Деца който имат нужда от тифлопедагог!

  • 4 189
  • 17
Здравейте мами!искам да се свържа с майки ,който имат деца със специални нужди по -точно се обучават от тилфопедагози!Ще се радвам ако мога да се запозная с вас!
Виж целия пост
# 1
ne moga da povqrvam 4e nqma maiki s takiva deca ili ne iskate da govorite za tova???Sad
Виж целия пост
# 2
Може да  ми е тъп въпроса , но можеш  ли да  обясниш , какви точно са тези  педагози и каква  техника на  преподаване  използват ? Какви деца трябва да се  обучават  от такива  педагози?


Благодаря  предварително за  отговорите  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Предполагам, че става дума за деца с очни проблеми, ако е така, попитай тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237287.0
Виж целия пост
# 4
Ами тук във форума май само аз и Здравка79 сме за тифлопедагог,само че ние още не сме стигнали до този етап,предполагам и Марти също/той е на 3г.
Естествено можем да обсъдим проблемите и начините за обучение на незрящи деца, тепърва ще ни е нужен тифлопедагог Hug
Мен лично ме радва факта, че няма много дечица, които да се нуждаят от такова обучение,разбираемо защо Peace
Виж целия пост
# 5
Здравей adinko!Нашето дете също има нужда от тифлопедагог и очакваме в  близките седмици да започне да ни посещава такъв,
Виж целия пост
# 6
Здравей adinko!Нашето дете също има нужда от тифлопедагог и очакваме в  близките седмици да започне да ни посещава такъв,
Велинка извинявай,забравих те,просто рядко пишеш Wink
А не сте ли малки още newsm78 или аз нещо съм пропуснала Thinking
Виж целия пост
# 7
Може да  ми е тъп въпроса , но можеш  ли да  обясниш , какви точно са тези  педагози и каква  техника на  преподаване  използват ? Какви деца трябва да се  обучават  от такива  педагози?
Тифлопедагози - това са специалисти, които терапевтират и обучават деца със зрителни проблеми и незрящи деца. Това е другата ми специалност - практикувала съм я 3 г.
Ами тук във форума май само аз и Здравка79 сме за тифлопедагог,само че ние още не сме стигнали до този етап,предполагам и Марти също/той е на 3г.
Аз съм привърженик на ранното стимулиране и въздействие, особено, когато става въпрос за детенце с проблем. Въобще няма какво повече да чакате, ами се обърнете към специалист - има такива колеги към Училището за деца с нарушено зрение  - в София и във Варна - Ранно въздействие - обхващат децата по райони и работят в домовете.
До третата година детето има много да научи за сетивата си (ако е лишено от зрение) - чрез сензо-моторно обучение и за зрението си и как да го използва, ако е слабовиждащо. След тази възраст често ми се е налагало да се боря с навици, които детето вече е възприело, но възпрепятстват насоченото му внимание към съхранените сетива.
ne moga da povqrvam 4e nqma maiki s takiva deca ili ne iskate da govorite za tova???Sad
Мамите ти отговориха - никоя от тях не се е забавила от нежелание, а просто си има и тема за това - само е трябвало да я потърсиш. Ако сме се свързвали и през друг форум - в момента не ми се зарежда, но имам информацията и ще пратя на майката Flutter
Виж целия пост
# 8
katosun  ,ние ранното въздействие си го правим,само че при логопеда , то всъщност ние за това ходим на логопед,заради съхранените сетива и как да ги използва Hug
Тифлопедагога не се ли занимава и с Брайловото писмо newsm78
Виж целия пост
# 9
Viki i mama-казаха ни че ще ни включат в програма за ранно въздействие.  bouquet
Виж целия пост
# 10
zdravei velinkata,nie sqsto sme ot burgas no se okazva 4e ne mojem da otkriem tiflopedagog a to4no sega se nujdaem zastoto sinqt mi trqgva predu4ilstna(vie kolko ste golemi?) ,zatova se u4udix kogato pro4etox,4e o4akva6 da vi posestava takqv newsm78
Ste se radvam da obmenim informacij i opit  i da se zapoznaem razbira se Laughing
Виж целия пост
# 11
Малката е на 14месеца.За съжаление наистина в Бургас няма такъв специалист.Пиша ти на лични.
Виж целия пост
# 12
katosun  ,ние ранното въздействие си го правим,само че при логопеда , то всъщност ние за това ходим на логопед,заради съхранените сетива и как да ги използва Hug
Тифлопедагога не се ли занимава и с Брайловото писмо newsm78
Да, занимава се, но за усвояването на брайл-а е нужно детето да има насочено внимание към сетивността на пръстите. Т.е. мозъка да разчита на тази информация, а не на зрителната (ако има остатъчно зрение). Това насочено внимание се изгражда още от ранна възраст и е важно за усвояването на навиците и уменията за четене и "писане" на брайл. Подготвените деца успяват доста по-бързо. В процеса на работа се показва на детето алгоритъм и последователност за търсене и разчитане на брайловите символи и когато дойде момента се въвежда брайловото писмо на брайлова хартия и машина за писане. (и плоча също така) Flutter
Виж целия пост
# 13
А ако има остатъчно,при това скоро появило се/детето е на 5/,тогава какво следва newsm78
Виж целия пост
# 14
Прави се оценка на остатъчното зрение, за да се види дали е достатъчно за обучение на плоскопечатен шрифт и ако е добро за такова - насочва се детето към такова четене. Ако не е става по-трудно, защото дори и светлоусещането кара мозъка да търси "виждане" и разделя вниманието от тактилността. Тогава се правят специални упражнения за формирането на тактилно внимание и ориентацията в двуизмерно пространство (лист хартия) и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия