Вятър вее, сняг вали, но ноември ще ни стопли пак нали 12.11-18.11.2007

  • 4 636
  • 78
Мили слънчеви момичета добре дошли в новата ни седмична тема.
Май доста закъсняхме, понеделник почти отминава.  Wink

 

Желая ви новата седмица бъде озарена от последните есенни слънчеви лъчи и от много усмивки. Дано вятъра и бурите утихнат, а там където снега е понатрупал да радва всички с белотата и чистота си.
Ако все пак Слънчо не ни стопли, то нека Любов и нежна топлота да сгряват нашите души и сърца.

Старата ни тема - Почти закъсняла седмична тема 5-11.11.07


Приятна нова седмичка и усмихнат понеделник!
Виж целия пост
# 1
Ралфи, благодаря за новата темичка  Hug
много хубаво оформление, поздравления  bouquet

Зора, добре дошла и от мен Hug

аз до сега безуспешно се опитвах да се включа във форума, но страницата не искаше да изгрее Crazy

как ви мина уикенда, момичета?

ние ходихме до БГ изложение в Хага. беше приятно да се видим с други българи. от самото изложение очаквах повече. като че ли наистина не знаем как да си правим реклама и предизвикваме внимание. а, имаме толкова много да предложим...
поне си купих един бъркан лютеница на Олинеза, разпродаде се много бързо Rolling Eyes

Синт Мартен го отразихме с много сладки неща за хапване (става ми лошо само като си помисля за нещо сладко Sick). минаха децата и пяха със светещите фенери. моите и те ходиха да обикалят и пеят. аз дежурих в къщи с купата бонбони. съседите минаха много тънко тая година- и двамата обикаляха с дъщеря си (на 2 годинки). то много хитро така да вземаш, без да даваш Thinking.  те бяха навън точно по времето, когато минаха всички групички от деца Whistling на това му викам да си правиш сметките по холандски Joy

лека и ползотворна седмица на всички Hug
Виж целия пост
# 2
Здравейте и от мен,
простено ни е закъснението, нямаше форум в голяма чат от деня...
Лека седмица от мен и прекрасен ноември, моят месец  Simple Smile
Миленски, значи викаш холандците верно са така стиснати както им се носи славата, а?  Laughing
Свършихте ли с ремонта, има ли приложен снимков маретиал?
Виж целия пост
# 3
Хоп, и аз да се запиша.

И аз от 10 и нещо до сега не можех да вляза във форума Thinking

Ралфиета, много хубаво послание за начало на седмицата!  Hug
Виж целия пост
# 4
Чук, чук..  Wink

Привет на всички.  Hug

Миналата седмица не можах да се включа, но пък успях да прочета темичката. Sunglasses

   Липсвах по извинителни причини - имах спешен технически превод и луднах от търсене на терминология - по 12 часа на ден съм писала, около 130 стр. преведох.   Crazy
 Добре , че има интернет , че ако трябваше да се разчита само на речници е просто абсурд.   #Crazy

 Имах и някой притеснения в петък оперираха баща ми от катаракта.
 Всичко е наред, само дето операцията струваше 750 лв. за едното око.  Tired

Кalida ,дъщерята не само започна ученето, а и има първа междинна сесия тази седмица. Rolling Eyes
 С Макдирокова, се уговаряхме 100 пъти и някрая не успяхме да се видим.  Confused
Тя ми е комшийка (не точно съгражданка, но нейното градче е залепено до Монца).
Поздрави на теб и целувка на Дана!   bouquet

bosilek ,радвам се ,че съм помогнала с инфо, ако имаш питания насреща съм. Hug

evanescent, добре дошла и честито дипломиране!! Hug

Зора ,и на теб добре дошла! Hug

Ралфиета, мерси за хубавото послание за начало на седмицата! Heart Eyes

Усмихната седмичка на всички!   bouquet



 
Виж целия пост
# 5
Добър следобед и от мен моми4ета Hug

Ралфи много хубаво заглавие  bouquet

Миленски е само с една лютеница ли се размина от цялото изложение??? Какво имаше изложено всъщност? Мен в тоя студ изобщо не ми се мърдаше от вкъщи, а и мъжът уж бил болен ама хукна на купон в Утрехт...

Астреа , аз пак съм се отнесла, ама къде у4и сега щерка ти? Нали по холандско залиташе, там ли е?
Виж целия пост
# 6
Ралфи, ти си била нашата поетеса
я, какви скрити заложби си имала, а ние да не знаем

Astrea, звучи доста сложно
но не се съмнявам, че си се справила отлично
дано с татко ти всичко  да е наред
тези операции уж са рутинни вече

аз да си кажа за хляба - нали някой пита в старата тема
отдавна не съм правила на ръка
а ако правя, продуктите са много на око, то затова и резултатът не винаги е добър
обикновено прекалявам с брашното

мъчих се да правя последно франзели - цели 3 пъти, не можах да ги докарам
четох съвети из нета, но не и не
явно имат скрита тайна

при нас вчера беше като в приказка - наваля страхотен сняг
и днес вече почна да се топи
гадост

на всички - приятна седмичка и до скоро



Виж целия пост
# 7
Да кажа едно заг от края на света!
Е при нас още е понеделник на обяд.
Изчезнах понеже госпожицата имаше представление в събота и неделя.
Калида, продължавам си с вегетарианството /и по-лошо/нали не ям захар и хляб//. Вече съм -22, и не мисля да спирам скоро.
Отчитам се със снимки и бягам да чета какво сте писали. Пускам линк към всички албуми, защото са общо 4 новите.
Виж целия пост
# 8
олелееее вече сме вторник а аз още не съм се записала в темата Blush


Ralfieta

страхотно начало Hug
palachinka
верно е Whistling

Astrea
преводите винаги са ми изглеждали адски сложно нещо ooooh!



kita99

 цели 22 кг  #Crazy браво на теб и за колко време ти трябваше за това постижение newsm78
отивам да гледам снимки Hug

лек и успешен ден от нас  bouquet
Виж целия пост
# 9
Здравейте момичета  Hug

Кита, много хубави снимки. Hug Голяма сладурка е малката балеринка, напомни ми времената , когато и аз играех с такава рокличка, само че бяла. Wink

kariluis , дъщеря ми учи в Милано- Маркетинг, комуникации и международни отношения. За съжаление с бюрокрацията тук нямаше време да преведе и приравни дипломата си, за да учи в Холандия.  Rolling Eyes
Все още не са й дали оригинала от дипломата. Crazy
Доволна е засега, има свои съученички в курса, а и наскоро се запозна и с още една българка. Peace

Звезди
, сложни са преводите наистина.  Peace
Обикновено правя преводи на финансови или юридически документи, досега с толкова трудна терминология не се бях сблъсквала.  Twisted Evil
Става дума за машиностроене и електротехника.
  А и превеждам от италански на английски. #Crazy
Като не мога още да намеря работа тук поне с преводите си запълвам времето. Mr. Green
Как е Ерик, да го цункаш от мен! Heart Eyes

Лек остатък от деня   bouquet
Виж целия пост
# 10
 Hug от гората
и до по-късно
Виж целия пост
# 11
Здравейте, момичета!  Grinning

Хич нямах време да пиша, защото бяхме сами с Мишока почти цялата минала седмица Sad
Таткото ни беше командирован в Дъблин и много ни липсваше, че така бях свикнала да ми помага с дребното сутрин и вечер...  Rolling Eyes  Какво да се прави.

Ралфи, много хубаво пожелание за новата седмица - благодаря!  Hug

Астрея, браво на щерката - много перспективна специалност!  Peace  А защо е искала учи в Холандия? А към теб - технически превод - шапка ти свалям!  Wink  Аз дойдох тук да се карам докторантура по Теория на превода ( е,  художествения  Wink с технически не бих се справила  Mr. Green ) и винаги ми става много приятно, като чуя, че някой превежда.

Миленски, бг изложение, това е супер! Много ви глезят вас там по Холандията!  Flutter

Кита, много е сладка твоята малка балеринка!  Grinning  Много искам и аз да имам една такава!  Heart Eyes  Има нещо толкова нежно и слънчево в малките момиченца. Ние много искахме момиче, ама нищо - следващият път  Blush  Mr. Green   Всъщност, къде живеете вие?

Звезди, какво прави Ерик? Опитва ли се да сяда вече? Я да те питам за ваксините - в Холандия какви ваксини слагат на малчовците?  Thinking

Хайде, чауте (както казват тук, когато се обръщат с чао към повече хора  Laughing ) засега. Ще се възползвам, че дребосъкът заспа да поброузя малко.  Mr. Green

Виж целия пост
# 12
Добро утро от другия край на света! Grinning

Миленски, много хубаво това за българското изложение. Ние тук на българска стока се радваме само покрай руските и арабските магазини. Добре поне, че всичко се намира - сирене, лютеничка, луканка, ракия, кебапчета даже..

Астреа, браво за преводите, при това от два чужди езика. Едно време съм превеждала, страшно тежък труд е това, особено ако е специфична материя, както ти казваш. А за дъщеря ти, поне ти е по-близо, а и хубава специалност.

Кита, голяма красавица малката. Страхотно нещо е балета за малки момиченца, създава грация, стойка, изобщо само позитиви. Интересно ли й е?

Joel, как имаш нерви да печеш хляб.. Аз имам чувството, че ако започна, ще съм като залепена за машината, а и със сигурност ще започнем да ядем повече ( не че сега ни е малко). Въпреки че, хляба тук е доста скъп, и със сигурност ще ни излиза по-евтино.



С мен нищо ново. Чакам много вече да започва раждането. От вчера съм си вкъщи, много ми е странно да не работя, мотая се вкъщи като муха без глава. Днес ще ида до офиса, че имам една среща, и съм доволна. Simple Smile
Вчера сутринта имах контракции, даже и зачестиха, тъкмо си казах - айде почна се, ура, и два часа по-късно те взеха, че спряха.
Майка ми пристига утре вечер, бебка явно ще я чака.

Виж целия пост
# 13
минавам да се оплача тук вали сняг вече ooooh!
Виж целия пост
# 14
Не ми остава време да се разпиша, все тичам по задачи , а със стачките тука на транспорта и учителите,  сме като топки за пинг понг, все тичаме.  ooooh! Tired Ние сме добре, малкият ходи на  джудо и плуване, дядо му все няма време за него , надявам се  в най- скоро време да престане да  мрънка, че дядо му не ходи да го взема от градината.  ooooh! Crossing Arms
Аз гледам да привърша гоблена дето шия и съм решила да си права една завеса, ще копна списанието и ще ви покажа снимката .Peace
Браво Гери   bouquet, превода не е работа за всеки , аз не се наемам.  Hug
 kita99 , как го правиш - 22? с диета ли   ?bouquet Браво на теб  ! bouquet
kariluis,  купона е вълшебен всичко минава там  , няма болести там... Joy
А за машината за хляб не съм се замисляла, мама ме научи да си правя питка и за сега рекламации от домашните съм нямала, все питат кога ще им правя , а малкия имали топла пита друго не яде. Joy
Milenski72 , така ми се дояде и на мен лютеница , а за комшиите  нямам думи  #Crazy
Ние тази събота ходихме на  панаир в едно селце за Свети Мартин, кодето имаше  разни забавления за деца и малко се разорих с моя синковец, на колко влакчета се качи  ooooh!, и колко пъти се блъска с количките.  ooooh!
Зора,  още малко търпение и ще си гушкаш бебето , ех кога бях и аз бременна....  Hug  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия