Имам си нежелан домашен любимец......мишка

  • 10 749
  • 25
Преди една седмица,както спокоино си гледах във хола телевизия,усетих,че си имам гостетин,мишле.Поскърцваше от къде ли не.
Казах на мъжът ми,в началото не ми повярва"От къде щяла да доиде тази мишка?"Живеем във панелен апартамент на първият етаж.

Видях гадината със очите си,заложихме капан,е да ама си стои все още празен.
Има три варианта:
1.Или гадината  е доста умна и подминава капана
2.Или вече я няма във къщи,тоест е избягала(много се надявам да е това,защото вече не я чувам)
3.Или примамката не и харесва като меню и не си прави труда да я опита.

А сега,как да разбера,дали тази напаст е още във къщи????
Идеи някакви.......
Виж целия пост
# 1
в кръга на шегата - гледай рататуй  Crazy
Виж целия пост
# 2
Сложи в някой ъгъл отрова за мишки. Не разчитай на капана.
Имахме вкъщи миналия месец. Беше огромен плъх! #2gunfire
Огледай навсякъде за миши изпражнения.
Виж целия пост
# 3
Сложи в някой ъгъл отрова за мишки. Не разчитай на капана.
Имахме вкъщи миналия месец. Беше огромен плъх! #2gunfire
Огледай навсякъде за миши изпражнения.
Не искам да слагам отрова,с две деца съм,които пипат всичко навсякъде и ме е страх да не стане някоя беля,а те стават за броени секунди. Tired
Още като усетих,че имаме мишка видях и изпражненията,почистих щателно навсякъде и всички дрехи бяха изпрани,тъй като шкафа със дрехите на децата е във хола,реших,че може да ги е опълзяла,знам ли и изпрах всичко.От тогава миши изпражнения по пода,не съм видяла,но ми е чудно,ако е излязла(дай боже да е така)как е успяла. newsm78

Чувала съм,че има някакво лепило за мишки,но идея си нямам как се казва.Слагало се малко количество върху картонче и самата миризма на лепилото привличала мишката,след което,ха е стъпила на картончето,ха е останала там,нямало отлепяне после.

Някои ако е чувал за това чудо да сподели име и къде да го търся.
Виж целия пост
# 4
Гадовете се катерят по стените на блоковете. Ние сме на 3-я етаж и имахме гнездо на мишка на терасата. Комшии от 6-я етаж също са виждали. Възможно е да се вмъкне през някоя фука на блока (панелките изобилстват) .
Следи за изпражнения, миризми , звуци. оставяй капана постоянно заложен. В никакав случай не слагай отрова, защото може да умре под секцията и ще усмърди всичко.
Виж целия пост
# 5
Сложи в някой ъгъл отрова за мишки. Не разчитай на капана.
Имахме вкъщи миналия месец. Беше огромен плъх! #2gunfire
Огледай навсякъде за миши изпражнения.
Не искам да слагам отрова,с две деца съм,които пипат всичко навсякъде и ме е страх да не стане някоя беля,а те стават за броени секунди. Tired
Още като усетих,че имаме мишка видях и изпражненията,почистих щателно навсякъде и всички дрехи бяха изпрани,тъй като шкафа със дрехите на децата е във хола,реших,че може да ги е опълзяла,знам ли и изпрах всичко.От тогава миши изпражнения по пода,не съм видяла,но ми е чудно,ако е излязла(дай боже да е така)как е успяла. newsm78

Чувала съм,че има някакво лепило за мишки,но идея си нямам как се казва.Слагало се малко количество върху картонче и самата миризма на лепилото привличала мишката,след което,ха е стъпила на картончето,ха е останала там,нямало отлепяне после.

Някои ако е чувал за това чудо да сподели име и къде да го търся.
Не слагай лепило много е гадно,цапа здраво,трудно се чисти,а и мишоците са умни и не се хващат лесно на тоя номер.Взехме си белята ние с това лепило.Иначе го купих от една железария,колкото и да е странно.
Виж целия пост
# 6
Няма какво да се чудиш как е дошла  Mr. Green, ние сме на 5-тия етаж и всяк седмица хващам поне по един мишок на терасата. Откакто миналия 1.1. я видях в кухнята, терасата не остава отворена. КАчват се по стените, по улука и кой знае още откъде. При нас се въдят в мазетата, обаче нямаме фирма, която да дойде и да напръска.
Капана да постои още, въпреки, че щом няма изпражнения, вероятно си е отишла. Не знам каква ти е примамката, ама нашите на сирене и кашкавал на налитат. Само на салам.  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Няма какво да се чудиш как е дошла  Mr. Green, ние сме на 5-тия етаж и всяк седмица хващам поне по един мишок на терасата. Откакто миналия 1.1. я видях в кухнята, терасата не остава отворена. КАчват се по стените, по улука и кой знае още откъде. При нас се въдят в мазетата, обаче нямаме фирма, която да дойде и да напръска.
Капана да постои още, въпреки, че щом няма изпражнения, вероятно си е отишла. Не знам каква ти е примамката, ама нашите на сирене и кашкавал на налитат. Само на салам.  Mr. Green
Това с примамката.................. Mr. GreenВ началото мъжът ми постави кашавалец,ми не тръгна,уж викам вече кашкавала поскъпна,белким оцени жеста не го одобри явно.После сложихме сиренце,еми пак не иска.Довечера,като се прибере мъжът ми,ще го накарам да сложи салам,че аз съм със две леви ръце и току виж съм си премазала пръстите,докато отсервирам храната на мишока и сложа друга.

Аз не че имам за сефте мишка,но досега все сме ги хващали.Даже една си я бях донесла на великден точно от село в една торбичка,където имаше козунак.
Обаче такава напаст като тази да не иска да се хване,не съм имала.

Ще пробвам с нова захранка и ще следя за изпражнения.
Много ви благодаря за съветите.
Виж целия пост
# 8
Една седмица се мъчихме с моята гостенка с капан, хапне си саламчето и не се хваща  #Cussing out накрая направих капан като на баба ми, от паничка и орех и се хвана за 2-3 часа. Следи за изпражнения, ако няма е избягала  Peace
Виж целия пост
# 9
Скоро бях писала по подобна тема и дадох съвет за това лепило - червено е, продава се в ветеринарните аптеки,като тубичка с нарисувана мишка на нея.Слага се като върху твърд картон облепиш  метално фолио и намажеш един четириъгълник и после по диагонал.Картона да е с по големи размери
Залагай го вечер късно и рано преди да станат децата го махай.
Виж целия пост
# 10
Пак в тоя форум иди на 34 страница и изчети цялата тема.Една от жените е дала снимка на подобно лепило.
Виж целия пост
# 11
Ако намериш дупката на "домашния любимец"  - запуши я, като преди това я напълниш с натрошено стъкло.
Виж целия пост
# 12
Една седмица се мъчихме с моята гостенка с капан, хапне си саламчето и не се хваща  #Cussing out накрая направих капан като на баба ми, от паничка и орех и се хвана за 2-3 часа. Следи за изпражнения, ако няма е избягала  Peace
Благодаря на всички още веднъж. Hug

tanyta25
Какъв е този капан от паничка и орех,може ли да кажеш по-подробно? newsm78
Виж целия пост
# 13
Аз ще се опитам да ти обясня.
С кука за плетене пробиваш един орех.Пъхаш по - голям пирон и го оставяш така(по дължина).
Обръщаш една купа а под нея сирене или салам.Повдигаш единия край и го закрепяш върху ореха.Края на пирона да е завързан с малко конец а на този конец - деликатеса.
Дърпа "Джери" и готово .Дано си имате и Том за да си има обяд Laughing
Виж целия пост
# 14
Аз ще се опитам да ти обясня.
С кука за плетене пробиваш един орех.Пъхаш по - голям пирон и го оставяш така(по дължина).
Обръщаш една купа а под нея сирене или салам.Повдигаш единия край и го закрепяш върху ореха.Края на пирона да е завързан с малко конец а на този конец - деликатеса.
Дърпа "Джери" и готово .Дано си имате и Том за да си има обяд Laughing
Мерси за обяснението,ще го хвана аз този Джери,ако се спотайва.......а Том нямаме,ама Джери ще хвърчи от терасата,само да го пипна. Twisted Evil
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия