Относно хламидиите

  • 935
  • 5
Здравейте! На 20 години съм и съм момче... на скоро установих че имам хламидии в организма... това което ме подтикна да си направя изследване е че на бившата ми прияетлка й откриха хламидиина инфекция... та взеха ми уретрален секрет и резултата беше готов след 2 часа, като на листчето пишеше "Доказано е наличие на хламидиини антигени - умерена реакция"... но никъде не пишеше на какво са резистентни или нещо подобно... личният ми лекар трябваше да чете в една книжка 5 минути докато реши какъв антибиотик да ми предпише и ми назначи един който започваше с А... но не се сещам за пълното название... та този резултат какво означава? и този антибиотик ще помогне ли?
Виж целия пост
# 1
Погледни в тази тема. Момичетата са объждали обстойно
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=173729.0
Не пий нищо без консултация с лекар.
Заболяването е сериозно, така че обърни му внимание. Ако прецениш, което би било най-добрия вариант, поговори с родителите си
И, ама моля те, ползвай презервативи! Можеше да е много по-страшно
Виж целия пост
# 2
ми обрънах му внимание щом си направих изследвнията... но незнам как да тълкувам тези резултати... имам и предписан АБ
Виж целия пост
# 3
хайде някой който е патил от това, а както виждам във форума, доста хора са имали този проблем на главата си да ми кажат как са се излекували... антибиотика е азотрокс и се пие 6 дена... и ми каза че след като го изпия повече няма да имам проблеми, но не ми се стори много надеждно това изказване... защото гледам тука хора със специални схеми и скъпи антибиотици не мгоат да се излекуват, а той ми предписа само един единствен и еднократно.... ако някой може да ми обясни и какво означава това - умерена реакция на хламидииният антиген... ? помогнете...
Виж целия пост
# 4
Пий си антибиотика. Изчакай 1-2 месеца и направи контрола и тогава му мисли за втори курс антибиотици. Няма какво друго да направиш. Упорити са гадинките, но се лекуват. Мъжът ми се оправи с един курс антибиотик.
Виж целия пост
# 5
Антибиограма не могат да ти направят, хламидията е вътреклетъчен паразит и не се изолира в култура за да направят антибиограма. Тестовете се базират на наличие на антитела срещу причинителя или на ДНК тестове.
И аз те съветвам да си изпиеш антибиотика и след 1-2 месеца да си повториш изследането. Ако се наложи ще направиш и втори курс антибиотици. Няма друг начин за съжаление.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия