11 ОДЗ Младост

  • 955
  • 11
Здравейте мами,моето детенце ходи в тази детска градина и имаме следният проблем три дена ходи после една седмица е болен,постояно чувам в групата му кашлящи или виждам сополиви дечица,обърнах внимание,но никой нищо не каза нито пък реагира.Има ли мами с подобен проблем.?
Виж целия пост
# 1
Мисля, че всички майки са минали по този път и проблемът не е във вашето ОДЗ.
Децата са с различна имунна система, едни боледуват често, други изобщо не боледуват. Цяла зима ще виждаш сополиви и кашлящи хлапета.
И аз съм се възмущавала (когато децата ми ходеха на градина), че се водят деца барабар с антибиотик или сироп за кашлица, но... това е положението.
Виж целия пост
# 2
И ние сме там. В първа А група.Положението е много зле.Майките си водят децата откровено болни-със сиропчетата,със ужасна кашлица и зелени сополки,и дори си казват,че децата им са болни.Сина ми се пробва 2 пъти от септември досега.Още на 3-я ден започна хрема и остана в къщи.После 6 седмици стачка.Заведох го 2 дена по 2 часа след дългата стачка и вече 3-та седмица се лекуваме в къщи Tired.За себе си взех крайно решение-за зимата ще го спра,на пролет пак ще се пробваме.Няма смисъл.
Моето дете,за 2 години и половина преди да тръгне на градина,не е боледувало почти.Една гнойна ангина е изкарал и това е.Педиатърката му мислеше,че ще понесе градината много добре,а сега и тя се учудва и ме съветва да не го водя там Outta Joint

Много съм разочарована от градината.На род.среща не успях да отида,но учителките са казали,че оставят решението дали да водят болните си деца в ръцете на родителите.Старшата сестра нямала физическата възможност да проверява децата,макар,че е длъжна newsm78.
Така,че,не сте само вие Tired
Виж целия пост
# 3
в нашата група лично аз вече на два пъти виждам как вкарват болни дечица със сиропите и антибиотиците.Ние сме в детската градина,и на нашата родителска се каза така,но бяхме много малко родители за съжаление.
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми е също в това ОДЗ. На няколко пъти съм била свидетел как госпожите връщаха деца защото кашлят и то след като са предупредили родителите им. За сега не съм виждала да носят сиропи или АБ (поне в групата която посещава).
Виж целия пост
# 5
И дъщеря ми е там. Ходи 4 дена и сега си е вкъщи с ларингит. Не съм виждала обаче да приемат болни деца. Може би защото почти не засичам други деца като водя моето...
Виж целия пост
# 6
да за яслите съм сигурна,че не приемат болни деца защото там учителите са на друг принцип в заплащането,доколкото за градината е различно там са на бройки деца в група,зададох логичният въпрос тогава вие самите нямате сметка да приемате болни,а те ми отговориха,че родители който спират болните са доста по малко от колкото обратно и затова имат сметка.Направо не знам какво да правя в тази ситуация,за съжаление не мога да се обърна към никой ,защото учителката ще се отрече от думите си.
Виж целия пост
# 7
А защо не говорите с директорката? Учителите са на заплата и не е логично да взимат болните деца заради това. Дъщеря ми е в 71ОДЗ, но малката мисля да я запиша в 11-то. До сега само добри отзиви съм чувала за нея. От приятелки. Иначе на всякъде има несъвестни родители/учители, но не трябва да се мълчи. Вече гадното е, че като им дойдат с бележка от лекар, че е "здраво", нищо не могат да кажат, но това е на всякъде. Но чак пък да носят лекарства...... newsm78....шантава работа.
Виж целия пост
# 8
Гита,ходихме и при директорката.Заради едно конкретно дете,кето го водеха със жестока кашлица сутрин.А майката си стоеше в къщи Tired
Директорката каза,че ще направят каквото могат,но сестрата нямала възможност да следи всички деца.Премерили му Т,нямал и заявиха,че нищо му нямало.Детето продължи да си ходи така-видимо болно Thinking
Да не говорим,че няколкото близки на мен майки откровено си признават,че децата им не са здрави Tired.Но нямали време да ги водят на доктор.Щом няма Т детето,не било болно CloseЕ,моето вече 3 седмици се лекува в къщи,без температура.Но кашля като магаре и не може да се оправи CloseТака ли да го заведа на градина.Да оставим другите деца настрана,но аз няма да мога да спра да мисля,че детето ми е болно,а съм го оставила някъде си Crazy
Оф,не ми се пише по тази тема.Аз взех решение за себе си.
От догодина ще го преместя в 9 ОДЗ,като се надвам,че там ще бъде поне малко по-добре Praynig
Виж целия пост
# 9
Този проблем е навсякъде.И няма да се реши докато родителите не спрат да си водят болните деца на ДГ. Защото се получава един омагьосан кръг: сестрата или учителката връщат детето, защото не е добре, родителя отива и взима бележка от личния лекар (а той я дава без никакъв проблем) и връща детето в градината с официалния медицински документ в ръка. От там нататък сестрата, учителката, директорката са безсилни и нямат право да връщат детето.А то заразява здравите дечица.....
 Много жалка истина.....
Виж целия пост
# 10
да аз също говорих с директорката и тя ми излиза ,че едното дете било с алергия,другото заради зъби и т.н.,а те видимо настина са болни.В интерес на истината настина тук учителките са много мили и персоналът също за това и е една от най предпочитаните градини и повечето от родителите въобще не разбират,че децата им са постоянно болни от въпросните "мили учителки".И отдавна системата на заплащане в градините е променена и има общо с бройката на децата.Жалко,но е факт,че деца се приемат болни постоянно със разрешението на сестрата и директорката,заради въпросните субсидии за ново крило,както е и факт,че се тиражират глупости за каляването и времето,а едното няма нищо общо с другото особено когато детето ти има стафилококи,  а техният период може да е и доста дълъг.
Виж целия пост
# 11
Аз пък се сетих за една случка миналата година която опровергава вашите думи: звънят ми в работата по обяд и казват, че детето ми МАЙ е болно,защото се оплаква, че го боли стомахче и да дойда да си го взема. Прекосявам аз цяла София, отивам в градината, питам прегледано ли е от сестрата и се оказва, че сестрата не е в градината, тръгнала си е по-рано(става въпрос за около 13:00 часа Rolling Eyes ). Заведох малката на лекар, оказа се здрава. За всеки случай я оставих вкъщи още 1-2 дни като детето беше на диета, но тя ми призна, че е излъгала, защото е искала да я взема Crazy
Та, много рядко успявам да видя въпросната сестра. Имам чувството, че не се завърта много в градината и от там идва голяма част от проблема...
За сведение преди 2години детето беше в 9то ОДЗ и там също се случи да се обадят в работата ми, но ми се обади сестрата и каза реалното състояние на детето, а не "МАЙ е болно" #Cussing out
И къде ги намирате тези лекари дето дават бележки на болни деца?! Моята никога не би го направила(слава богу).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия