Праз

  • 6 778
  • 40
Момичета донесоха ми праз и не знам какво да сготвя с него, дасега не съм правила нищо с праз.
 Някакви идеи  newsm78
Виж целия пост
# 1
2 любими мои рецепти:

Ориз с праз и маслини
В олио се запържва 1 стрък праз, нарязан на дребно. Като омекне, се добавя една к.ч. ориз, когато се запържи леко, се добавят 1-2 лъжици червен пипер, 1 консерва домати, сол на вкус. Като заври, добавям 3 к.ч. вода и варя, докато се сгъсти малко. Добавям чубрица и нарязаните маслини без костилки, слагам в тава и запичам. Може и без запичането, просто се вари до готовност. Ако трябва, сипвам още вода.

Баница с праз
В малко олио и няколко лъжички сол задушавам 2-3 стръка праз. Когато омекне леко, добавям малко сушен магданоз или целина. След това в намазана с олио тава редя няколко кори, малко олио, малко праз, пак кори, пак олио и така докато свършат корите. Отгоре намазвам с малко олио, нарязвам на парчета и пека.

Можеш да го ползваш и за готвене вместо лук.
Виж целия пост
# 2
Аз правя една много лесна, бърза и вкусна манджа с праз.

Почистваш и нарязваш праза на колелца. В тенджера слагаш мазнина, праза и малко сол и го задушаваш на слаб огън. Като омекне праза и пусне вода, разбиваш 4-5 яйца, натрошаваш сирене - на око - колкото искаш - и първо слагаш яйцата, а след тях и сиренето при праза. Бъркаш, докато яйцата се изпържат и си готова.

Другата рецепта, която също е на почит в къщата ни е свинско с праз. Пропорциите на свинското и праза са по твое усмотрение в зависимост от това колко хора сте вкъщи.

Нарязваш и задушаваш месцето с мазнина, прибавяш към него 1 пълна лъжица доматено пюре, червен пипер, сол, черен пипер и праза. Слагаш малко гореща вода и оставяш на тих огън да къкри. Като е почти готово слагаш дафинов лист, доливаш малко водичка и слагаш брашно да се сгъсти манджата.
Виж целия пост
# 3
Аз правя праз с ориз и наденички. Нарязвам около четири  стръка праз, 1 чаша ориз, червен пипер, сол на вкус може и малко доматки,олио,  подреждам наденичките(сурови) наливам водичка  и слагам да се пече. Вместо наденички съм слагала и петрохан.
Виж целия пост
# 4
праз с ориз и моркови на яхния. май и месо се слага newsm78, аз го правя постно.

баница с праз е супер Peace

салата от наситнен праз, настъргана кисела ябълка, лимонов сок, зехтин и орехи. става супер мезе Crazy

кюфтета от праз и сирене
Виж целия пост
# 5
Сетих се за още една рецепта, която много ми хареса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=234305.0
Виж целия пост
# 6
Момичета благодаря ви за рецептите, имам доста праз така, че със сигурност ще пробвам две - три неща.
asyalein много ме заинтригува салатката с праз, ябълки, орехи....., много интересно ми се вижда
Виж целия пост
# 7

asyalein много ме заинтригува салатката с праз, ябълки, орехи....., много интересно ми се вижда

не забравяй лимоновия сок, защото ябълките потъмняват и не изглежда апетитно.
салатата се консумира веднага, иначе пуска сок и ставааа Stop

по желание може и малко майонеза да сложиш, аз я харесвам по-лека и не слагам. Peace
Виж целия пост
# 8
Още утре ще я пробвам тази салатка  Laughing
Виж целия пост
# 9
домати(от консерва) , праз( надребнен) и сирене , олио, магданоз! салатка е!
Виж целия пост
# 10
салата-праз надребно,сирене,оцет/лимон,олио и сол при нужда

ястие-тесто разстлано и поръсено обилно със сирене и намазано с маргарин се завива на пръстен в кръгла тава,в средата се прави така-запържено свинско,6-7стръка праз,шише домати се задушават до извиране на водата,изсипва се в средата на тавата и се пече до готовност на хляба
идеи бол,трябва време и мерак Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Картофена салата с праз
салатка от настъргани моркови и ряпа, праз и магданоз
И ние правим в къщи манджичката с праз и свинско - става божествена...
А ако ти се занимава можеш и да го напълниш и панираш или опечеш. От по бялата част на праза се режат парчета дълги около 10-15см. изваждаш вътрешната част така, че да се получат не много тънки тръбички и пълниш с каквото ти хрумне. Може примерно със запържена кайма с подправки, редиш в тавичка и печеш, като настържеш кашкавал накрая. Ако ги панираш е хубаво тръбичките да са по тънки, може да ги напълниш с наситнен колбас и кашкавал или топено сирене и после да панираш в патафри... Голяма играчка е ама е вкусно  Peace
Виж целия пост
# 12
праз с ориз и моркови на яхния. май и месо се слага newsm78, аз го правя постно.

баница с праз е супер Peace

салата от наситнен праз, настъргана кисела ябълка, лимонов сок, зехтин и орехи. става супер мезе Crazy

кюфтета от праз и сирене

За кюфтетата запържва ли се праза?
Виж целия пост
# 13
Баница с праз разбира се- варинатите са два със яйца и сирене или с ориз
Иначе салатката на asyalein с ябълки или праз наситнен с домати от консерва (белени)+ сиренце и олио.
Аз правя още и пълнени сухи чушки с праз и ориз, стават супер, понякога добявям и бекон  Blush
Виж целия пост
# 14
донесоха ми две връзки праз. искам да го съхраня за зимата.някой знае ли как. трябва ли да ги заровя в пръст и да се слага вода или изобщо как.преди живеех в къща и там го заравяхме в двора.сега на балкона ще трябва да стои.на открития или закрития балкон. изобщо всичко как  става.  newsm78 .моля помогнете.предварително благодаря.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия