давате ли антибиотик и през ноща

  • 3 799
  • 15
имам син на 1г. и 10м. имаме хрема с кашлица,хремата продължава втора седмица,от понеделник кашля много,при прегледа му откриха хрип на едното дробче и ни изписаха антибиотик оспексин трябва да го пие на 8 часа по 10мл.искам да попитам спазватели да го давате и през ноща,защото той много трудно пие лекарства а да го събудя през ноща и да му дам лекарство ще бъде кошмар.
Виж целия пост
# 1
Ние също сме пили антибиотик на 8 часа ,но личната ми каза вечер да не я будя .Най-добре си питай личната.
Виж целия пост
# 2
Аз съм я будила нощем, за да й давам АБ. Не е приятно никак,но няма как, знам ,че антибиотика трябва да се дава точно на часа
Виж целия пост
# 3
И според мен трябва да се дава под час.Трудно ще е,но няма как.
Виж целия пост
# 4
Винаги съм го будила и съм му давала.Щом лекар е преценил,че трябва да е на 8 часа спазвам!Трудно не трудно-намира се начин.
Виж целия пост
# 5
Винаги стриктно съм спазвала даването на АБ. Когато се е налагало съм я будила.
Виж целия пост
# 6
Според мен е задължително да се спазват часовете за даване на антибиотика. Моят син много трудно приема всякакви лекарства, когато е болен-почти винаги повръща секунди, след като съм му дала лекарството, и през нощта настава някакъв ужас, но няма начин наистина. Той повръща, аз пак давам, сменям чаршафи, той пищи....
Но независимо от всичко, пак ще продължавам с борбата, щом се налага. Peace
Виж целия пост
# 7
Да.
Ако не се дава на часа е безпредметно изобщо лечението...затова се пределя спрямо количеството активно в-во,  часа на даване на следващата доза.
Виж целия пост
# 8
Според мен е задължително да се спазват часовете за даване на антибиотика. Моят син много трудно приема всякакви лекарства, когато е болен-почти винаги повръща секунди, след като съм му дала лекарството, и през нощта настава някакъв ужас, но няма начин наистина. Той повръща, аз пак давам, сменям чаршафи, той пищи....
Но независимо от всичко, пак ще продължавам с борбата, щом се налага. Peace
  И ние така, само дето става дума за дъщеря ми.   Peace
Виж целия пост
# 9
естествено, че трябва да се дава точно на часа
Ако не се дава на часа е безпредметно изобщо лечението...затова се пределя спрямо количеството активно в-во,  часа на даване на следващата доза.

Peace
Виж целия пост
# 10
ами най-добре е в 14-22 и 6ч да са приемите така се избягва нощното даване и събуждане!,като интервала м/у първите два приема може да е по-кратък,напр.6,7 часа/,но не 2-3 часа/
Виж целия пост
# 11
Будила съм го и го давам точно през 8ч. , или на 12ч. , както ми го е изписала Педито Peace
Виж целия пост
# 12
Винаги стриктно съм спазвала даването на АБ. Когато се е налагало съм я будила.
Peace
Виж целия пост
# 13
От многото АБ, които до сега е изпила Лорена само един е бил на 8 часа. Беше много неприятно. Будех я . Whistling, но от този случай нататък обсъждам с лекарите вариант с АБ на 12 часа.
Виж целия пост
# 14
Антибиотика се пие по схема. Иначе е безсмислено. Естествено, че не е приятно, но 5 минути след като го изпие пак ще заспи.
Аз досега не съм давала антибиотик на дъщеря ми, но за нея ще важат същите правила както и за голям човек. Аз лично бих потърсила еквивалентен антибиотик, който се пие на 12 часа (но още при изписването му, вече е късно)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия