Дайте ми идея как да я сложа на мястото й

  • 4 175
  • 43
Здравейте мами!
От месец при нас живее сестрата на мъжа ми. Взехме я като детегледачка, защото ми се наложи да се върна на работа.
Живее вкъщи, не дава нито стотинка за нищо, даваме й 400лв. заплата и я осигуряваме във фирмата ни. Всяка вечер след 18ч. е свободна вкл. събота и неделя.
Та тя мойта зълва ме коментирала с приятели, че не съм ставала за майка, щом толкова рано съм се върнала на работа. Трябвало да прекарвам повече време с детето и т.н.
Много ми е обидно, защото от раждането на Рая до преди 1 месец аз и съпруга ми сами си гледахме детето, а сега излиза, че тя е човека който я е отгледал. Плюс това тя не е майка и смятам, че нямя право да дава такива оценки.
Луда съм полудяла, дайте съвет какво да й кажа за да й затворя устата веднъж завинаги.
Виж целия пост
# 1
Дай детето на ясла! Hug
Пак ще даваш около 400 лв, но никой нищо няма да ти натяква, а по-късно евентуално да те изкара и неблагодарница.
Виж целия пост
# 2
Кажи на мъжа ти да говори с нея. Ако не влезе в час я изгони и си намери жена да ти гледа детето. Или и го кажи направо. Не стига,че ти живее в къщата,ами има и наглостта да злослови.Нахалство!
Виж целия пост
# 3
Като си си завряла сама такъв "таралеж в гащите" какво очакваш?
Частна ясла струва по-евтино и иска по-малко емоция.
Но, както се казва "каквото сам си направиш и сто не могат да ти причинят."
Виж целия пост
# 4
Всеки бизнес с роднини е обречен на провал.
Виж целия пост
# 5
храни куче да те лае  Sad
Виж целия пост
# 6
От месец при нас живее сестрата на мъжа ми. Взехме я като детегледачка, защото ми се наложи да се върна на работа.

Е това е било най-голямата ви грешка.
Виж целия пост
# 7
Бих и поставила ултиматум, или да спре да говори по мой адрес, или да си търси друга работа.  В крайна сметка, може да е семейство, но ти си и работодател в случая. Какво би направила с работник от фирмата ви, ако си позволява такова поведение?
Знам, че не е лесно, зет ми изгони собствената си сестра, защото закъсняваше за работа, но още са в добри отношения.
Виж целия пост
# 8
Аз първо бих се постарала да засека информацията. Много неща се преекспонират, предават неточно или умишлено се преиначават от "приятели". Създаването на мнение и "побесняването" в резултат на единично изказване обикновено е голяма грешка.
На твое място бих поговорила с директно с нея. Бих й казала какво съм чула и бих запитала направо какво против има. И бих й дала възможност да се защити и обясни. Твърде е възможно нищо такова да не е казвала. Но и да е, поне ще е предупредена да си държи устата затворена.
Каквото и да направиш, винаги ще бъдеш обсъждана от близките си, независимо дали са в дома ти или не. Свиквай.
Не виждам причина да я гониш, ако си доволна от начина, по който ти гледа детето. А не е ли това най-важното? Ако го пратиш на ясла, ще те одумват много повече, да си го знаеш отсега.  Wink Laughing
Виж целия пост
# 9
 Едната ми сестра също ми беше детегледачка и се справяше отлично. Бях я предупредила обаче, че съм я наела на работа и желая да съобразява поведението си с това. Тя беше много доволна, беше студентка задочничка и си съчетаваше ангажиментите. Сега този опит й помага за нейното бебе.
Виж целия пост
# 10
а мъжът ти какво мисли?
по принцип и аз съм за ясла
Виж целия пост
# 11

я и бий шута...дрисла
Виж целия пост
# 12
Давай парите на детегледачка, която едно, че няма да смее да те коментира, ще си тръгва всяка вечер и няма да я мислиш - не е като да живее у вас.

Ако мъжът ти се запъне, че сестра му има нужда от парите, посъветвай го да си намери друга работа и това е.
Виж целия пост
# 13
Ако наистина е говорила зад гърба ти, не мисля че изобщо ще спре. Търси си нов вариянт. Желая ти късмет.
Виж целия пост
# 14
Евалла Как`Сийка!

Моите съвети са:
 - Не бъди тесногръда и дребнава!
 - Не надавай ухо на хорските приказки. Все ще се намери кой да злослови против теб/вас. както и ще се намери доброжелател, който да го сведе до вашето знание.
 - Ако детето е добре гледано, какво повече искаш? Била казала така или иначе. А ако не е казала това? развалени телефони има и в днешния век на високи технологии и комуникации.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия