Ходене по мъките /разбирай изследвания/ по време на бременност

  • 525
  • 3
Здравейте мили бъдещи майки!
Искам с няколко думи да споделя искреното си възмущение от здравната система у нас, не само държавна но и частна. Всички знаем, че това което системата предлага като грижа за бременните по каса е едно голямо НИЩО и затова се налага да се ходи по частни прегледи, частни лаборатории и пр.Какво обаче ме шокира - ами частника с нищо не е и не се старае да е по-добър от държавата, само дето си плащаш и то солено.Давам пример - наложи се да си направя изследвания на урината т.к. съм в деветия месец, и какво стана - по здравна каса направените в поликлиниката изследвания бяха с лоши показатели и се наложи да ги повторя на другия ден по частен път /касата няма повече лимит/ в една от известните в град Плевен частни клиники - Авис Медика.Изненадата ми беше огромна и огорчението разбира се , като се оказа първо, че вместо исканите от мен само два показателя за изследване трябва да заплатя пълния набор от възможни изследвания /апаратурата им била такава/, второ на въпроса ми какви са резултатите ми беше отговорено от лекаря в лабораторията, че не е длъжен да ми обяснява нищо, защото затова били личните лекари.....Нямам думи.Питам се за какво в крайна сметка си плащам???? Нали качественото и коректно отношение към пациента е в основата на доброто обслужване, което така гръмко рекламират в тази частна клиника??? Нищо от това което пишат в сайта си по отношение на клиничната си лаборатория не е вярно, а за индивидуалното и любезно отношение към пациента е откровена лъжа!
Моля се един ден когато дъщеря ми тръгне по този труден път на бъдеща майка да не среща това бездушно , печалбарско и търговско отношение от своите лекари като към стока, а действително хуманно, компетентно и най-вече човешко отношение на тези, които са призвани да лекуват.
Виж целия пост
# 1
Нищо ново не казваш, повярвай ми. Но не всички "частни" лекари, работещи в лаборатории, болници, клиники и пр. са такива. Просто ти си попаднала на масовия случай. И не знам дали за времето на нашите деца нещата ще се оправят /защото и аз имам дъщеря/.
Виж целия пост
# 2
Май си повечко изнервена от бременността!  Hug Ако така разпускаш парата - ОК, ама ако ще вдигаш кръвно заради някой си бездушен лаборант - вземи се в ръце. Платила си си нови изследвания, направили са ги, дано резултата е добър тоя път  Peace
Виж целия пост
# 3
Не се ядосвай толкова!
Но не си права да се сърдиш на лаборанта, че не е искал да ти разтълкува изследванията. Това в никакъв случай не е негово задължение! Има си референтни показатели, за повече информация човека е бил прав - лекар трябва да ги види.
А иначе наистина не се очертава в скоро време да получиш по-нормално отношение само защото си си платил.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия