Въпрос за папагалите

  • 841
  • 9
Здравейте!Моята дъщеря вече няколко месеца е с едни обриви по тялото,които периодично затихват(след мазане с кремове) и пак се появяват.Поставиха ни диагноза АД от АБКМ.След като стоях на диета 1м(кърмя) ,ефект никакъв даже обривите станаха по-зле.Имаме вълнисти папагали.Искам да попитам-може ли те да алергизират детето ми newsm78Да уточня-те не са в стаята,където стои детето.
Виж целия пост
# 1
Нищо чудно да има няква алергия към тях. Несависимо, че не са в стаята на детето, те имат едни малки пухчета които хвърчат навсякъде. Консултирай се с педито.
Виж целия пост
# 2
Ами честно казано, не знам. Може и от тях да се алергизира.

Само ще ти кажа, че аз като родих също имахме вълнист папагал.

Към 8-9 месец на детето го подарихме, но не за друго, а защото нямаше кой да му обръща внимание.
Виж целия пост
# 3
И аз имам папагали 2 вълнисти и 3 корели,но още преди да родя ги занесох при наште да ги гледат.Против съм животните в къщи при малко бебе и дете няма значение в която и да било стая Naughty
Виж целия пост
# 4
Дълбоко се съмнявам. Наистина, край папагалите винаги е пълно с перушина и какво лине, но пък ти едва ли ги пускаш да хвърчат в стаята не бебето. Пък и те са излюпени и гледани само в клетка, контакт с външния свят не саимали никога. (Но не съм лекар).
Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички мами PeaceБих се радвала да има още мнения Hug
Виж целия пост
# 6
Ние също искахме да си вземем папагал, но не го направихме именно заради възможността от алергии на детето. Тогава си спомням, че говорих с педиатъра, който ни препоръча да се въздържим. Разбира, се това не означава, че алергията на дъщеря ти е от папагалите, но все пак най-добре е да се консултираш със специалист Peace
Виж целия пост
# 7
Точно вчера зададох този въпрос на педиатъра ни, защото моите родите имат папагали и исках да знам като ходим на гости как стоят нещата.
Отговора беше, че дете не трябва да живее с папагали в един дом, заради алергични реакции.

Ако се ходи на гости на няколко часа на седмица няма проблем.

Дано съм била полезна!
Виж целия пост
# 8
Аха. smile3521Благодаря
Виж целия пост
# 9
Ами ние пък нямаме папагали и бяхме същата работа. Само дето като се видя че не е АБКМ, остана само АД. Нито илачи, нито кремове помогнаха. Само леко го облекчаваха. Диета пазим и до днес, но не е строга. Просто избягваме някои храни. Казаха ми че ще го израсте. И така и става. Обривите изчезнаха и сега съвсем рядко се появяват пъпки и лишеи.
Но пък аз лично не бих държала папагали вкъщи. И не само папагали. Не че не обичам животните, но не искам да си гледам животно вкъщи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия