Търся бременни с еднояйчни близнаци или вече родили такива

  • 15 977
  • 31
Здравейте на всички,

Реших да започна тази нова тема - след като прегледах останалите и прочетох много малко неща за еднояйчните близнаци.
Аз лично съм бременна в 8 г.с. с еднояйчни близнаци. Малко съм притеснена и затова търся да обменя опит със сходни души.

Благодаря на всички предварително.
Виж целия пост
# 1
Здравей, какво те интересува в момента?  newsm78 Едва ли някой може да ти разкаже от А до Я за света на еднояйчните близнаци. В момента чети повече за бременността с близнаци, за особеностите при нея и за евентуалните проблеми, от които можеш да се предпазиш   bouquet
Виж целия пост
# 2
Леко бременеене и питай каквото се сетиш, ние сме насреща.
Виж целия пост
# 3
честито  Simple Smile регистрирай се за по-добра комуникация  Peace
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви - Вече съм регистрирана. Всъщност никога до сега не съм имала време, пък и не ми се е налагало да ползвам форумите. И какво ме интересува - просто защото лекарите казаха, че бременността с еднояйчни близнаци, особено без преграда помежду им (какъвто е моя случай) е доста рисков - като, че ли търсех сходни души справили се с това начинание - да разкажат как е минало.
 newsm78
Виж целия пост
# 5
Честито и от мен!
Моите близнаци също са еднояйчни, сега са на 1г. и 2 м. Твоята бременност е още много ранна, но сигурна ли си, че бебетата са в един плоден сак, защото това е много рядък вариант на еднояйчни близнаци. Масовият случай, какъвто е и моят, е бебетата да са разположени в един външен сак /хорион/ и в два отделни плодни сака /амниони/, разделени от много тънка еластична преграда, така че бебетата имат контакт едно с друго, но все пак са отделени. При мен се видя, че бебетата са 2 в третия месец, а повече подробности за разположението и развитието им научих от феталната морфология-около 17 г. с. Усещането да носиш 2 бебета е много различно от бременноста с 1 дете и по-притеснително разбира се, но всичко ще бъде наред.  newsm10
Виж целия пост
# 6
А, точно същия случаи като моя. Наистина е много рядък. Аз нямах нито хорион, нито амнион. Но по- добре не чети какво пише по въпроса. излишно ще се шашнеш. При мен всичко мина без проблем. Е, с изключение на повръщането, лежането през последния месец и половина и хапчета за задържане, но това се случва на много хора. Ако наистина нямат никаква стена, трябва да се следи бременността по-често. Мисля, че бех в шестия месец, когато трябваше да ходя до София в студентски град, да си направя специални изследвания. Малко ненаучно ще ти го обясня, защото вече не помня точно, но идеята беше, че ако има малоформаци единия плод, не може да се разбере кой точно с другите изследвания. При близнаци въпросния показател е винаги увеличен. Втория вариант е да се вземе околоплодна течност от всеки меюр, но и това не става- защото са в един и остана само варианта при този лекар в студенстки град при които ме прати моята лекарка.Е не го обясних много ясно, но щеше да стане много дълго. Ако има нещо конкретно, което искаш да питаш- питай. И безпроблемна бременност ти желая.
Виж целия пост
# 7
Здравей, честита бременност с пожелание да не те стигат лошите проблеми на двуплодната бременност. Моята бременност се развиваше като твоята. До 20 гс ме водиха, че съм без преграда. След това се оказа, че има, тъничка, но има. Както се оказа, обикновено преграда има, но трудно се "хваща" на монитора и затова се обявява, че няма. Истинската липса на преграда е всъщност рядко явление и тогава има опасност бебетата да станат сиамски близнаци. Не знам колко е истина това, но ако е истина, то колко често се срещат сиамски  близнаци. Рядко. Затова най-вероятно и при теб има преграда, но не е хваната.  Ако все пак си без преграда, да не те плаша, но не трябва да ставаш от леглото (само до тоалетна) най-сериозно. Опасности могат да се случат доста. Предпочитам да ти ги спестя, защото за една бременна жена спокойствието е най-важното нещо. Можеш да ги изчетеш по нета и да се шашнеш, но по-добре недей. Според мен е по-важно е да следиш как се чувстваш -  не трябва да имаш никакво кървене (това ми го казаха в болницата лекарите) - нищо като зацапване, по-кафеникаво, по-червено или подобни не се приема за нормално. Не трябва да имаш болки. Аз като бях бременна все ми повтаряха, че при бременност с близнаци е трудно, боли те, некомфортно ти и т.н. Стигнах да там, че при сериозни болки не исках да търся лекарска помощ, тощо това било нормално. Няма такова нещо. Не трябва имаш болки, затова ако имаш търсиш лекар. Трябва да си следиш кръвното - да не се покачва, ако се покачва или играе - лекар. По-често, и дори по твоя инициатива, да си правиш изследвания на кръвта и урината, както и да ходиш на ехографски преглед - 1 път в месеца е добре, но два пъти е по-добре. Към 18-20 гс специализиран преглед за фетална морфология, пак по същото време - за сърцата на бебетата. Ако имаш съмнения за някои резултати търсиш повторно мнение от друг специалист. Форумът тук е неизчерпаема енциклопедия за мнения и бързо ориентиране към подходящи специалисти. Ако правиш това, и да стане нещо (не дай си, Боже) ще бъде уловено в ранен етап и лекарите ще могат да реагират.
Гледай сега да си почиваш и да си отспиш, защото после сън няма за много дълго време. Успех и късмет.
Виж целия пост
# 8
dustin, прощавай, но се радвам, че не съм бременна, щото след твоя пост бих изкрейзила  Sick
Виж целия пост
# 9
dustin, прощавай, но се радвам, че не съм бременна, щото след твоя пост бих изкрейзила  Sick
Ами и ти прощавай, но постът ми не е насочен към теб, а към авторката на темата. Нека тя си прецени.
Виж целия пост
# 10
dustin, прощавай, но се радвам, че не съм бременна, щото след твоя пост бих изкрейзила  Sick
Ами и ти прощавай, но постът ми не е насочен към теб, а към авторката на темата. Нека тя си прецени.

dustin много си е добър поста ти
подреден и ясно насочвашщ какви проблеми може да има и от какво да се пази жена, която няма никакво понятие от бременост още по-малко от многоплодна
бремеността си е риск - и трябва да се знае ВСИЧКО необходимо за да опазиш живота на бебетата а не да се надяваш че всичко ще ок и идея да нямаш за рисковете които се крият в това или онова!
все пак сме в доста напреднал век, а не в средновековието където само разни бабички са знаели квое е бременост и как протича....
най-важгното е спокойствието за бременните, ама още по-важно е интелигентно да се осведомиш за състоянието си - какво да правиш, какви показатели да следиш и какви опасности крие многоплодната бременост!
Виж целия пост
# 11
Благодаря на всички. Информацията е наистина много полезна и е хубаво като ти пишат жени преживяли същата бременност - и завършила с щастлив край.
А вие в коя седмица родихте, колко тежаха бебетата, колко време останахха в болницата.
Смятате ли, че Майчин дом е най-доброто място за недоносени бебета.
Да са ви живи и здрави на всички прекрасните близнаци и дано и аз се похваля след месеци с моите Grinning
Виж целия пост
# 12
dustin, прощавай, но се радвам, че не съм бременна, щото след твоя пост бих изкрейзила  Sick
dustin, прощавай и от мен , ама заради такива компетентни изказвания докато бях бременна  четях избирателно във форума и бях забранила на който и да е да ми дава акъл и да ми казва, че  трябва да НЕ ставам от леглото (само до тоалетна). Няма да навлизам в подробности само ще кажа че при мен беше съмнително дали ще износя едно бебе а аз родих две в началото на деветия месец живи и здрави и цялата бременност ходих на работа а тя е свързана с много движение пеш и с кола. НЕ СЪМ ЛЕЖАЛА И ЕДИН ДЕН.
Аниto, всяка бременност е отговорна и сладка работа без значение дали е едноплодна или многоплодна. Пази се , но не прекалявай ти не си болна. Ти сама ще си прецениш дали днес да полежиш или да се разходиш. Вслушвай се в съвета на док и в собствената си интуиция, а от другите приемай само това което на теб ти допада Wink
Пожелавам ти лека и спокойна бременност
Виж целия пост
# 13
напълно подкрепям постинга на catnadeen и dustin.Бременността с еднояйчни близнаци крие много рискове и за жалост част от тях не могат да бъдат предотвратени.Трябва да се правят редовни прегледи с Доплер,за да се следи кръвоснабдяването на бебета,защото това е основният проблем при тези близнаци(аз загубих моите в 20-та седмица заради това).Също така да се обръща внимание и на кръвното,защото при многоплодна бременност,често майките развиват прееклампсия - ако се следи редовно,нещата могат да се предотвратят.
 Желая ти успешна бременност и смятам,че трябва много отговорно да подходиш към прегледите и специалистите,при които ще ходиш.
Виж целия пост
# 14
аз съм пък на мнение, че бременнните трябва да имат положителна нагласа и черногледите изказвания на съфорумки освен напрежение, друго не носят Confused Правя и аналог с една съседна тема Confused

Все пак това са жени под лекарско наблюдение, нали така, има кой какво да преценява и да следи Crossing Arms

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия