Скарлатина в детската градина - какво да очаквам

  • 12 711
  • 16
Днес ми казаха, че едно от децата в групата на Митко е болно от скарлатина. Доколкото ми е известно, това е стрептококова инфекция на гърлото, но заразна ли е много или не, какви усложнения предполага и как протича незнам. Много ми е притеснено, защото ние кажи - речи не сме оздравявали от началото на септември, след тръгването на детска градина. Засега сме имали само вирусни ринофарингити, но една седмица, две сме на градина и седмица в къщи болни. Затова мисля, че и скарлатината няма да ни подмине...  Sad А все още не сме се оправили от последната вирусна инфекция напълно, а аз още съм в болнични...Последната ни вирусна инфекция протече без температура, леко зачервено гърло, главно хрема и леко възпаление на ушите. Но имахме - световъртеж, болки в гърдите и корема, два пъти повърна / но главно сополи / - четох че, скарлатината има подобни симптоми. Дали пък не я изкарахме в някаква лека форма или прекалено много искам от съдбата... Praynig И освен това какво мога да направя профилактично като превенция или няма смисъл ? Днес пуснахме гърлен секрет, ще е готов в четвъртък след обед, ама то дотогава може и да се прояви болестта... Изобщо всякаква информация ще ми е от полза.
Виж целия пост
# 1
Ние също сме изкарали скарлатина, преди 2г така и не разбрах от къде я прихвана. Протича със много зачервено гърло и избиват много ситни пъпчици като ожилено от коприва тя май и така се е казвала копривна треска. Задължително се пие антибиотик и се пускат изследвания. По мое мнение не го пускай засега на градина, защото организма не развива имунитет след преболедуване от скарланита, т.е. не е като при другите шарки.
 Следи за обриви под мишниците и по слабините, там си появява като нарисевани гащички.
Виж целия пост
# 2
Скарлатината протича като гнойна ангина. Няколко дни с много висока температура, 39-40 градуса, силно зачервено гърло, малинено червен език (характерен признак), липса на апетит. Когато избият пъпките болестта отминава. Заразна е. Повтаря, т.е. не се изгражда траен имунитет. Нищо превантивно не можеш да направиш, всичко зависи от имунитета на детето.

Задължително се лекува с антибиотик !

Освен гърлен секрет, може да се направи и AST кръвно изследване, което показва наличието на стрептококова инфекция в кръвта.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговорите. Моля, пишете  след преболедувана скарлатина, вярно ли е, че пада имунитета много? Тази сутрин педито ме уплаши, че самата скарлатина води до усложнения като глумеронефрит, ревматизъм, а отделно и до отслабен имунитет.
Виж целия пост
# 4
      Не се притеснявай. Ние също изкарахме скарлатина през пролетта, но много леко. Съмняваха се дали въобще има скарлатина, защото нямаше температура, обриви, а само малиновочервен език и гърлото й беше зачервено. След като взеха гърления секрет се доказа, че е скарлатина. Задължително се пие антибиотик/ние пихме Оспен / най-малко 7 дни, за разлика от другите шарки, които не се лекуват с антибиотик. След всяка шарка пада имунитета и детето много трябва да се пази. Освен АБ може да му даваш течен витамин С.   
Виж целия пост
# 5
Меденка, спокойно.

Като се хване навреме и се включи антибиотик навреме проблеми няма. Въпроса е лечението да започне бързо.

Имунитета спада, да.  Ако можеш да си оставиш детенцето вкъщи известно време след приключване на карантината е добре. Можеш спокойно да даваш витаминни сиропчета  Hug
Виж целия пост
# 6
Моите наблюдения са, че не е толкова заразна, както останалите шарки. Проблема е само, че преболедуването и не дава имунитет. В нашата градина лятото я изкараха две деца. ХЕИ взе секрет на останалите и от двадесет и няколко пет имаха бактерията. На всички беше препоръчано да пият антибиотик въпреки, че нямат проявления.  Има много редки случай на усложнения, но за тях влиаят и други фактори.
Виж целия пост
# 7
Скарлатината се лекува с пеницилинов АБ. Дай гърлен секрет на детето. Дано не сте  се заразили!
Виж целия пост
# 8
Голямата ми дъщеря два пъти беше болна от скарлатина. Да, могат да се получат усложнения, ако не се пие пеницилинов АБ, но това е болест която лесно се диагностицира, така че лекарите би трябвало да я разпознават лесно. Все пак след оздравяването се правят допълнителни изследвания - ЕКГ и още нещо, но съм забравила, за да се изключи риска...
Виж целия пост
# 9
Не изолираха гадния стрептокок в гърления секрет на Митко newsm68 Нямаме скарлатина!  Но изолираха някаква друга бактерия... :Утре ще е готов окончателно секрета и ще назначат лечение. Май това е причината за нон-стоп боледуването ни от септември насам. Но поне не е скарлатина.
Виж целия пост
# 10
инкобационния период е 24дни моят син боледува 2пъти от нея хваная от д.градина лекува се както са посо4или по-горе в сайта това 4е има последствия от нея е вярно пази го от последващо разболяване
Виж целия пост
# 11
Ех, и  на мен днес ми сервираха ,4е в групата на сина ми  има едно болно от скарлатина дете.И аз така се паникьосах, 4е и той е един болнав един да кихне и той ве4е е болен,а и преди няколко дни  му отминаха афтите.На вси4ко отгоре имам и по малка дъщеря която като лепенка прихваща вси4ко от батко си..J.Pто каза 4е трябвало в градината да направят гърлен секрет на вси4ки деца но не зная защо не са го правили.И сега с свито сърце ще 4акам и аз Praynig
Виж целия пост
# 12
Сега и в нашата градина има скарлатина. Моя син не ходи предната седмица и не съм разбрала. Когато го заведох, никой не ме предупреди. Разбрах чак като излязох от групата. Затова го оставих този ден, но от следващия не го пуснах. Ще дадем гърлен секрет, но колко време след евентуално заразяване, ще се отрази в секрата?
Виж целия пост
# 13
А бихте ли казали, скарлатината опасна ли е при бременност?

Виж целия пост
# 14
И аз много бих искала да знам дали скарлатината е опасна за бременни. Детето ми си игра с едно съседче в която група е имало скарлатина вече от седмица но майка му не разбрала до вчера а аз сам бременна и съм много притеснена. Моля ви ако някой има инфо по въпроса да пише Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия