СТЕРИЛИТЕТ - откъде да започнем?

  • 10 368
  • 121
По идея на Додичка, отварям новата тема.
Имам едно процедурно предложение -  защо не вземем да направим една темичка с основните неща, които трябва да се направят, когато бебето се бави. Сега докато отговарях на едно момиче, което вече две години не може да забременее, и на което са казали, че всичко и е наред, и си мислех, как и аз загубих почти толкова години в блаженна заблуда. Та не знам дали ще ме разберете, но ми се ще да има тема, в която стъпка по стъпка да опишем най-първите и най-важните неща, които двойките трябва да направят, след като установят, че бебето не става. Примерно:
1. Спермограма
2. фоликулометрия
3.Хормони
4....... и т.н.
 ... иска ми се, когато тук влезне за пръв път момиче с проблем, да отвори тази тема, и да разбере какво пропускат лекарите, когато в продължение на години и казват, че всичко и е наред. И да може сама да контролира положението, поне до известна степен.

Аз нямам нищо общо, само я пускам, че да почнем да събираме информация.

Лали има предложение да пишем в следния вариант:
Цитат
1.  Кога да потърся  помощ?
2. Как да избера лекар?
3. Как да се подготвя за преглед?
4. Първите стъпки
5. Какви изследвания да направя преди да планирам бременност?
6. Какво трябва да знам за месечния цикъл ?
7. Фолиева киселина

Виж целия пост
# 1
Аз предлагам информацията да се разпредели в следните точки:

1.  Кога да потърся  помощ?
2.  Как да избера лекар?
3.  Как да се подготвя за преглед?
4.  Първите стъпки
 Който по каквато точка иска да дават съвет, но да отбелязва това, за да има ред.
Виж целия пост
# 2
В момента пиша увода Embarassed... Скоро не съм писала есета....
Виж целия пост
# 3
Браво, Мишинката. Laughing
А Додичка спи ли, спи Wink, пусна ни тук ангажимент и изчезна. Laughing
Аз мисля в Първи стъпки да се изредят спермограма, фоликуметрия...
Виж целия пост
# 4
Браво, Мишинката. Laughing
А Додичка спи ли, спи Wink, пусна ни тук ангажимент и изчезна. Laughing
Аз мисля в Първи стъпки да се изредят спермограма, фоликуметрия...
Ей, разкрихте ме вие, ама наистина много ми се спи. Само ми дайте няколко минутки и започваме  Hug
Виж целия пост
# 5
Много моля да не ми се смеете какъв увод сътворих. Така ми дойде изунутре. Ако не ви харесва - веднага ще го изтрия и ще си се скрия в мишата си дупка.


Държа в ръката си поредния тест... и този се оказа от партидата, която показва само една черта... продължавам да съм небременна.... докога? защо?...
Колко време мина, откакто решихме с мъжа до мен да имаме бебче и все не става.... шест месеца, година.... времето минава, а бебче няма...  Кога ще разбера какво е да съм бременна, кога ще дойде времето, когато целият ми свят ще бъде събран в едно детенце, което ще ми казва „мамо”?...
Крайно време е да разбера защо и каква е причината да не мога да видя двете черти на теста за бременност! Но какво да направя, към кого да се обърна?


Като че ли това е историята, която преживява всяка една от нас, стигнала до момента да погледне в този сайт и да търси отговори на въпроса защо няма бременност.
Ние също сме минали по този път. Някои от нас вече имат дечица, някои в момента са бременни, други все още чакат да видят двете черти. Нашата идея е да помогнем на всички, които тепърва започват лутането и борбата за собствено детенце. Ние не сме специалисти, но сме преживели достатъчно, за да можем да кажем, че заедно бихме могли да отговорим на въпросите, които тази борба поставя. Ние не бихме могли и нямаме право да поставяме диагнози, но можем да помогнем с насоки, обяснения или дори само с подкрепа на всички, които не знаят какво да очакват и нямат идея за това, което им предстои да се случи.
Ще се опитаме простичко да обясним кога трябва да се потърси помощ, как да си изберем лекар, как да се подготвим за преглед, кои са първите стъпки в борбата за нашата обща цел – бременност и раждане на нашето собствено детенце...
Успех, момичета, и нека осъществим мечтите си и достигнем целта на нашата борба!
Виж целия пост
# 6
Браво, Мишинката! Hug
Идеален е. Grinning
Мисля за първа точка да го включим това.
Виж целия пост
# 7
Аз съм едно от тези момичета,които сега тръгват по вашите стъпки. Наистина това е безценна помощ и незаменими съвети. Ако не сте вие и този форум няма откъде да се научи всичко. Дълбоко и от сърце ВИ благодаря,че ви има и не се отказвайте от това си начинание. Надявам се бързо да премина през този форум и да не се задържам дълго като потърпевша,а да дойде ден,в който и аз ще съм в помощ.
Виж целия пост
# 8
ninfil , искрено се надявам да нямаш нужда от нас и да не се задържаш дълго тук. Дано и да не можеш да отговориш на повечето въпроси, на които отговорите ние знаем....
Виж целия пост
# 9
Ех, МиШе, невероятна си.   remybussi
Виж целия пост
# 10
Мише, ти си моя идол  Hug Hug Hug Страхотно си го написала  Peace
Мисля си, че помощ трябва да се потърси щом започнат притесненията и сълзите от отрицателните тестове, без значение дали е минала прословутата една година опити. За някои хора тази година може да се окаже много важна и напразно пропусната. Ако сте съгласни, това да бъде отговора на първа точка от предложението на Лали. Знам, че е в разрез на всички статии за стерилитета, но сега като се върнете назад, щяхте ли да чакате цяла година?
П.П. Разбира се тази първа точка ще бъде след увода на Мишето. Е, казвайте, има ли съгласие по въпроса - Кога да потърсим помощ?
Виж целия пост
# 11
Додич, аз също не съм съгласна да се чака, ама... идеята е - до 30 (колко беше над 30 или над 35? newsm78) годишна възраст чакаш 1 година, иначе - 6 месеца. Аз бих потърсила помощ или поне бих се насочила към спермограма още в момента, в който решим, че ще правим опити за дете, но... кой да ми каже....
Виж целия пост
# 12
Абсолютно съм съгласна с Доди. Когато жената zнае кога е в овулация и се "трудят" по съЩото време, мисля че и 6 месеца са достатъчни. ОЩе повече, когато при двойката и въzрастта окаzва роля. Иначе при нас се ходи на лекар чак след 2 години или след 1 при въzраст на жената над 35.
Виж целия пост
# 13
Мише,браво,страхотно си го написала.
Точно щях да ви кажа,че би било добре,да е в по-достъпна форма.Първо ,защото споделяме преживян опит,а и суховатите текстове по-трудно се четат Simple Smile
Спомням си времето преди много,много години,когато бг-мамма и зачатие не съществуваха,а модератор в дир-а беше едно много мило момиче-Мира.Тогава всичко се правеше в този дух и клубът беше едно много уютно местенце.Колкото нашата седмична... Grinning
Додичка,този срок от една година трябва да се подчертае все пак,защото има хора,които не плачат и ако се намери някой лекар и им каже-нямате никакъв шанс -ще загубят много повече от една година.Ние живяхме 4 години с напълно ясното съзнание,че е невъзможно да имаме деца Cry
Виж целия пост
# 14
Хей мацки невероятни сте. Оново поредната страхотна инициатива.
И аз искам да се включа в чертаенето на стъпките до достигане на онуй щастие - положителния тест.

Подкрепям мнанието на Доди за това, че максимум шест месеца са достатъчни за да се обърнеш към специалист въпреки написаните правила за една година.

Мише увода е страхотен, едва ли някой няма да види своята история в него...  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия