Използвате ли предпазни колани, когато сте на път?

  • 5 378
  • 143
Използвате ли колани, когато пътувате? Аз съм човек, който не обича да му се налагат някакви правила и въпреки че в началото много се противях, сега съм голям привърженик на предпазните колани. Никога не пътувам, без да съм сложила такъв, ако съм на предната седалка - няма значение колко е кратък пътя, който ще измина.
Има смисъл постоянно да се говори за ползата от тях - те наистина спасяват човешки живот!
Виж целия пост
# 1
Да, винаги.
Единствено си позволявам без колан от магазина зад ъгъла до блока, ако съм слизала да пазарувам.
В чужда кола слагам, в такси слагам - изобщо винаги, когато съм отпред, слагам.
И който се вози при мен, настоявам да сложи.
И детето винаги е със столче и/или колан.

Тъй като законът за колани влезе в сила сравнително скоро, след като взех книжка (преди 11г), се научих да слагам. Така свикнах, че чувствам дискомфорт и несигурност, ако съм без колан.
Виж целия пост
# 2
Да чакаме ли да се понатрупат мнения (и страници) или направо да скачаме да се караме?
Виж целия пост
# 3
Винаги, когато карам слагам колан.
Когато се возя не съм толкова стриктна, особено на дълъг път ...
Виж целия пост
# 4
Винаги, дори и като бременна.
Виж целия пост
# 5
Навик ....  Peace
Слагам колан винаги, дори и да седя задната седалка! Rolling Eyes
Друг е въпросът колко помага и колко понякога пречи, но слагането на колан при пребиваване в кола е задължително според закона! Naughty
Виж целия пост
# 6
Винаги освен в такси. На задната седалка също не го слагам.
Виж целия пост
# 7
Задължително, независимо къде съм седнала и къде отивам. Навик ми е, не се замислям.
Виж целия пост
# 8
Винаги слагам
Виж целия пост
# 9
Абсолютно винаги слагам колан,това прави всеки който се вози при нас с мъжа ми,на бебешката кошница задължително го слагам,независимо колко е кратко разстоянието! Peace
Виж целия пост
# 10
Винаги, дори и като бременна.

Моят отговор е същият!
Виж целия пост
# 11
Да-винаги, и когато карам, и когато се возя.
Дори не се замислям- правя го автоматично.
Виж целия пост
# 12
Всички сме околанчени. Бременна като бях - също.
Виж целия пост
# 13
да, винаги
до такава степен съм свикнала с колан, че ако го няма, ми е странно и некомфортно
и много ме отвращават хора, които смятат, че колана е излишен и  "ох, най-мразя да слагам колан да ме стяга"  Tired
Виж целия пост
# 14
да, винаги
до такава степен съм свикнала с колан, че ако го няма, ми е странно и некомфортно
и много ме отвращават хора, които смятат, че колана е излишен и  "ох, най-мразя да слагам колан да ме стяга"  Tired

Или пък си мислят, че си някакъв промит мозък, щот си слагаш колана. Или пък "Няма нужда от колан, аз съм добър шофьор"  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия