Резултат от хормонални изследвания

  • 1 867
  • 26
Здравейте момичета,след диагностицирана кистичка в единия яйчник и 10 дни прием на Дуфастон ме пратиха на хормонални изследвания.Резултатите са в границите,но четох някъде из форума за съотношението на ЛХ и  ФСХ - трябвало да е в някакви граници,но не мога да намеря темата.Моля погледнете резултатите и кажете каква е ситуацията,най-вече с това съотношение.
Цикълът ми е на 28 дни,изследванията са правени на 3я ден.

1.Пролактин        резултат:513.2      референтни:М-86/390;Ж-72/511
2.ЛХ                     резултат:3.33        референтни:М1.7/8.6; Жф.ф.2.4-12.6,ов.ф.14.0-95.6,лут.ф.1.0.-11.4
3.ФСХ                  резултат:3.91        референтни:М1.5-12.4;Жф.ф.3.5-12.5,ов.ф. 4.7-21.5,лут.ф. 1.7-7.7
4.Естрадиол        резултат:76.69      референтни:М 7.63-42.6,Жф.ф. 12.5-166,ов.ф. 85.8-498,лут.ф 43.8-211


Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 1
Трябва пак да си изследваш пролактина. Той е стресов хормон и при изследването му тряба да са спазени някой правила:
- да не си имала полов контакт вечерта, преди изследването
- да не си си пипала гърдите
- да си лежала половин час, преди да ти вземат кръв
- да ти вземат кръв на гладно
Леко ти е завишен пролактина, но не бързай да се стряскаш. Възможно е просто да не си си доспала, да си била под стрес и т.н.
Съотношението ЛХ/ФСХ е по-малко от единица. Възможно е да се дължи на Пролактин-а. 
Занеси изследванията си на лекуващият ти лекар и той ще прецени най-точно.
Успех! Peace
Виж целия пост
# 2
Hope,благодаря за отговора Hug.Взеха ми кръв по образец точно заради пролактина,след възъдържание и 30 мин на кушетката,значи е реален...Само не разбрах колко трябва да е съотношението,за да се приеме за нормален резултата?
Виж целия пост
# 3
Съотношението LH/FSH трябва да е доколкото помня 0.75. При теб е 0.85, което е незначително отклонение.
Моля да бъда поправена ако греша.
Виж целия пост
# 4
Сега четох, че съотношение ЛХ/ФСХ от 0.7 до 1-ца е добре, като идеалното съотношение е 1-ца.
Поправете ме, ако бъркам! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
И аz мисля, че съотноШението на ЛХ и ФСХ е в норма. Не съм лекар, но съм имала много подобни реzултати и всичко е било наред. Хубаво е пролактина да го следиШ. Най добре е да е в средата на реф. стойности. Повтори го пак след няколко дни или другия месец. При него не е важно на кой ден от цикъла се прави.  Peace
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви момичета за бързите отговори  bouquet.
Сега съм наистина по-спокойна.Ще повторя изследването за пролактина другия месец,че сега ми е наред проестерона - дата ми е 13.11.

Още един път благодаря  Hug.
Виж целия пост
# 7
Пролактинът е висок, другото е наред.
Виж целия пост
# 8
Я и аз да питам нещо по темата - на кой ден от цикъла при 32 дневен цикъл трябва да се отиде за хормонални изследвания?

И в лаборатория ли е по-добре да отида или при доктора? (Извинявам се, ако ми е малко тъп въпроса)
Виж целия пост
# 9
НА 3 до 5 ден от цикъла се иzследвата ЛХ, ФСХ и Естрадиол. С тях може да си пуснеШ и пролактин и тестостерон (при тях няма zначение на кой ден от цикъла ги правиШ), а прогестерон се прави на 7 ден след докаzана овулация. АКо си ги правиШ по zдравната каса ти трябва направление от гинеколог или ендокринолог (zа личен не zнам), ако Ще си плаЩаШ сама отиваШ направо в лабораторията.  Hug
Виж целия пост
# 10
Тъпи въпроси няма, дължината на цикъла не е определяща, брои се от началото.
Виж целия пост
# 11
Момичета пак съм аз с въпрос Embarassed.Днес пуснах изследване за прогестерон/дата ми е на 22я ден от цикълът/.
Резултата ми е: 37,31nmol/l  ;  Референтни с-сти:М/0.89-3.88/,Ж/0.48-4.45,лут 10.62-81.28/.
Нормален ли е според вас резултата?
Чувала съм,че прогестерона се свързва с яйчниковия резерв,вярно ли е?Нещото,което със сигурност знам за този хормон е ,че е водещ за настъпването на менопаузата.Ако може малко инфо,че чак в петък съм на доктор с резултатите и ми е малко притеснено Praynig.А и честно казано така и не разбрах кога са различните фази на цикълът/знам само овулаторната кога е,но за другите не/,в смисъл горе долу по дни, за да мога да се уриентирам поне сама.

Благодаря Hug
Виж целия пост
# 12
Чудесен ти е прогестеронът.  Peace Не съм чувала да има неЩо обЩо с яйчниковия реzерв, ама zнам ли?  newsm78 Да не би да имаШ предвид ФСХто. То ако е zавиШено, може да се говори zа оzчерпан яйчников реzерв. Или Инхибин Б. А прогестеронът е "виновен" zа дебелината на лигавицата и подготвя матката zа имплантирането на яйцеклетката, когато е оплодена. Има връzка с продуцирането на жълтото тяло.
Виж целия пост
# 13
Миле,благодаря ти.Може и аз да не съм разбрала и да става въпрос за ФСХто Embarassed.Нека,ако се включи още някой и е на ясно по въпроса, да ни каже кой е хормона отговорен за яйчниковия резерв.
Виж целия пост
# 14
За ФСХ и Иихибин Б съм сигурна, че са покаzатели, zа прогестерона  чувам zа пръв път. Това исках да кажа. Че zа прогестерона не съм сигурна.

 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103239.msg1854089;topicseen#msg1854089
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия