за колко време минава конюнктивит?

  • 32 331
  • 32
Лорена днес се събуди със залепнали клепачи и страшен оток и на горния , и на долния клепач.Много се уплаши и беше голям рев. Лекарката й предписа капки Цилоксан и мехлем Тобрекс. Сложихме един път капките и един път мехлема ooooh!- голям зор беше... WhistlingПитах лекарката , кога да очаквам подобрение- "Различно, при нея вероятно ще е по-бавно заради големия оток.". Аз пък все съм си мислела,че бързо минава и , че е безобиден общо взето конюнктивитът.
Та искам да питам при вашите деца, за колко време отшумя? Нещо друго мога ли да правя, освен капките и мелемът?
Виж целия пост
# 1
Синът ми  миналата седмица беше с конюктивит. Изписаха ни капки Тобрекс. Капехме 4 пъти х 2 капки. Още на втория ден имаше подобрение. Лекарят ни каза да слагаме капки задължително 7 дена, като последните разредихме - само сутрин и вечер.
Виж целия пост
# 2
Конюнктивитът е много заразен. Когато Калина се зарази, моментално и аз цъфнах. Капахме капки и в двете очета.  Аз също си слагах, но от отделно шишенце. Тъкмо се излекувахме и двете и пак ни повтори. Зареди се с търпение и спазвайте добра хигиена. Можеш да промиваш очетата с натопени в разтвор от лайка тампони памук. По мои спомени май капахме капките 10 дена  Thinking
Виж целия пост
# 3
За около 10-та дни. Сашо беше с конюктивит през лятото. Почиствахме очетата с отвара от лайка или преварена вода и капехме капки Бивацин.
Виж целия пост
# 4
Ммммм да минава за около 10-на дни.Преслава беше лятото със конюктивит.Изписаха ни капки Тобрекс и слагахме от тях,като промивах и със отвара от лайка.
Бяха ми казали,че е много заразно,но за късмет синът ми които беше непрекъснато със Преслава му се размина.
Виж целия пост
# 5
Подобрение може(и трябва  Thinking) да има на 3-4-тия ден, но и аз съм капала по 10 дни (дори да няма никакви симптоми).
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за отговорите! Значи казвате към 10 дни ooooh!Относно хигиената- калъвката , на която спи детето и кърпата , с която се бърше всеки ден ли ги сменяхте?
Виж целия пост
# 7
може също да се лекува с капки от кърма.
Виж целия пост
# 8
За около седмица минава.
Може и да не се лекува въобще-минава от самосебе си пак за толкова време. Това съм го чела в съвсем официален сайт, обаче сега нямам време да го търся.
Когато дъщеря ми тръгна на ясла правеше почти всеки месец конюктивит. Миналата година и аз даже прихванах отнякъде.
Лекувах с хомеопатия, промивах очите с отвара от лайка, капах сребърен разтвор-за 3-5 дни всичко се разминаваше.
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 9
защо мислиш че сребърния нитрат е по безвреден от  тобрамицина примерно?
Виж целия пост
# 10
защо мислиш че сребърния нитрат е по безвреден от  тобрамицина примерно?
Ми защото не съм лекар, нито химик. Rolling Eyes И досега не съм попадала на информация да е вреден.
Ако обаче е точно толкова вреден, колкото антибиотичните капки (защото съм купувала от тях и знам, че имат антибиотик, а аз съм много против тези последните) - моля, да разясниш или да ми посочиш източник. Ще чета с интерес.   Hug
Виж целия пост
# 11
http://www.hach-lange.cz/countrysites/action_q/download%3Bmsds/m … kLOC4WLo/M/HsPsMQ
Виж целия пост
# 12
Мисля, че Доня Тифуна е имала предвид по-скоро този прдукт или някакъв пообенhttp://arcol.hit.bg/ Peace
Виж целия пост
# 13
Олеле,tonev , ти ме уби! Shocked И нали снощи беше късно и се корах тук над един договр, хич и не мислех. Ммм,не, не ползвам това, дето си му дал описанието, със сигурност. А това, което е показала lorka barborkaPeaceИ в същност, сега като си помисля, май не съм капала от Аркола в очите, а само в носа, във водата и т.н (според както е описано). Но може и да съм-смътен ми е спомена... Thinking
Ох, извинявам се за заблудата,  Blush знам си аз, че докато работиш е добре да не се занимаваш с други работи... Crazy
Виж целия пост
# 14
сега като си помисля, май не съм капала от Аркола в очите, а само в носа,
:
Да, в носа, а също и за пиене и аз съм го ползвала. За очите се зачудих newsm78- не посмях- не е посочено такова приложение. Така или иначе започнахме лечение с капките и мехлема- и двете неща са АБ  #Cussing out от различни групи. Днес очите й вече не залепват, но отокът си стои още- много странно. Характерно ли е- при конюнктивит да има оток? newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия