Off:Торта

  • 8 508
  • 14
Мили мами,
Извинявам се,че темата е малко в страни.
Искам да направя торта на Марти за първия му рожден ден, но как да стане като яде само жълтък за сега.
Сещам се само за обикновени бисквити и някакъв крем-кисел или нишесте- но с адапт.мляко ли с какво ли....
Дайте идеики моля Praynig
Виж целия пост
# 1
Аз бях направила торта от бисквити, кис. мляко и банани, но  тогава не знаех нищо за захранването и т.н. Може би ако замениш киселото мляко с нещо друго.....
Виж целия пост
# 2
Аз не се съобразявах много с тези неща. Вече гледам да давам повече храни без страх - на една година не са вече толкова малки. Пък и Маринка не яде кой знае колко от тортата, просто я опита. Направих я с готови блатове на Royal Cake. Кремът за слепване беше подобен на този на тортата на Мамма (рецептата е в готварския форум), а отгоре намазах със заквасена сметана.
Виж целия пост
# 3
Аз правих  торта за рождения ден на мойто момиченце, което не беше захранено още с яйца и млечни, освен с масло.
Направих смес за таралежки (обикновени бисквити, масло, смлени орехи, стафиди, канела, вода) и моделирах формата на ръка - зайо Simple Smile. Направих по 2 блата за формичките, като между тях сложих банани. Кремът беше от сварени на пара и пасирани ябълки - по идея на Ива_Д, стана супер Simple Smile Може и с безмлечен нишестен крем да се направи. Украсата беше от плодове, кокосови стърготини, смлени орехи, сладко от шипки и с много фантазия Simple Smile. Бебка много я хареса и доста си хапна от нея, което беше и целта на заниманието ми. Само й махах стафидките, като й давах хапките. Ето как изглеждаше: http://community.webshots.com/photo/231904888/231906329IbCawd

Успех!:)
Виж целия пост
# 4
Andrea$, супер си направо! Hands Clap  Да беше подхвърлила тази идея по-рано, че доста време се чудих каква торта да спретна...  И моята беше като зайче, но не толкова, хм... здравословно.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Цитат на: petty
Да беше подхвърлила тази идея по-рано, че доста време се чудих каква торта да спретна...  И моята беше като зайче, но не толкова, хм... здравословно.  Rolling Eyes


Не съм ти видяла въпроса, иначе не бих пропуснала да подхвърля идеята Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Ех, че красива торта! Как си я накиприла само! Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Андреа страхотна си!!!
Точно такова нещо имах предвид!
Аз съм харесала формата на цифрата 1!
Само едно въпросче - трябва ли да се пекат блатовете?
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Steisi
Как си я накиприла само! Simple Smile


Хихи, какво ли не прави човек за детето си. Ако преди 2 години се бях видяла отстрани, че правя торта и даже й кипря бебешка украса, щях да се спукам от майтапи самата себе си Wink

Чарр, блатовете са сурови. Всъщност блатове е силна дума в случая. По-скоро са пластове Simple Smile Като ги бъркаш, гледай да стане по-твърда сместта, че по-лесно се моделира. Най-добре направи пробна торта 10 дни по-рано. Аз така изчистих неяснотите по състава и украсата, пък и тествах реакцията на малката.

Иначе има вариант и за печени блатове - гледах рецепти за кексове без мляко и яйца, но малко по-голяма играчка е и затова се отказах. Но ако идеята ти харесва, може да пробваш и да споделиш резултата.
Виж целия пост
# 9
Моята беше с бисквити, крем от варена тиква, отгоре намазана с мед и масло(смесени) и посипана с орехи и лешници(смлени - аз давам ядки по-отрано, внимавайте). Бисквитите ги топнах в компот от ябълка с индрише. Всички казаха, че няма да ядат от на бебето тортата, а накрая аз самата едва успях да я опитам.
Виж целия пост
# 10
Успокоих се, че не съм единствената "маниачка" Sad - тогава ме обвиниха разни майки. А техните деца като ги гледам как лапат от гадните купешки торти...дето на мен ми става лошо ако ям...
Виж целия пост
# 11
И на нас ни предстой правене на торта! За големите съм поръчала, а за бебешкия рожден ден ще правя аз. Дано да се справя!

Андреа, невероятна си!!!!!
Виж целия пост
# 12
Малиии, страшни сте!Моят син на една година си ядеше всичко -кикело мляко и прясно е чист белтък не съм му давала ,но слагах в застройката на супите цяло яйце.Та, думата ми беше , че поръчах торта за първия му рожден ден, но той дори и не я опита , просто не обича торти ,нито купешки , нито домашни.Но за тази година ще се постарая повече ,още не съм решила как но Naughty
Виж целия пост
# 13
Мили мами, имам още една идея за вас...Ако децата ви ядат кисело мляко бих ви препоръчала желираната торта на Рая...много е вкусна и лека и се състои от кисело мляко, блат, плодове и желатин Flutter
Аз лично съм я пробвала и е много добра и според мен става за детенце, правих я само с банани, самоте плодове са според мен въпрос на вкус какви ще са. Става и с боровинки, а те са толкова полезни  Wink
ето и самата рецепта Желирана торта
Виж целия пост
# 14
Рецептата за желираната торта е супер, но Мартин още не яде кисело мляко (за разлика от гостенчетата му) и няма скоро да прояде, докато суче по n-пъти на ден! Но пък може за големитя да я спретна  Grinning

Благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия