Какво правите, когато лечението не помага?

  • 3 437
  • 15
Доста се чудих дали да пусна тази тема, защото съм наясно, че по въпроси свързани със здравето, не може да се говори наизуст, но все пак искам да чуя вашите мнения. Ако се включи Александър, ще съм безкрайно благодарна.

Момиченцето ми е на 1 г. и 5 мес. Август месец направихме интервю при хомеопат. Не е пила досега никакви лекарства, освен за температура, но това беше преди интервюто. Края на септември тръгна на ясла. Добре си беше, но по едно време вдигна температура. Аз мислех, че е от зъбите, защото по това време я тормозеха, но след преглед се оказа, че има ушна инфекция. Нослето също течеше. Оправихме тези неща с хомеопатията. Но се появи кашлица. Според хомеопатката било добре, значело, че се оправя детето. Добре, ама тази кашлица продължава вече 1 месец  Shocked Искам да уточня, че "кашлицата" е покашляне 2-3 пъти на ден, не е по цял ден да се дере детето...

Пихме 5-6 различни хомеопатични лекарства, на някои от тях и различни потенции, но не се променяха особено нещата. Правихме изследвания на кръв и урина - всичко било о.к.
Започнах да давам по 6 капсули коластра на Аква сорс и 5-6 дни наистина изобщо не кашляше. Но след като тази сутрин отново се изкашля стъбилно 2-3 пъти, докторката вече се предаде май и ми каза, че ако продължи да кашля още 2-3 дни ПОЧВАМЕ АНТИБИОТИК!  ooooh! А аз от това бягам най-много... Може ли без да ми вземе гърлен секрет от детето и да знае какво му има да дава антибиотик  newsm78 Що за хомеопат?! ..не знам... май нямам време да си търся друг хомеопат, ама хич не ми се иска да давам антибиотик без доказателсва, че е абсолютно необходимо  #Cussing out

Не е ли възможно това да е просто остатъчна реакция от ушната инфекция и да си е нормално... При вашите деца имало ли е такива случаи? Какво правехте?

Извинявайте, че стана толкова дълго, но исках да съм максимално изчерпателна, за да ви се изясни ситуацията  Mr. Green
Благодаря предварително на тези, които се включат   bouquet
Виж целия пост
# 1
Хомеопат, чието хомеопатично лечение се проваля, и той изписва антибиотик ooooh!... А тези 5-6 различни хомеопатични лекарства през колко време се даваха?
Не бих имала доверие на хомеопат, който "лекува" с антибиотици. Много уважавам лекарите, които практикуват хомеопатия. Но само тези, които го правят кадърно и съвестно - а те не биха изписали антибиотик.
Съветвам те да заведеш детето при друг хомеопат. Успех!
Виж целия пост
# 2
Според мен търсиш под вола - теле. 2-3 изкашляния дневно може да са прочистване на гърлото, изследванията казваш също са добре. На какво основание ще се дава антибиотик, като детето е здраво. Моят съвет е -  спри да даваш абсолютно всичко, което даваш в момента и не се вглеждай във всяко изкашляне.
Виж целия пост
# 3
Моят съвет е -  спри да даваш абсолютно всичко, което даваш в момента и не се вглеждай във всяко изкашляне.
точно същото си мислех и аз. не виждам никакви основания за антибиотик, от това, което си написала. ако детето е жизнено и няма оплаквания, мисля че няма от какво да се притесняваш. давай повечко плодове и нещата ще се наместят.
Виж целия пост
# 4
И аз мислех, че няма кой знае какво, но цялата работа е, че лекарката иска да взимаме 1 лекарство за подсилване на организма и срещу инфекции на горните дихателни пътища, заради яслата. Хомеопатично е - туберкулин. Затова трябвало детето да е абсолютно здраво, много било важно. И аз затова казвам за тези покашляния и тя явно ги взема предвид.

Мислите ли, че мога направо да и кажа, че вече няма нищо и направо да го взимаме този туберкулин...  newsm78  Мъжът ми така предлага да направим... Ама на мен не ми стиска нещо, не мога да съм сигурна какво точно е лекарството и ако го взима детето, а има нещо от това кашляне, после дали просто няма да подейства туберкулина или и ще навреди, как да знам...

Някой знае ли нещо за този туберкулин? И изобщо има ли такава практика да се дават хомеопатични лекрства профилактично, аз за пръв път чух такова нещо...
Виж целия пост
# 5
Иначе относно докторката - тя си е педиатър, но ми я препоръчаха много хора точно защото е и хомеопат. Сега като чета тук из форума, не мога да разбера има ли такова животно - хомеопат и медик - 2 в 1  #Crazy А е и Джи Пи...
Виж целия пост
# 6
сега прочетох, че хомеопатът ви е и ДЖ.П...и коригирам отговора си.
по-добре си смени хомеопата...лично мнение...
иначе, принципно не бива да криеш нищо от проявите на детето от хомеопата. той разчита само на твоите думи, за да определи точното лекарство и точния момент за даването му.
Виж целия пост
# 7
Някой знае ли нещо за този туберкулин? И изобщо има ли такава практика да се дават хомеопатични лекрства профилактично, аз за пръв път чух такова нещо...
Не се дават профилактично. Друго е имал в предвид хомеопата с даването на този туберкулин, но ти го е обяснила като за човек, който не разбира от хомеопатия. Предполагам ...
Не е оправдано дългото приемане на туберкулин, един, максимум 2 приема, но зависи и от потенцията. Под думата 'прифилактично' разбирам да се дава дълго време, а това не е правилно. Просто ги следи тези неща.

Колкото до това, дали да кажеш, че детето е здраво, ти преценяваш. Ние не сме запознати пряко.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви, момичета.

Светле, мерси за инфото, истината е, че не е ставало дума за продължително даване на туберкулина, но просто като каза нещо от рода на "за подсилване" и май аз сама си го кръстих "профилактично"  Embarassed Колкото до потенцията, май беше 200, но пак ще проверя и ще напиша със сигурност. Щом се досещаш какво е имала предвид с даването на този туберкулин, съм по-спокойна, че има някакъв резон все пак  Hug Благодаря.
Виж целия пост
# 9
като каза нещо от рода на "за подсилване" и май аз сама си го кръстих "профилактично"  Embarassed
Това имах в предвид, понякога майките погрешно интерпретират казаното, когато не са запознати добре със същността на хомеопатията.
Щом се досещаш какво е имала предвид с даването на този туберкулин, съм по-спокойна, че има някакъв резон все пак  Hug Благодаря.
Често при деца хомеопатите прибягват до туберкулин, разбира се при наличие на съответната картина. Щом вашия хомеопат е преценил, довери му се!
Виж целия пост
# 10
Извинявам се че използвам темата - моето детенце също кашля жестоко - от септември. Не се дере постоянно, но кашля с храчки - ту се засилва, ту намалява кашлицата, но не спира.
Няколко пъти даже при изкашляне = повръща ..

Според педито ни, дробовете са чисти, всякакви сиропи и антибиотик пихме вече преди повече от месец - без ефект.
Хомеопатията която ни изписваха досега също не е помогнала - ще вземаме гърлен секрет, имаме час заинтервю с друг хомеопат - педиатър.

Има ли някой с подобен проблем? Как го решихте?

Виж целия пост
# 11
Само да се отчета - днес вечерта дадохме на малката туберкулина - само 1 прием каза докторката. Не беше спряла съвсем да се покашля, но пак с много слабо и сухо, не гърлено. Според лекарката би трябвало да се повлияе това покашляне от туберкулина, но... ще видим...

fastuche, не знам какво да те посъветвам  newsm78 щом кашлицата е с храчки, значи си има нещо, но може и само да се чисти, знае ли се... Изчакай да видите гърления секрет, евентуално за някаква бактерия, но ако и това няма, нищо не ти остава освен да си даваш неща, подсилващи имунитета, витамини и да чакаш да отмине... успех  Hug
Виж целия пост
# 12
Извинявам се че използвам темата - моето детенце също кашля жестоко - от септември. Не се дере постоянно, но кашля с храчки - ту се засилва, ту намалява кашлицата, но не спира.
Няколко пъти даже при изкашляне = повръща ..

Има ли някой с подобен проблем? Как го решихте?



Ами ние миналата година имахме подобен проблем. И при двамата.
При голямия беше реакция на хомеопатично лечение. Три месеца кашля до повръщане.
Малкия около месец след брат си и той, но вече от настинка.

До Нова година кашляха. Правихме изследвания и за коклюш. Нямаше нищо друго, никакви странични признаци. Само кашлицата.  Спомням си, че дадоха нещо за леко туширане на острата реакция. Единствената разлика - при нас кашлицата беше суха, не мокра.

През цялото време само ги водех да ги преслушват - за всеки случай. И с повече качествена храна.
Виж целия пост
# 13
Миналата зима синът ми кашля близо месец по няколко пъти наден, но кашлица с храчки -доста страшно звучеше. Личната нищо не чува на слушалки и изписва Ериус против алергии и билкови отхрачващи с мащерка. Хомеопата иаписва туберкулим 1М-по поръчка без ефект. И така цял месец, докато поисках ренгенова снимка- бронхит и начален стадий на пневмония #Cussing out с това чакане и билки и хомеопатични.... а кашляше само 3-4 пъти на ден дълбока с храчки кашлица. Моят съвет е да направиш снимка и тогава да решиш с какво лечение да продължиш-хомеопатично или АБ. Peace
Виж целия пост
# 14
Миналата зима синът ми кашля близо месец по няколко пъти наден, но кашлица с храчки -доста страшно звучеше. Личната нищо не чува на слушалки и изписва Ериус против алергии и билкови отхрачващи с мащерка. Хомеопата иаписва туберкулим 1М-по поръчка без ефект. И така цял месец, докато поисках ренгенова снимка- бронхит и начален стадий на пневмония #Cussing out с това чакане и билки и хомеопатични.... а кашляше само 3-4 пъти на ден дълбока с храчки кашлица. Моят съвет е да направиш снимка и тогава да решиш с какво лечение да продължиш-хомеопатично или АБ. Peace

На една приятелка детенцето по същия начин кашляше с храчки, а лекарката все го преслушваше и нищо, нищо и накрая бронхит  Shocked Не знам обаче дали със снимка разбраха. При нас беше суха кашлицата, затова и не се притесних чак да правим снимки... засега  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия