Изопринозин

  • 1 996
  • 10
Личната лекарка го препоръча за сина ми на 7г е той.Моля тези които са ползвали да споделят.Благодаря.
Виж целия пост
# 1
ползвали сме нееднократноу дома, най-рано когато бебето беше на 10 месеца. доколкото помня е имуностимулатор или модулатор. даван  му се при вирусни заболявания, които не се третират с АБ. не е имало съпътстваши рекации. относно видим ефект-не мога да споделя.
това помня .
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти harmony broken.Иска ми се да видя и други мнения.
Виж целия пост
# 3
на нас ни го предписаха, когато дъщеря ми беше с варицела. знам че е много силен имуностимулатор и трябва да се приема внимателно.
Виж целия пост
# 4
Аз съм го ползвала за себе си и за детето ми. Никола е на 6г и много трудно се оправя появят ли се зелените сополи, при нас е на алергична основа. Много съм доволна от този имуностимулатор, защото вдигна имунитета на детето ми. Тъй като го ползвах доста време сега съм на Ехинацея и витамин С.
Виж целия пост
# 5
синът ми го приема 3 години поред.
първия път като го почна, бе с ужасна 20 дневна "ясленска" хрема  Sick , която не се повлия от нищо. още на 3 ден хремата се изпари, а през останалата част на годината отсъства от яслата само заради варицелата.
не мога да кажа дали се дължи на изипринозина, но е факт че боледува рядко и леко.
Виж целия пост
# 6
И аз съм от доволните майки. Изписаха го на сина ми (2 г. и 6 м.) за подсилване на имунитета, като схемата беше - по половин хапче на ден в продължетие на 10 дни. Следващите 20 дни се почива. Така 3 месеца. От август до сега е имал лека хрема само. 
Виж целия пост
# 7
Сега като видях темата се замислих. На сина ми също го беше предписала лекарката, но защото му беше излязло едно израстъче на нослето. Пихме го 10 дни. Не знам дали от него, но скоро(да чукам на дърво) не е боледувал или е започвал някакви симптоми, но се оправя само с едно сиропче. За сравнение миналата година почти през 2 седмици бяхме болни и все се стигаше до АБ. То не бяха ангини, бронхити....
Докато го пиеше не съм забелязвала някакви странични реакции или някаква промяна.
Виж целия пост
# 8
Изопринозин е най-общо противовирусен препарат, който възпрепятства размножаването на вирусите в клетката на приемника.

Аз съм давала веднъж, тъй като нямаше как да го избегна. Струва ми се твърде агресивен особено за малки деца. Ако трябва да съм честна не бих го давала профилактично - разчитам на билкови имуномодулатори.
Виж целия пост
# 9
Точно за профилактика го изписа.От вчера го взима вече защото е с хрема.Сега се замислям за дозировката -назначила е 3по1т. а в листовката пише 1т.на10кг. детето тежи 25кг. newsm78
Виж целия пост
# 10
По съвет не на лекар, а на аптекар  Embarassedзапочнах да давам на сина ми Изопринозин. Преди 5 години, когато беше първокласник не спря да боледува от първия учебен ден до Коледа (ама не да е няколко дни болен, а после няколко здрав, просто нонстоп). Вярно, преди това не беше ходил на детска градина и  почти не беше имал контакти с други деца. Обяснавах си боледуването му с това, че няма никакъв имунитет с/у вирусите. И О ЧУДО!!! След Изоприносина се оправи. Колко бях въодушевена и сред роднини и познати колко реклама съм му направила на имуностимулатора, не е истина. И следващата есен и по-следващата пак му давах да пие за засилване имунната система. Когато миналата година тръгна в 4-и клас обаче реших, че вече няма нужда да го пие. След 15 дни ми започнаха ходенията по мъките: болници, лекари, републикански консултанти. Получи подуване на двата глезена. Лежа в педиатричната болница с диагноза ревматоиден артрит. В крайна сметка се оправи и смятам за по-вярна диагнозата на един от многото специалисти: реактивен артрит, имащ връзка с навлизането му в пубертета. Дълбоко в мен майчиният ми инстинкт подсказва, че не е трябвало да давам имуностимулатора. А и това, което изчетох за този вид имуностимулатори ме кара да мисля, че не бива с лека ръка да се посяга на тези уж безобидни лекарства. Същото ми е мнението и за ваксините. Факт, че личнта лекарка на детето ми не прави на децата си ваксини срещу грип.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия