Спешно кюретаж или да чакам сам да се изчисти?!

  • 16 958
  • 35
Момичета, спешно имам нужда от съвет! Бях бременна в началото на 6 седмица от оплождането, 8-ма г.с. май, когато преди 7 дни започна кървене. Според доктора шансовете били 50:50, даде ми Дуфастон и пр. Полза нямаше никаква, снощи пак ходих / при друг /, пулс вече не се чуваше, в диагнозата написа направо Missed, сакът се отлепя на няколко места. Не ми се разправя, място не мога да си намеря, но нищо не може да се направи.Каза, че има голяма вероятност да се изчисти от самосебе си, т.е. не направихме веднага кюретаж. Ако не стане до сряда-да отида пак. За сведение, ходих в "Майчин дом"-Варна. Чета тук, обаче и се питам дали трябва да чакам. Утре ще ходя при друг, който също да потвърди диагнозата, а междувременно?! Аборт във втори месец едва ли е като при една седмица закъснение. Много съжалявам, че все за лоши неща се включвам, не искам някой като чете, да изпада в ужас за себе си.
Виж целия пост
# 1
Първо искам да ти кажа, че ужасно съжалявам за това,през което минаваш. Зная колко е трудно да носиш бебе, което знаеш, че не е живо вече. Два пъти ми се случи
Успокой се, мила, вредиш си. Много ми се иска да ти кажа, че нещата са други ... поправими, но не мога. Гадният живот те е избрал да те прави силна по извратен начин.
И при двата ми кюретажа минаха по 48 часа от диагностицирането, до самата процедура. Не зная дали е по-добре да пада само - може да не се изчисти добре. На твое място бих настоявала за лекарска намеса ако до сряда няма промяна.
Другото, което редполагам ти минава през главицата е страха да не получиш кръвоизлив и болки. Поне аз първия път се страхувах. Не мисля, че миследа ще отиде към спонтанен.
Душицо, бъди силна Hug Минаваш през гаден път, но ще отмине, да знаеш! Трудно е и ще бъде, но ти ще се справиш! Желая ти много кураж и смелост! Дано съвсем скоро да се радваш на бременност и здраво бебе
Виж целия пост
# 2
При моя мисед ми казаха, че е задължително да се изчисти, за да не се получат усложнения при мен и да не изтърват мен. Аз ходих при Герджиков в АГ Варна и той беше категоричен, че се налага кюртаж. Според мен е добре да питаш някой лекар, на който имаш доверие какво е най-добре за теб. За сведение при мен беше в 14-та г.с.
Съжалявам, че се налага да го преживееш Hug
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви много! Много съжалявам, че темата ви е толкова позната :cry:Arcana,направо ми четеш мислите, страшно съм притеснена. Лекарката, при която смятам да отида утре, имам и доверие. Пожелавам ви следващия път всичко да е наред!
Виж целия пост
# 4
Дишай, мила! Нищо лошо няма да ти се случи!!
Поговори с лекарката утре, кажи и какво те притеснява (то е напълно основателно!!!). Помоли я за съвет и съдействие. Дотогава нищо лошо няма да стане!!! Hug
Моя приятелка, която е медицинско лице беше с мисед това лято. Бяха я пуснали от болница в Англия, защото щяло да си падне само Shocked Shocked Shocked Е, не падна, наложи се кюретаж тук. Навсякъде има лекари със странни схващания за плода при мисед ....
Виж целия пост
# 5
Съжалявам за това,което преживяваш Cry
Лекарят най-добре преценява,но аз получих много силен кръвоизлив,а след кюретажа всичко приключи за един ден Sad
Виж целия пост
# 6
Съжелявам за това което преживяваш ,при мене лично се наложи кюртаж защото имах силно кървене но най добре е да потърсиш мнението на още един специалист.Прегръщам те силно и ти желая скорошно възстановяване
Виж целия пост
# 7
Има и друг вариант - да опиташ с хапчета, които да предизвикат контракции и така да го изхвърлиш. Питай доктора и ги вземи веднага. С хапчетата има малък риск да получиш кръвоизлив, но пък има и лекарства, които докторът ще ти предпише, ако евентуално се наложи да се спира кръвоизлива.
Не се бой. Трябва да го решиш по един или по друг начин. По-скоро - по-добре.
За предпочитане са хапчетата пред кюретажа.
Ще го изкараш, ще ти дадат контейнер, в който да го занесеш на изследване, ако искаш.
Пази се. Това са трудни дни за тебе. Поставена си на изпитание, но не забравяй, че ще дочакаш добри дни. Ще се помоля за тебе.
Обади се тук да кажеш как си. Ще те мислим.
Виж целия пост
# 8
Съжалявам много за това което ти се е случило. Аз имам един кюртаж  с пълна упойка , един без никакво обезболяващо и един аборт на естествено изчистване. Определено съм за естественото, но това все пак зависи и от конкретната ситуация при теб. Успех каквото и да решите.
Виж целия пост
# 9
Здравейте пак, милички. Току-що се връщам от преглед. Ходих при друг лекар, д-р Яков, на когото имам голямо доверие, а и реших, че след като е в клиника, може на момента да ми помогне, т.е. нещо, което може да се свърши от раз да не го разтягам с излишни прегледи. Та според  доктора няма смисъл от изчакване-може да се точи дълго и пак няма гаранции, че ще се изчисти. Така че утре съм на кюретаж, той искаше още днес, но графика му беше пълен. Кажете ми нещо повече за упойката при тази манипулация-пълна, но дали  от най-тежката, колко време продължава Thinking
Има и друг вариант - да опиташ с хапчета, които да предизвикат контракции и така да го изхвърлиш. Питай доктора и ги вземи веднага. За предпочитане са хапчетата пред кюретажа.
Belemez, питах за тези хапчета, но тук не правят медикаментозни аборти, защото тези лекарства не били легализирани. Поредното малоумие, аз също мисля, че е по-добро решение от кюретажа, ама на ooooh!
Виж целия пост
# 10
Оххх, много съжалявам Sad Sad Sad

Моят кюретаж, беше с шълна упойка. Не знам дали правят аборт с местна упойка, но май съм чела за подобни случаи. Настоявай за пълна упойка!
Заспах за точно 10 секунди и ме събудиха веднага след процедурата .... Sad Максимум половин час съм била под упойка, но после не мидаваха да ставам от леглото 2 часа.

Вземи някой с теб утре, не ходи сама.
Виж целия пост
# 11
Аз нали съм голяма отворка, доктора като каза да отида по-рано за среща с анестезиоложката, да ме подготви, докато чуя за пълна упойка, му заявих, че искам без или с частична и той се облещи. Ама май ще е пълна. Страх ме е от упойки  Confused#Crazy Sick
Виж целия пост
# 12
Няма страшно! И на мен това ми беше за първи път - нищо странно нито пък страшно ми се случи ...
След като излезнах от упойка, първата ми реплика беше „Искам си бебето” - бях леко замаяна и въпреки това знаех къде съм и какво е станало.
Помисли - ти искаш ли да изживееш всичко това „на живо” Sad А за без упойка изобщо не помисляй!
Виж целия пост
# 13
на толкова ранна седмица можеш да направиш и вакуумен аборт което е по-щадящо но и струва пари
много съжалявам! кураж сега и не се давай на страха, а после....бързо и пълно възстановяване...
съжалявам за  загубата ти
Виж целия пост
# 14
Съжалявам за загубата ти!  Sad
Не се притеснявай от упойката. Стискам палци всичко да мине добре!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия