите деца? Да се притеснявам ли?

Благдаря на отговорилите!  Hug
Виж целия пост
# 1
МАлката ми дъщеря беше така до към 3-я месец( стряскаше се и се събуждаше, без да плаче). Не се притеснявай!
Виж целия пост
# 2
Много тривиален отговор ще дам, но това и при колики може да става. То докато не стане на 3 месеца почти всичко все и с колики може да се обясни, выпреки че не е задылжително.
Виж целия пост
# 3
И при синът ми имаше такъв период, отмина бързо.
Виж целия пост
# 4
Много тривиален отговор ще дам, но това и при колики може да става. То докато не стане на 3 месеца почти всичко все и с колики може да се обясни, выпреки че не е задылжително.

Имаше си колики и преди да започне стряскането. Иначе и аз за успокоение вече си обяснявам всичко с тях  Laughing
Виж целия пост
# 5
Ох, болезнена тема. И ние сме така. Е, не всеки път се будим, но се стряска и от шум и при тишина. Незнам защо.Не се притеснявам , но ми писна да стъпвам на пръсти и дори да не дишам.
Виж целия пост
# 6
От нашата докторка знам,че това е един от признаците за рахит.
Едър ли е?По много ли наддава на месец?Даваш ли капки вит.Д.?
Виж целия пост
# 7
От нашата докторка знам,че това е един от признаците за рахит.
Едър ли е?По много ли наддава на месец?Даваш ли капки вит.Д.?

Гледам от подписа, че за един месец е наддал 1200гр и 7см Thinking

Синът ми също като малък си вдигаше ръце и крака постоянно нагоре- беше от коликите, но чак така да си е поемал въздух не помня Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
И Емма е така, ако спи по гръб. Заради коликите я свикнах да спи по корем и няма такъв проблем вече. Случва се да заспи в кошницата, т.е. по гръб и през 2-3 минути скача с разперени ръце.
Виж целия пост
# 9
От майка ми знам че брат ми е бил така, водили са по какви ли не доктори, не знаели от какво е. И изведнъж е престанал да се стряска.  Надявам се да отмине бързо и при вас.
Виж целия пост
# 10
И сега продължава да се стряска-ставам минимум по 3-4 пъти нощем от както се е родила.
Виж целия пост
# 11
И моето момче е така,той е на 9 месеца и половина.Спи като зайче,стряска се при най-малкия шум и понякога плаче насън.Правилно ти е писала една мама,че това е един от признаците на рахит.При нас няма такъв проблем,слава Богу,но все още не можем да намерим причината за неспокойния му сън.Ходим на пръсти в целия апартамент,докато спи.Дано да отмине... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
И моето момче е така,той е на 9 месеца и половина.Спи като зайче,стряска се при най-малкия шум и понякога плаче насън.Правилно ти е писала една мама,че това е един от признаците на рахит.При нас няма такъв проблем,слава Богу,но все още не можем да намерим причината за неспокойния му сън.Ходим на пръсти в целия апартамент,докато спи.Дано да отмине... Rolling Eyes
Уф и ние така  Sad
Виж целия пост
# 13
Когато стана по-голям с еоказа че се стряскал от зыбите - щом изникнаха и веднага почна да спи много по-добре. Но при такова малко бебенце едва ли ще да са зыби.  newsm78 Simple Smile
Виж целия пост
# 14
От нашата докторка знам,че това е един от признаците за рахит.
Едър ли е?По много ли наддава на месец?Даваш ли капки вит.Д.?

Давам витамин Д по 2 капки дневно...И да, расте доста и хапва доста. Вчера го мерих с още 3см е порастнал за 2 седмици. От 20-тия си ден до 35-тия (т.е. за 15 дни беше наддал 1кг). Въобще се притесних вече  Sad

didka81, 1400 наддаде, тъй като го изписаха от болницата около 1300.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия