Ползвате ли тенджера под налягане-каква?

  • 10 682
  • 48
Решила съм да се сдобия с тенджера под налягне.Познатите ми,които имата такава твърдят,че много бързо се готви с нея,а и новите модели са обезопасени и т.н.
Интересува ме,ако имате тенджера под налягане,доволни ли сте и каква марка е?При избора и на какво трябва да обърна внимание?
За момента съм се спряла на Тефал като марка,макар цената да е  Crazy.
Виж целия пост
# 1
Имам тенджера под налягане турска "Алпин" за около 50 лв. Ползвам я вече 5-та година .Безотказна е,много съм доволна.Гледай да е с двойно дъно(задължително)
Виж целия пост
# 2
Моята е Фагор, 2 тенджери (едната е по-голяма) с 1 капак. Много съм доволна. Направо се родих с нея. Цената й беше около 120 лв.
Виж целия пост
# 3
В момента имам на Василиас.Тенджерата е с двойно дъно.Много съм доволна.Ползвам я  повече от десет години.За Коледа мисля,да си взема на Фагор,същата ,за която пише й Vasia.
Виж целия пост
# 4
Аз съм много доволна от моята. Турска е /купих я в зората на демокрацията от пазара/ - марката е Алпина. Вече 15 години ми служи вярно и самоотвержено. Но трябва да се спазват някои правила, иначе се превръща в бомба-убиец!
Виж целия пост
# 5
Само се каня да си купя вече толкова време....Темата ми е много полезна,Али Hug
Виж целия пост
# 6
Ха ха ха!
На моята пише, че е "Солинген", обаче си е турска, от овчакупелското пазарче за 35 лева преди 4-5 години...
Чудесно работи, миналата Коледа купих и на майка ми, че нейната стара руска алуминиева тенджера беше вече полуумряла...
И тя е много доволна.
Виж целия пост
# 7
Fagor - Страхотна работа ми върши!  Peace
Виж целия пост
# 8
Аз, дето съм най-върлият фен на марката Fagor (за дом. електроуреди), преди няколко години съзнателно й изневерих и си купих италиянска Inoxpran. Когато избирах тенджера под налягане исках да е с ТВЪРДО гумено уплътнение и да не се сваля, а на Фагор ми се сториха меки. Освен това, на моята дръжките са две малки горе отстрани, а на фагора е една по-дълга, дето ще ми пречи като прибирам тенджерата в хладилника.
Виж целия пост
# 9
Laurus, дръжките са две, но има и друг модел с една по-дълга.
Виж целия пост
# 10
Аз, дето съм най-върлият фен на марката Fagor (за дом. електроуреди), преди няколко години съзнателно й изневерих и си купих италиянска Inoxpran. Когато избирах тенджера под налягане исках да е с ТВЪРДО гумено уплътнение и да не се сваля, а на Фагор ми се сториха меки. Освен това, на моята дръжките са две малки горе отстрани, а на фагора е една по-дълга, дето ще ми пречи като прибирам тенджерата в хладилника.

Ето такава е моята:

Виж целия пост
# 11
Може би сте прави, щом нямате забележки. Следващата ми тенджера сигурно ще е такава.
Виж целия пост
# 12
Купих преди няколко месеца тенджера Фагор. Останах много НЕДОВОЛНА! Купих я от Техномаркет, към 110 лв, 8 литра. При първото ползване започна да изпуска пара от капака (явно някакво разминаване между капака и тенджерата). Обаждаме се в сервиза - ами няма гаранция!!! Не е възможно, правим скандал по телефона, добре донесете я. Носим я. След 2 седмици се обаждат, че дефектът е неотстраним, не е в уплътнението, и ще ни дадат протокол за брак, за да вземе нова тенджера от магазина. Вземаме нова тенджера от Технополис, която отново веднага дава същия дефект, пропуска... Така че аз НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ тази марка!
Виж целия пост
# 13
Fagor, от по-големите (ама не помня колко литра бяха Blush, може би 10). Много е удобна системата на затваряне, едно време имахме вкъщи една руска, която много ме озорваше докато наглася точно капака... За изпускането на пара - и на нас ни се случи в началото, но вече не, затова предположих, че не сме я затворили както трябва. А, и  на практика потвърдих правилото да не се охлажда с течаща вода върху капака - оставих я в мивката и пуснах чешмата; тенджерата зафуча страшно и с едно силно "псссст!" всичката пара излезе през уплътнението. Изкара ми акъла Laughing
Виж целия пост
# 14
Още един глас за Фагор - имам две такива тенджери - 7 и 11л. - и съм много доволна, ползвам ги ежедневно По-старата е почти на 13 години, един път съм й сменяла гуменото  уплътнение, други забележки нямам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия