ЗА ПРИСТРАСТЯВАНЕТО към модните марки

  • 3 240
  • 58
Случвало ли ви се е да се пристрастите към модна марка и всичко в гардероба ви да е от нея,да подарявате подаръци пак от нея.Да сте обсебени от нея,така че чак хората около вас да им прави впечатление.Изглежда ми маниакално - какво е вашето мнение и коя е вашата марка?Какво и колко ви струва това увлечение?
Виж целия пост
# 1
   За малко - в Мис Сиксти, но като си направих сметка колко съм хвърлила за 5-6 мес. ми се зави свят. И вече пазарувам по-предпазливо. А най-голямото спасение от Харченето на пари е да се отдадеш на работата си  и да не излизаш вън.
Виж целия пост
# 2
Не робувам на марки,пък и в този град с тази заплата наистина няма как да стане Wink
Виж целия пост
# 3
За мен няма значение кое каква марка е, важното е да е качествено и да ми харесва Peace
Виж целия пост
# 4
И аз не робувам на някаква марка! Купувам си каквото ми хареса и което е достъпно като цена!
Виж целия пост
# 5
Пристрастеност е силно казано при мен, но като отворя гардероба установявам, че имам слабост към дрехите с  марка "Миролио", бельо "Ексайт"-  идеално ми пасват като стил и кройка, и парфюми на Кристиан Диор и Герлен. Търся, експериментирам и пак до тях стигам.
Виж целия пост
# 6
болестно пристрастена към ADIDAS. признавам си ,че съм роб на тази марка Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Питам за лъскавите магазини,за рекламата в лъскавите списания,която ни натрапва ,че трябва да носиш тези дрешки и да ползваш тази козметика.След като си ги набавиш, печелиш доверието на обкръжаващите те снобари.Демонстрираш социална ниша и определена заплата с която доказваш ,че си качествен кадър.Всички сме виждали с каква гордост се носят разни парцали,но от тях се подава едно етикетче което означава скъпо и модно./Разбира се има много красиви и качествени дрехи ,но тук говорим за манията- определена  марка,която всички познаваме и всеки би познал новото моделче от витрината или списанието което сме си взели.
Виж целия пост
# 8
В този смисъл - не.
Не изпитвам потребност да доказвам нещо чрез външния си вид.
Да, купувам рекламирани неща от "лъскави магазини", но само защото са ми харесали.  Grinning
Виж целия пост
# 9
нося дрехи, които ми харесват. имам и от 10 и от 100 лв. не робувам на марки, но имам познати, които са пристрастени. едната наскоро имаше РД и я питам какво да и подаря. отговора беше - каквото и да е от еди кой си магазин. бях в този магазин и доста трудно избрах подарък, тъй като тя имаше 90% от дрехите там. онзи ден ми показа "страхотен" пуловер, който си купила. и без пари да ми го дадат не бих го носила, но нали е от въпросната марка.

ani4ka g-va много добре го е описала
Виж целия пост
# 10
Определено мога да кажа, че не съм пристрастена ! Купувам си всичко, което ми хареса !
Виж целия пост
# 11
Не, не ми се е случвало подобно нещо. Имам си предпочитания към магазини и марки, но пристрастеност в никакъв случай.
Виж целия пост
# 12
В този смисъл - не.
Не изпитвам потребност да доказвам нещо чрез външния си вид.
Да, купувам рекламирани неща от "лъскави магазини", но само защото са ми харесали.  Grinning

И аз така. В крайна сметка не носим дрехите си с етикетите навън, за да има значение каква е марката(макар да съм виждала мъж, облечен в костюм на Бос, който не си беше разшил етикетчето на ръкава(което по принцип се маха)  Laughing)

ИНаче рядко, да не кажа, че в момента не се сещам, да съм пазарувала изобщо от разните му там лъскави магазини. Но то не е защото нямам желание, де...  Wink
Виж целия пост
# 13
Имаше един период, в който редовно посещавах Манго и не си тръгвах без дрешка (няколко пъти чанта, но обувки никога).
Поне не е скъпарска марка. А и напоследък почти нищо не си харесвам  Rolling Eyes

По едно време  бях пристрастена към кецовете Адидас Суперстарр. Останали са ми 3 чифта в различни цветове от тоя период.  Laughing
Виж целия пост
# 14
Цитат
Питам за лъскавите магазини,за рекламата в лъскавите списания,която ни натрапва ,че трябва да носиш тези дрешки и да ползваш тази козметика.След като си ги набавиш, печелиш доверието на обкръжаващите те снобари.Демонстрираш социална ниша и определена заплата с която доказваш ,че си качествен кадър.Всички сме виждали с каква гордост се носят разни парцали,но от тях се подава едно етикетче което означава скъпо и модно./Разбира се има много красиви и качествени дрехи ,но тук говорим за манията- определена  марка,която всички познаваме и всеки би познал новото моделче от витрината или списанието което сме си взели.

Имам едни такива познати, с които, за щастие, се виждам рядко. Но когато се случи да се видим, много държат да се забележи с какво са облечени и винаги питат моите дрехи и обувки откъде са. Може би по принцип са такива хора, но може и професиите им са допринесли затова (адвокатски услуги и рекламен бизнес). Работят непрекъснато с клиенти и, може би, за да привлекат по-богати клиенти, им се налага да се държат по-грандомански ?! Не знам и не разбирам от тези бизнеси #Crazy

Аз, докато работя, си контактувам само с компютъра, клиентите ни са "през девет земи в десета", контактуваме само по e-mail и skype, та не ми се налага да впечатлявам клиенти с маркови дрехи и етикети. Затова са ми странни някои хора, които много държат да се забелязва колко скъпо и модно са облечени.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия