Какво правите когато се приберете от работа ?

  • 4 834
  • 61
Какво правите когато се приберете от работа ?
Имате ли си определена програма или според зависи ?
Юрвате ли се да домакинствате или се опъвате пред
компа пък домочадието да му мисли ?
Стига ли ви времето или искате денят да има 30 часа ?
Наистина ми е много интересно   Hug
Виж целия пост
# 1
Искам време на заем.
24 часа не ми стигат и 30 няма да ми стигат  Sad
Виж целия пост
# 2
По-правилния въпрос за мене е КАКВО НЕ ПРАВИТЕ. Според зависи до колко часа съм работила. Ако съм се прибрала в 21.30-просто се оправям за спане и лягам да зареждам батериите.
Ако съм се прибрала къмто 18.30-успявам и да сготвя.
Виж целия пост
# 3
През зимата, когато след градина се прибираме направо вкъщи, аз лягам на дивана, инструктирам детето да си играе тихичко и подремвам около час.Като стане време да се прибира мъжът ми, ставам и започвам да хвърча из къщи демонстрирайки яка заетост.Веднъж ме хвана  докато спях и реши, че се разболявам.
Иначе, ако няма останки "асорти" в хладилника- готвя, винаги има и какво да се прибира.
Дъщеря ми през първата година в градината нищо не ми споделяше, а сега е забелязала , че така ми привлича вниманието и като каже:И днес в детската градина... , всеки зарязва всичко, заставаме мирно и я слушаме със зяпнала уста.
След това ни преследва да и четем или аз да съм детенце, а тя госпожа...и така докато я изкъпя и задуша в леглото.
Като заспи детето, все си мисля ,че ще седнем със съпруга ми да си говорим, но по това време на денонощието от него излизат само нечленоразделни звуци и гледа лошо.Аз, нали съм си дремнала, и ми се контактува , но и кучето ми вече е старо и глухо.
Та вечер времето ми стига, но сутрин часовника ми прилича не вентилатор!
Виж целия пост
# 4
Поради естеството на работата ми се прибирам по различно време. Последните няколко дни, а и бъдещите десетина поне, ми се налага и аз като другите да стоя по около 10 часа на работа. И когато се прибера след такъв ден - мисля само за почивка. Занимавам се с децата и бързам да се опъна хоризонтално.
Иначе имам време и за компютъра и за къщата(мъж, деца, домакинстване) и за разходки, магазини...
Бих казала, че времето ми стига. Само ако можех да не съм толкова далеч от търговските обекти, че в път губя много време.
Виж целия пост
# 5
Първото което правя е да си нагушкам детето, после сядам на компютъра и после домакинската работа и чак тогава почивка...
Виж целия пост
# 6
Според зависи кога съм се прибрала. По принцип към 7:30-8ч съм се прибрала с мъж ми и запрятаме ръкави да метнем нещо да се готви. Той прави салатата  Mr. Green аз през това време оправям масата, прането от предния ден, пускам перални ала-бала. После похапваме пред тв-то  Blush след това мъж ми мие чинии аз влизам да се къпя, после козметични процедури (за мен де  Mr. Green )и полягане с книжка в ръка (любимата ми част от денонощието).
Ако хапваме навън или излизаме вечер, само един душ и хоп в леглото  Wink
Виж целия пост
# 7
Интернет. Смотвам нещо за ядене. Интернет/Филм. Скарване. Секс. Спане. Понякога и без скарване. Laughing
Виж целия пост
# 8
Ами различно е.
Преди около 3 месеца майка ми се преместиха да живеят в Пловдив на 2 входа от нас и понеже и е мерак на жената сега тя ни готви и ние ходим да ядем там, тоест аз не готвя за момента. Като се прибера от работа гледам да се наиграя едно хубаво с детето. Четем книжки и рисуваме. Напоследък обаче нямам много време, защото като се прибера и.....отново отивам на работа. Все още не сме приключили с новия салон, а там имаме възможност да работим само вечер. Понякога оставяме малката да спи у майка ми и излизаме да пийнем нещо, да играем дартс или малко бинго или пък да идем на гости. Абе в общи линии откакто майка ми готви имам достатъчно време за мъжа детето и приятелите.
Виж целия пост
# 9
Прибирам се към 20 ч. Хапвам малко, когато не съм много уморена тренирам и се паркирам пред ТВ-то... Tired
Виж целия пост
# 10
   Аз се прибирам към 18.00 с детето от детска градина. ПРеобличаме се и се почва-готвя, пера, гладя, храня детето, играя си с него или пишем букви, изрязваме лепим и т. н. Към 20.30 почвам да я приготвям да ляга и оправям след нея. После мъжът ми си идва оправям покрай него и то станало 22.00-всичко интересно по ТВ-то свършило. Вчера в 22.30 приготвих гювеч за днес и мъжът ми го включи към 03.30 през ноща, а аз го изключих към 07.30 тази сутрин. Към 08.00 излизам за работа. Попаднала съм в един кръг- ужас. Чувствам се като дом. помощница. Напоследък много ми е паднало самочуствието щом отказвам и на приятелките да се видим. То пък и детето няма кой да гледа. Само аз мога да се измъкна от този порочен кръг, но нямам сили за нищо. Sad
Виж целия пост
# 11
Прибирам се към 18- 18.30 след като взема детето от яслата. Първото нещо, което правя е да си пусна някой музикален канал, второто да си сипя чаша вино. После готвя, играем, хапваме, гледаме телевизия, слагам детето да спи и след него- интернет, музика, ТВ, книга. Когато съпругът ми не е на плаване мааалко по-различно се случват нещата.
Виж целия пост
# 12
Към 18.30-19 се прибираме с мъжа ми, ако е останало нещо за ядене от предния ден - ядем него + нещо топло и прясно набързо направено за момента, ако не - готвя нещо , и почваме да си играем с малкия. Пускам пералня и събирам дрехите дето са съхнали през деня. За чистене нямам, щото сутринта преди работа ставам по-рано и изчиствам каквото е останало. Така вечер се прибирам на чисто, топло и сготвено. Към 20.00 гледаме Сървайвър:) После се къпем , приготвям малкия да ляга, той гледа Анимал Планет до към 22.00-22.30 и обикновено изпушвам една цигара след това и съм заспала. Най-често заспиваме заедно.
Виж целия пост
# 13
Какво не правя е по-точният въпрос при мен.
Прибираме се между 19 и 20 часа вечер - слагам маса(ако има нещо готово), вдигам маса, измиване на малкият, слагане в леглото, проверка на домашни на щерката, измиване на съдове, пускане на пералня или простиране или прибиране на дрехи, къпане, сушене, правене на сандвичи, гладене на дрехи за другият ден. Между тези занимания говоря с някой по талефона, по скайпа и хвърлям по едно око на телевизора и подканям мъжът ми да се включи в "заниманията".
Ако успеем да легнем до 12 часа сме щастливци. За игра с децата остава много малко време през седмицата. Яд ме е, че губим ужасно много време в път - сутрин и вечер по един час.
Виж целия пост
# 14
Прибирам се към 7.40 - 8.00, случвало се е и по късно, но рядко, обикновено готвя, вечеряме, после сядам за малко на компютъра, половин час, примерно, после си лягаме и гледам ТВ до към един.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия