Молба за съвет

  • 567
  • 11
Здравейте,
първо се извинявам ако на някой темата му е досадна,защото не става дума за нещо супер ново,но е ново за мен и съм притеснена. Става дума за коластрата: до сега даже не знаех за нея, но след като изчетох почти всичко във форума по въпроса разбрах че се касае за това. От няколко дена започнаха да ми текат гърдите, предимно вечер, докато спя и явно ги притискам. Разбрах че това е нормално, обаче от прочетеното от други майки останах с впечатление, че ако имаш коластра толкова рано може после да нямаш кърма Sad А аз толкова искам да си кърмя бебчето. Та моля ви кажете какво да правя за да мога да кърмя когато дойде времето.
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Grinning Я недей се шашка! Напротив, промените в гърдите по време на бременност означават именно обратното: те се подготвят за кърмене, кърма ще има! Уголемяването им и наличието на коластра е именно такава подготовка.
Бременей си спокойно, преглеждай периодично Библиотеката и чети темите там и във форума и всичко ще бъде наред. На такива доброжелателни, но абсолютно неверни въпроси изобщо не обръщай внимание Sign Exclamation
Виж целия пост
# 2
На мен ми тръгна коластрата още 6 ти месец.
Бебо е на почти 4 месеца, кърмя си нон стоп. Така че не слушай глупости. Аз даже бях по спокойна от другите майки, защото си знаех че щом имах коластра ще дойде и млякото Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Ей,я по-спокойно,как така няма да можеш да кърмиш.Няма такова положение.Само изчети наистина библиотеката,за да си подготвена,както казва Бу,и всичко ще е наред.Аз като се замисля,направо на късмет съм успяла да си задържа кърмата първия месец.Толкова бях неинформирана!!!
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Slunce
...... щом имах коластра ще дойде и млякото Simple Smile


Споко!Ще имаш кърма Grinning На мен лично не ми тече коластра по време на бременността и аз си мислех,че няма да имам кърма. Но при първото кърмене помолих една акушерка да ми помогне да разбера дали имам коластра,защото нищо не течеше и тя като ми стисна зърната направо изхвърча на няколко силни струйки   Shocked , та исках да ти кажа- това,че ти тече коластра сега е по-скоро предвесник на кърмата  Grinning  
Лека бременност от мен  Grinning
Виж целия пост
# 5
Ужас, кой ти разправя подобни глупости Shocked Нищо особено не трябва да правиш, като му дойде времето, ще си дойде и кърмата Wink
Виж целия пост
# 6
Няма такова нещо Grinning
Спокойна бъди - тези неща не са свързани. Аз нямах грам коластра през двете бременности, а малката я кърмя вече почти година, баткото - 8 месеца. На мен пък една "информирана" ми разправяше, че ми бил много едър бюста и нямало да имам кърма Mr. Green Свиркай си и като имаш време - понаглеждай тук, има интересни четива Grinning
Виж целия пост
# 7
И аз много от рано имах изтичане на течност от гърдите при натискане на зърната - може би по-рано и от 24-та гест. седмица (в която виждам, че си) да е било, не помня точно. Вече 16 месеца си кърмя детето Simple Smile Така че не вярвай на врели-некипели. Кърмата идва от сукането, не от друго Wink Което ме навежда на мисълта да повторя вече даденото ти предложение - почети за кърменето тук и се подготви преди раждането, за да не ти влияят такива глупави твърдения тогава, когато ще имаш най-голяма нужда от спокойствие и увереност - през първите дни с бебето. Това е най-добрата подготовка за кърменето - информираността Simple Smile
Лека бременност!:)
Виж целия пост
# 8
Е, това вече беше върха на бабините деветини.
Все бях чула глупости, ама това беше върха
Ами аз си имах и при двете бременности коластра от 6 месец.
И си кърмех бебета без никакъв проблем - т.е. веднага засукаха, имах достатъчно мляко  и всички екстри
Така че младо майче - наслаждавай се на бременността си и на това как тялото ти се подготвя за след това!
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Andrea$
Това е най-добрата подготовка за кърменето - информираността Simple Smile
Лека бременност!:)

 newsm10 Абсолютно!!!
Виж целия пост
# 10
Много благодаря на всички, които толкова бързо откликнахте на молбата ми за съвет.Направо си отдъхнах, че здраво се бях притеснила. Мерси за успокоителните думи newsm51
Виж целия пост
# 11
много ме е срам... имам да превеждам статия за коластрата.  Embarassed  Embarassed  Embarassed  веднага започвам, защото незнам откога се мотам!!!
извинявайте моля!  Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия