Съвместими ли са кърменето и постенето?

  • 2 069
  • 32
Здравейте майчета!!!Въпроса ми е дали е възможно да се спазват коледните пости и заедно с това да не лишавам малкото ми момченце от някой витамини и други полезни за него неща???На мен винаги постенето ви действа разтоварващо от към килограми,а имам нужда от това, защото сега се чувствам особено тромава и тежка. smile3518

Ако някоя мама го е правила-какви са й наблюденията върху бебчето и дали някой има по особено мнение по въпроса? thumbsup
Виж целия пост
# 1
Зависи колко "строги" ще са постите които ще правиш..най-добре ограничи количеството а не качеството на хранене Peace
Уверявам те-от личен опит-кърменето е страхотен регулатор на килограми. Аз лично през бременоста качих 14кг, на 3-ия мес нямаше помен от тях а шестия бах на минус/ от килограмите които  забременях/ при положение че ядях огромни количества сладко и изобщо не съм се ограничавала в храненето.
Виж целия пост
# 2
   Няма да лишиш бебето от нищо, само гледай да не лишиш
себе си - тоест, пости внимателно и само до Коледа!. Wink
Виж целия пост
# 3
бях чела ,че  за малки деца,болни хора  БРЕМЕННИ и КЪРМАЧКИ вярата посволява да не спазват постите. някои ги спазват  само последната седмица преди да отидат на църква,но мисля че кърмачките са освободени напълно.Все пак питай  в най близката църква.
Моето мнение /е то си е само мое/ че е опасно  за теб,защото лишаваш организма си от изключително ценни витамини и минерали за дълго време и то в момент  в който има изключително голяма нужда от тях.
Мисля, че не е добре и за бебето ,защото щом не достигат в твоя организъм как да ги има в кърмата ти?А сега именно бебчо има особено голяма нужда от тях защото расте най бързо.Язък че му даваш капки против рахит щом го лишаваш от калций за костите например.Виж какво се съдържа в изкуствените млека ,а казват че кърмата трябва да  е по богата.
И накрая ако вярата  ти е токлова силна и непреодолима,помисли за дохранване или дори за изкуствено хранене.Все пак   не се и съмнявам в това детето ти е над всичко .
Виж целия пост
# 4
   Ама става дума само за 40 дни все пак... Какво изкуствено хранене? По-спокойно. Simple Smile
Виж целия пост
# 5
И аз смятам да постя. Не мисля, че детето ми ще страда от това, защото храната ми пак ще бъде разнообразна и ценна - нали ще има много зеленчуци, все пак Wink, освен това ще си ям по колкото пъти на ден на искам, така че не вярвам да имаме проблеми. При мен проблемът е в това, че не мога без сирене и кис. мляко, малко съм зле с калция, затова ще си оставя един ден седмично, в който да консумирам въпросните храни. Иначе постя заради вярата си, не за сваляне на килограми (в началото затова постех и се чувствах перфектно, м/у другото!) - вече съм на минус от бременността и се доближавам до кг, които имах преди да забременея и с първия си син! Mr. Green
Сега отивам да надникна в кои дни можеше да се яде риба. Мммм.... Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
И на мен ми се иска да постя, но гледах при Иван Звездев педиатърката, която говореше за хранене на бебето от 6м до 1год. Тя каза, че жените, които кърмят трябва да приемат с 50% повече месо от стандартната седмична доза. Има логика, все пак в месото има незаменими аминокиселини и други важни за растежа на бебето съставки (не претендирам, че разбирам много  Grinning). А и 40 дни са ужасно много време за едно бебе. Все пак в тази възраст те растат с часове (буквално). Бих те посъветвала да говориш с вашия педиатър, поне аз така мисля да направя... А и след като го правиш заради вярата си, и ако Библията позволява кърмачки да не постят, не виждам проблем да пропуснеш една година.

p.s. Сега видях, че бебчето ти е на 7месеца и може би вече си го захранила. В такъв случай предполагам, че то ще си набави всички необходими съставки от месните пюрета (или каквото там ядат бебетата на тази възраст   Laughing. Ние все още сме прекалено малки за да чета за захранване- имаме още 3 месеца време)
Виж целия пост
# 7
   Бебето ще си получи всичко необходимо с кърмата - на 7 месеца
едва ли яде по 4 пъти на ден. Wink И без месо се живее.
   А само с изкуствено хранене не започвай, защото ще се наруши
лактацията и хоп!, после постите ще са виновни! Така смятам.
Виж целия пост
# 8
Кърмачките, бременните и тежкоболните не са длъжни да постят.

АКо толкова държиш, може да компенсираш с много ядки, бобови храни и подобни, ама пък с ядките има съмнения за алергизиране.
В царевицата също има незаменими аминокиселини.
Виж целия пост
# 9
Зависи колко строг пост смяташ да ползваш. Ако мислиш да изключиш не само месото, но и яйцата и млечните, ще трябва добре да обмисляш храненето си. Ако си го правила и преди и си наясно с вегетарианската диета и как се комбинират храните, за да можеш да получаваш пълноценни белтъчини и мазнини, тогава 40 дена пости не представляват проблем нито за кърмачката, нито за кърмачето. Единствено бих те посъветвала да не спираш вноса на мазнини - в този случай строгият пост (без мазнини и дни без хранене) не е никак за препоръчване, защото би се отразил върху бебето.
Малко кратички идеи - белтъчини се набавят от варивата (боб, леща, грах, нахут, бакла), особено комбинациите ориз (кафяв), пълнозърнести зърнени храни и варивата осигуряват пълноценен внос на белтъчини.
Калций се набавя от сусамовия тахан и варивата - таханът набавя и ценни мазнини.
Добри източници на растителни мазнини са суровите ядки - не печени и със сол, а в натуралния си вид.
Можеш сериозно да наблягаш на зеленчуковите ястия - това засища и набавя както калории, така и витамини. Тиквата и туршиите също са ценни храни.
Трябва да продължиш да поемаш течности според желанието ти.
Т.е. - с малко повече внимание и ако поемаш количества храна според апетита си, без да се лишаваш, тогава мисля, че модифицираното постене не би било рисково за теб и за бебето.
Виж целия пост
# 10
можеш да си вариш елда тя е много богата на белтъчини и желязо и кото състав е близка до белтъчините на месото.
Виж целия пост
# 11
Много ви благодаря за добрите идеи!!! newsm51
Може би не уточних, но аз не съм от "много" вярващите и не го правя по някакво задължение, а просто за свое разтоварване!!! omm
За дните,през които не се яде нищо-тримиренето- изобщо дума не може да става, защото бебчо неможе да кара само на "водна" кърма! #Crazy
Виж целия пост
# 12
О-о, това с разтоварването е за тези, дето цяла година се товарят с пържени меса и мазни сирена, седят пред телевизора или компютъра и не вдигат нищо по-тежко от мишка или дистанционно Wink
Храни се здравословно, това е полезно за теб и бебето, самото кърмене те разтоварва достатъчно.
Виж целия пост
# 13
Няма страшно за кърмата ти ,аз 1мес и половина бях само на месо и зеленчуци и нито ми намаля,нито почна да я засища по малко!
Виж целия пост
# 14
О-о, това с разтоварването е за тези, дето цяла година се товарят с пържени меса и мазни сирена, седят пред телевизора или компютъра и не вдигат нищо по-тежко от мишка или дистанционно Wink
Храни се здравословно, това е полезно за теб и бебето, самото кърмене те разтоварва достатъчно.

На мен проблема ми е сладкото и особено шоколада!!!Не мога да им устоя!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия