Ламинат или теракот?

  • 12 932
  • 56
Купихме си апартамент и в момента го ремонтираме,но не можем да решим какво да сложим в коридора на пода ламинат или терикот.Някой казват,че е хубаво да е ламинат,защото изолира(терикота държи по студено),но можело да се надраска (от обувките примерно) и т.н.Помогнете ми Praynig.Дайте ми съвет.Вие с какво сте?Кажете ми кои са + и - на едното и на другото.Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Сама си посочила плюсовете и минусите и на 2-та типа подови настилки.
В момента сме с теракот.Но в новия си апартамент предвиждам да сложим ламинат в коридора.
Ако се страхуваш,че ламинирания паркет може да се надраска, може да се спреш на такъв с  по-голяма твърдост,който по принцип е предназначен за обществени сгради и хотели,където потокът от хора е по-интензивен и се износва по-трудно.
Друг вариант за подова настилка в коридора е гранитогреса.

Темата ти е по-скоро за 'Нашият дом'.
Виж целия пост
# 2
Моля те оправи си,заглавието Peace
Виж целия пост
# 3
Ние сме с ламинат в коридора и по-голяма гадост от това, няма (лично мнение). Като правим ремонт, смятам да сложим гранитогрес.
Виж целия пост
# 4
Ние сме с терАкоТ навсякъде. Само в 2-те спални имаме паркет.

Виж целия пост
# 5
за коридор е най добре или теракот или гранитогрес
Виж целия пост
# 6
за коридор е най добре или теракот или гранитогрес
Peace
Виж целия пост
# 7
Ламинат имаме по стаите (спалните и хола), а теракот в коридорите и терасите, както и кухненската част..
Виж целия пост
# 8
За коридора теракот Peace-вече са те посъветвали мамите преди мен...
Виж целия пост
# 9
Бих избрала теракота.За коридор ми изглежда по-добрия вариант.
Виж целия пост
# 10
В коридора бих сложила гранитогрес, а по другите стаи паркет или ламинат  Peace
Виж целия пост
# 11
При подходящата изолация,  най-добрият вариант е теракота. Гранитогреса държи по-студено и е по-подходящ за външна настилка.
Виж целия пост
# 12
Ние см Peaceе с теракот в коридора - доволна съм.
Виж целия пост
# 13
Аз лично смятам,че стаите в които се спи е добре настилката да е от ламинат,за да е по топло.Истина е също че ламината се драска,но може би това зависи от  качеството и цената.Ако сте теракот и искате може да си сложите и подово отопление.
Виж целия пост
# 14
за коридор е най добре или теракот или гранитогрес
Peace
smile3521
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия