Дайте идеи за салата с извара.

  • 2 703
  • 16
Имам повечко извара и ми се искаше да направя някоя салатка. Помогнете с рецепти, че и нямам време да ровя.
Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Заповядай моята салатка с извара
Млечна салата с извара
Необходими продукти:
250 гр. извара
3 с.л. майонеза
2 с.л. кисело мляко
2-3 ореха
стрък магданоз
2-3 скилидки чесън
3-4 кисели краставички
черен пипер на вкус
сол на вкус
Приготвяне: Киселите краставички, орехите и чесъна се нарязват на дребно и се объркват добре с останалите продукти без магданоза. При сервирване се поръсва с прясно нарязан магданоз. Салатката става много вкусна  Crazy...
Бон Апети!  chef
Виж целия пост
# 2
Аз я смесвам 50/50 с кисело мляко висок процент, слагам счукан чесън, сол, олио и червен пипер. Бързо лесно и вкусно  Peace
Виж целия пост
# 3
Избивам извара с майонеза , малко кисело мляко , чесън, черен пипер и  сол!
Виж целия пост
# 4
Моята любима салатка е с извара, майонеза, тиквички - сварени и пасирани /оцедени от водата!/, копър и чесън. Ммммммм....

Пасирам ги не с пасатора да станат на каша, а по-скоро ги намачквам с прибора за картофено пюре. Ама как го обясних само... Thinking
Виж целия пост
# 5
Аз  правя така наречената "пикантна салата" с извара,чесън,копър,чер.пипер,червен пипер,олио и сол.
Виж целия пост
# 6
Правя няколко салати с извара, но любима ни е тази:
500гр. извара, 1 майонеза, 2-3с.л кис.мляко, 3-4 печени червени чушки, може и мариновани(нарязват се наситно), царевица, 2ск. счукан чесън, сол(може да се добави и шарена сол), копър

Друг вариант е: извара, майонеза, кис.мляко, обезкостени маслини(нарязани наситно), счукан чесън, сол, копър

или извара, майонеза, кис.мляко, сварени яйца(нарязани наситно), натрошено сирене, шарена сол, самардала, червен пипер, черен пипер
Виж целия пост
# 7
Аз пък давам идея да си направиш фалшива сметана...хехехе.Извара + 3-4 с.л. прясно мляко,1-2 щипки сол пасира се с пасатор и става и на вкус и на консистенция като сметаната(заквасената).
Виж целия пост
# 8
Аз правя така - извара, 1 майонеза(може и повече) , 4-5 сварени и настъргани яйца, сол, черен пипер, чесън. Става вкусно.
Виж целия пост
# 9
Т У К има коментирана тема, а ако пуснеш търсачката ще намериш още.
Виж целия пост
# 10
Ето и от мен  bowuu  chef  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=227784.msg5115321;topicseen#msg5115321
Виж целия пост
# 11
ето една от мен:
200-300г. извара
2-3 супени лъжици майонеза
1 връзка копър-пресен
малко сирене за по добър вкус
Копъра на много ситно и объркваш всичко,може да ложиш и ситно нарязани кисели краставички.става много пикантно и вкусно,може да сложиш и малко сол на вкус
Виж целия пост
# 12
Аз я смесвам 50/50 с кисело мляко висок процент, слагам счукан чесън, сол, олио и червен пипер. Бързо лесно и вкусно  Peace
И аз така я правя, понякога добавям и малко майонеза.
Виж целия пост
# 13
Извара, печени червени чушки, малко олио и чесън. Всичко се мята в блендера и готово.
Виж целия пост
# 14
Смесваш извара , лютеница , счукани орехи ,чесън и магданоз и ето ти една страхотна разядка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия