Алергия към някой от следните продукти?

  • 7 943
  • 17
Имате ли алергия към някой от следните продукти?
База за сенки - Artdeco
Сенки за очи - Artdeco
Спирала - Maxfactor Masterpiece
Почистващ лосион - L'oreal (малкия син дегримьор)

Питам Ви защото аз имам следния проблем:

От един месец се гримирам всекидневно с гореописаните продукти. Една сутрин се събудих в отчайващ вид. На дясното око кожата над клепача беше виснала върху клепача. Другото око беше малко по-добре. Спрях да се гримирам. Офталмолог ми даде съвет по телефона за капки за очи - Tobradex, а джипито - за мазило за клепачите. Уж нещата се позакрепиха....ама не съвсем. Забелязвам, че всеки ден очите ми изглеждат различно. От няколко дни двете ми очи са с по-затворени клепачи. А кожата над клепачите е ту добре, ту зле. Странното е,че очите и кожата ми не са възпалени или подути.

Чудя се за очен лекар ли съм или за дерматолог?
Виж целия пост
# 1
Ами спри да се гримираш за няколко дни, остави лицето да почине. Ако е алергична реакция към грима- ще се оправиш. После започни да ползваш продуктите един по един, за да разбереш евентуално към кой си чувствителна. Примерно няколко дни само базата, после сенките, спиралата, лосиона и така, докато разбереш откъде идва проблема.
Сърбеж имаш ли, зачервяване, оток?
Помисли си и дали не си ползвала друг нов продукт скоро /крем, фон дьо тен, тоник и т.н./ или да си приемала някакви лекарства.
Виж целия пост
# 2
Помисли ли за кремовете за лице? Моя приятелка има алергия, която най-често е от кремовете и за лице. Събуждала се е сутрин като охранен китаец в лицето! Когато я видях за първи път направо се втрещих! Слагаха и урбазон даже. Да не е стара козметиката (в смисъл да е стояла в магазина много време и при неподходящи за съхранение условия) и това може да предизвика такава реакция. Или пък си имаш непоносимост към някоя от съставките, на някой от продуктите, които си изброила.
Виж целия пост
# 3
Аз не се гримирам от седмица. Срам не срам ще кажа, че не ползвам крем за лице ежедневно. Зачервяване нямям, оток на кожата над клепачите - ту имам, ту нямам. От вчера много рядко ме сърби във вътрешния ъгъл на очите. Артдеко ползвам отдавна. Имам странното чувство, че от ежедневното сваляне на грима с дегримьора+тампоните за грим нещо съм си подразнила  кожата. Ама на 24 години как може кожата така да висне.....А капките за очи са с антибиотик. Имат и противоалергично въздействие....а вече 7 дни...никакъв ефект. Утре ще се класирам за офталмолог....дано има идея какво е, защото джипито ми каза, че очите ми изглеждат нормално. Но аз си познавам структурата на лицето и всеки сантиметър и виждам разлики. Даже си изкарах снимки на очите, които съм си правила отдавна и сравнявам...Луда работа
Виж целия пост
# 4
Аз от спиралата на Мейбълин- тъмносинята бях така.Незнам теб дали те сърбят клепачите, но аз едва издържах. И едно сълзене като почнеше...Имах чувството, че самите очи ме сърбят. Кожата на клепачите ми беше станала по-груба и червеникава, и се лющеше. Спрях да ползвам спиралата и се оправих. Дано при теб също не е толкова сериозно. Hug
Виж целия пост
# 5
Ми ако нямаш подобрение, най- добре отиди на офталмолог да те види.
Виж целия пост
# 6
Мъжът ми получи страшна алергия от крем за лице ,направо се беше обезобразил. Ходи на алерголог и му предписаха 5 дни да пие лекарства и да се маже. Много бавно му мина и му се обели лицето. Не се бави, веднага отивай на алерголог ,или дерматолог.
Виж целия пост
# 7
Спирала - Maxfactor Masterpiece
Много силно зачервяване и сълзене на очите. И сега ми се насълзиха, като се сетих. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Не се бави, веднага отивай на алерголог ,или дерматолог.

Точно така
Виж целия пост
# 9
   Този Лореал е много съмнителен - от нищо не ми е лютяло така на очите. Чудила съм се как е възможно продукт за махане на грим да е толкова агресивен, все едно си слагам черен пипер в очите.
Виж целия пост
# 10
Не ми сълзят очите, не ми се лющи кожата, не е зачервена, чат пат ме позасърбява. Вече се чудя дали това не е следствие на вътрешен процес  в организма  ми. Например знам, че ако се консумира много сол, това води до подпухване. Сега се събуждам и о! ужас.....кожата над клепачите е отекла в долния край. Направо като някоя китайка съм в очите - почти не се вижда клепач, а над него издуто.  smile3538
Кажете свестен дерматолог и алерголог в София. Аз чрез търсачката тук намерих мнения за дерматолози, но все свързани с проблеми от типа акне и т.н. Не знам дали дермталозите също не се специализират тясно в някоя област!?
Виж целия пост
# 11
И аз имам подобен проблем в момента и се чудя от козметиката ли е, или си е някакво очно заболяване. Клепачите ми,горните,подпухнаха,единия се лющи,а очите ме сърбят и сълзят особено сутрин и вечер. Това стана след като ползвах едни сенки за очи на прах и  временно ги спрях,за да видя дали не е от тях.Вчера си намазах по-здравото око пак със стях да видя дали ще се почви сърбене,но..мие много трудно да преценя наистина. И аз имам подозрения,че може и от тоалетните млека да се получава така newsm78
Виж целия пост
# 12
Бях на офталмолог. Той ми каза да продължа с капките Тобрадекс, само че по 5 пъти на ден. От там отидох до джипито да си взема направление за контролен преглед при офталмолога. Ами....тя ми се накара, че не съм за офталмолог и с триста зора ми даде направление за дерматолог. Кожният лекар ми предписа - мазило и противоалергични хапчета. Не знам, как се казват защото още не съм ги купила, а на рецептата абсурд да се разчете нещо. Ако Ви интересува може да по-късно да им напиша имената. Дерматоложката ми предложи ако желая да си събера в една торбичка козметиката и да отида да тестват кое точно ме е докарало до този "прекрасен" вид. Звучи интересно при все, че теста е с лепенки на гърба, а не чрез правене на резки по ръката. Ще поживеем и ще видим след след една седмица дали ще приличам на човек Laughing

И аз имам подобен проблем в момента и се чудя от козметиката ли е, или си е някакво очно заболяване. Клепачите ми,горните,подпухнаха,единия се лющи,а очите ме сърбят и сълзят особено сутрин и вечер. Това стана след като ползвах едни сенки за очи на прах и  временно ги спрях,за да видя дали не е от тях.Вчера си намазах по-здравото око пак със стях да видя дали ще се почви сърбене,но..мие много трудно да преценя наистина. И аз имам подозрения,че може и от тоалетните млека да се получава така newsm78
ако искаш да си правиш тест кое ти е навредило на очите - трябва да изчакаш да ти премине всичко и след известно време 1 по 1 да тестваш нещата, които ползваш. Другия вариант, който предложиха и на мен е на цяло да сменя козметиката. Което до някъде е гадно, защото тъкмо си намерих точните гримчета и сега пак наново да експериментирам....
Виж целия пост
# 13
Да,разбирам, но просто нямах търпение, а и ми е трудно да се примиря с това,че може да е от козметиката,защото ,както казваш,гадничко е да зарежеш всички неща,с които се мажеш..Надявах се по-лесно да установя от какво ми става така,но не би...
Като чета и мнението на лекарите по въпроса пак се стига до пустите тестове за алергия...все ми се струва,че това няма да е никак евтина процедура,но пък моят GP ми беше казал,че зимните месеци са най-подходящи за такива тестове,защото по принцип са най-бедни на алергени и стават 'чисти' тестовете.
Ти наистина ли смяташ да изследваш цялата си козметика?
Виж целия пост
# 14
Козметиката ми е това, което съм описала в първия пост. Предпочитам да я изследвам, отколкото да спра да се гримирам или на цяло да си подменя гримчетата. Е, разбира се първо ще попитам за цените на изследванията, защото ако е около 100лв за всичките веднага скачам и отивам да си подменя чантичката с гримове.  Странното при мен е, че всички гореописани гримчета си ги ползвам отдавна. Нямам нищо ново. Реално като се замисля имам и един крем за около очи на Lumine.Просто от скоро се гримирам ежедневно....най-кофти е да си въобще алергичен към гримове. Имам една позната, която твърди, че е алергична към гримове и ходи една такава като мишчица в лицето. Ако искаш пробвай с капките или ако искаш ще ти пиша имената на кремчето и хапчетата, макар че има известен риск на сляпо да ги пиеш. Ти от кога си с проблемите по очите?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия