Никнат ни постоянни зъби. Да ходим ли на зъболекар?

  • 1 017
  • 6
Здравейте. Дъщеря ми -5 1/2 г. започна с никненето на постоянните зъбки. Вече двете предни, долни зъбчета ги сменихме. Сега се клатят двата горни ,но нищо не се вижда над тях или отстрани тях, а само леко клатене. Отделно имаме два никнещи кучешки мисля-те са най-навътре долу и  са доста големи.Вчера като яде на единия и той прокърви и даже леко я заболя-погледнах го беше излязъл наполовина. И се чудя дали да я водя на зъболкар да ни погледне. Някой има ли с подобни проблеми. Иначе двете долни млечни зъбчета ги махнахме със зъболкерката,понеже другите вече се бяха показали наполовина. Но сега с тези големите ....чудя се . Не се е оплаквала че я боли.
Виж целия пост
# 1
Аз моят син го заведох даже когато му се клатеха големите зъбчета отпред...така ,че бих го завела и когато му се разклатят и задните-страх ме е в дет.градина като яде,за не вземе да се задави..
Виж целия пост
# 2
А как мина прегледа? Какво ще види зъболекарката. Снимка прави ли се. На дете мисля че не се правят снимки.
Виж целия пост
# 3
Ами, честити ви постоянни зъбки! Да са ви здрави и красиви!
Моята племенница започна да сменя зъбки рано и се оказа, че на челюстта й няма достатъчно място да поникнат по-големите постоянни зъби ooooh! Правиха й панорамна снимка и така го установиха. Впоследствие се наложи да носи постоянно шини, които зъболекарката  й "настройваше" на всеки две седмици. Казаха, че се налага да носи шини, защото иначе зъбките ще поникнат криви, докато се опитват да се наместят в устата й!
Сега е на 12г и има хубави, подредени, бели зъби.
Предполагам, че и при вас ще се развият така нещата, но трябва да ви види специалист ортодонт, който има опит с деца.
Успех!
Виж целия пост
# 4
Благодаря за отговора. Май наистина не е шега работа, както аз си мислех. Ще я заведа . Simple Smile
Виж целия пост
# 5
А как мина прегледа? Какво ще види зъболекарката. Снимка прави ли се. На дете мисля че не се правят снимки.
Ами първия път не ни правиха снимка,просто извадиха зъбчето.Само ,че вече година и половина не ни поникна друго и пак го заведох-тогава му направиха снимка за да видят дали има зародиши.Иначе си имаме и 3 пломби.Аз по принцип на всеки 3 месеца си го водя на профилактичен преглед-аз съм много зле със зъбите и не искам и дечко да има моята съдба.Така той не свързва посещението при зъболекар непременно с болка и ако се наложи нещо да му правят- отваря уста спокойно без рев и убеждения както съм виждала много деца.
Виж целия пост
# 6
Да , мисля че наистина това е добра идея.Каката е много плашлива и най вероятно ще има рев и дълг обяснения ако сме отишли с болка. Сега остава да намеря от времето което все не стига и да отидем на преглед. Поздрави Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия