Обрив по бузата - моля за съвет

  • 3 136
  • 9
Здравейте,

От около седмица дъщеря ми има обрив по лявата буза.Прилича на малки червени петна без връх.Разположен е върху почти цялата буза.Върху дясната буза и по останалата част от тялото няма нищо.От 10 дни се захранваме със зеленчукови пюрета.До сега сме яли ранни моркови и моркови и картофи на Хип.Детето ге яде с голям апетит.Също така доста се плюнчи.
Въпросът ми е според вас този обрив може ли да се дължи на новата храна или е дразнение от слюнката?Ако е от храната защо само върху лявата буза?Не трябва ли да има и на други места ако е от яденето?Да спра ли пюретата за няколко дни или да продължавам?
Мазах бузката с Бочко, крем Здраве и спирт,но без резултат.Някои може ли да предложи нещо по-ефикасно.
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
Побутвам...нашето педи каза, че ако е от храна обрива е по коремчето основно, както и по цялото тяло...Аз като захраних на бебка й се появяваха пъпчици покрай устата като обирах с лъжичката...поне така си го обяснявах...Виж дали бузката не я допира до някаква материя от която да се получава това нещо...Иначе крем здраве с хума много помага...бебка се изрина веднъж...точно където се залепва папмерса..водих я на доктор каза папмперс дерматит...изписа ми някакво лекарство, което още нямаше внос...и една препатила мама ми каза за хумата и крем здравето...та това е...спирт незнам дали е подходящо да мажеш нежната кожичка на бебето...
Виж целия пост
# 2
И ние имахме подобни пъпчици. След много мазане с различни кремове и голямо чудене разбрах, че се получават когато му измия лицето с вода след като съм го хранила и не го подсуша добре личицето му. Сега се старая след всяко измиване много добре да му подсуша бузките с кърпичка и бих казала, че вече проблема го няма.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за съветите и най-вече за успокоението,че не е от храната.Пробвах да намажа бузата с крем против вятър и студ на Бюбхен и има ефект.Голямя чяст от червенината се махна,но все още има петънца.Ще продължавам с мазането.Казаха ми за някакъв недхерцен крем на д-р Тайс.Имате ле впечатления от него?
Виж целия пост
# 4
Кремът се казва Нахткерцен (Nachtkerzen) и е за много суха кожа - моето дете е с атопичен дерматит и затова го мажа с този крем. Според мен щом се повлиява добре от Бюбхен, не купувай друг крем.
А иначе и моето дете има едни такива червенини около устата, а от време на време и пъпчици по бузките и аз все се чудя алергия ли е или не е. Оф, ужасно е това нещо. Но все се надявам, че е от слюнката. Дано и при вас е от слюнката и да се оправи бързо! Успех!
Виж целия пост
# 5
Ето и моят опит:
На бебо са му излизали обриви - моят педиатър ми е казвал, че е от храна и все от това е излизало...
Той не препоръчва мазане с разни мазила, без да се знае от какво е ! И аз не съм смяла да мажа!
Просто съм спирала дадената храна - или аз самата или въведената.
Според мен е добре да го покажеш на лекаря - моят като ги видеше, казваше предположение, за сега са минавали без мазане - и все са били по бузките или по едната. По гръбчето е имал, когато сме го претопляли.Успех!

P.S. веднъж се наложи да намажа  със съвсем малко количество Елоком и мина, тогава и спрях за 2-3 месеца млечните!
Виж целия пост
# 6
Това, че обривът е само на едната буза не е гаранция, че не е чуствителност към храна. Но разбира се алергия СЪВСЕМ не е единствената възможна причина. Най-добре е да се консултираш с педиатъра, и ако се налага и с дерматолог. Аз лично не съм почитател на мазилата и химията и предпочитам да хвана източника на проблема за да го елиминирам (когато това е възможно). Да разбереш от какво се появява е може би най-важното.
Виж целия пост
# 7
И между другото морковите не са толкова безобидни колкото си мислим. Не е изключено те да са източника на проблема.
Виж целия пост
# 8
tova sa gabi4ni obrazovaniya, maze se s krem na cortizonova osnova i trabva da mine za 2-3 dni.
Виж целия пост
# 9
Може да пробваш с една Вода на Био дерма - малко е скъпичка 14 лв за 500 мл, но си заслужава има лек аромат и много добре влияе на раздразнената кожа на бебоците. При нас действа много добре надявам се и при вас.
Успех  newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия