Мазна и падаща коса

  • 7 051
  • 16
Мили мами,
обръщам се към вас със зов за помощ. След бременноста и раждането косата почна много да ми пада и страшно бързо да се омазнява. Подстригвам се редовно.Не се боядисвам, но си правя сешоар/изправяне. Мия косата си два пъти седмичо със шампоан(Head&Shoulders) и понякога слагам маска. Ефект никакъв. Незнам какво да правя-специален шампоан ли да си купя(какъв?), маска ли, кристали ли..? моля споделете вие как се справихте с този проблем.
Благодаря за всяко мнение!  Hug
Виж целия пост
# 1
Махни сешоара и пресата!И смени шампоана,тоя Head&Shoulders за мен е най-безумния шампоан който съществува.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=232980.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=232893.0
Виж целия пост
# 2
  Да, махни пресата, въобще се откажи от подобни интервенции докато не се реши проблема. Препоръчвам ти да си миеш косата с хума, примерно през ден. Аз я смесвам с отвара от коприва до получаването на гъста каша и с това се измивам, като гледам да престои 2-3 минути на главата ми, преди да я изплакна. Мия се със шампоан, най- много веднъж в седмицата, и то с бебешки на Бюбхен. Копривата заздравява косата, накрая я изплаквам с колкото ми е останало от отварата. Копривата си я купувам от Лечител. Опитай, поне със сигурност няма да ти навреди.
  Успех! Sunglasses
Виж целия пост
# 3
Здрасти-и аз имам подобен проблем, от значение са домашните маски с кромид лук, чух че много помагал и чесънът да се втрива в косата и съм си обещала всеки ден да почна да го правя.Ако има ефект ще пиша.
Виж целия пост
# 4
Ампулите на LANDOLL - Action 7even - с жен-шен

или Ампули №9 TIMO BIANCO от серията Nashi na LANDOLL
Виж целия пост
# 5
определено шампоанът трябва да го смениш а за пресата не знам тя не е ли с обратен ефект по точно да изсушава поне при мен беше така Thinking
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви момичета. Ще избробвам това което предлагате и ще пиша пак.
 Hug   bouquet
Виж целия пост
# 7
Тази тема може също да ти е от полза: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240637.0   Wink
Виж целия пост
# 8
Пък и не си помисляй за кристали, хептен ще я замазниш и сплескаш  Stop Аз от години не ползвам шампоани от рекламите (такива 'general'). Има си качествена козметика за коса Peace
Виж целия пост
# 9
Аз си мисля.че трябва вътрешно да с и подсилиш организма. Например Приорин витамини за коса и чак после да се подсили въздействието със специален шампоан.  Hug
Виж целия пост
# 10
Подкрепям  Jeny_J относно витамините. Пантогар, Ревалид или Фитовал. Важното е да знаеш, че трябва да ги пиеш поне 3 месеца, за да усетиш качествено ефекта върху косата си. По въпроса за омазняването, вземи си медицинска козметика. Има голям избор в добрите аптеки.
Виж целия пост
# 11
Косопадът след раждане е на хормонална основа. Казват, че маски, ампули и тем подобни не влияят по тази причина. Регулира се сам. Поне и при мен беше така. Пих витамини, слагах ампули, не се повлия и спрях. След известно време, месец-два започнаха да стърчат на богато малки косъмчета нова коса по цялата ми глава. Laughing
Омазняването е проблем и при мен. От скоро. Някои казват, че било нормално при настъпването на зимата, но не помня предишни години да съм имала проблеми. А под омазняване имам предвид да я мия всеки ден. Твоето два пъти седмично си е в рамките на нормалното, според мен.
Виж целия пост
# 12
при мен всяка зима косата ми почва адски да се омазнява. мия я и на следващия ден не мога да я понасям по мен ! Close
но прекаленото миене на косата не е полезно, имам предвид всеки ден.
Виж целия пост
# 13
Косопада не ми е чак такъв проблем, защото отдолу е поникнала бебешка коса  Party Обаче омазняването...Едвам изкарвам до следващото миене. Направо е ужас, но ако почна да я мия по-често става още по-зле. А този шампоан го ползвам, защото наистина действа много добре върху косата ми(поне преди бременността).
Ще наблегна на витаминките и ще се поинтересувам за някой подходящ шампоан.
 Hug
Виж целия пост
# 14
Не е добре да я оставяш толкова време да се омазнява. Отдавна е известно, че честото миене не вреди на мазната коса, а по-скоро помага. Много по-лошо е да се оставя косата мръсна и да се запушват порите от мазнина,само защото било "вредно"да се мие всеки ден, Нищо подобно.
има си специални шампоани за честа употреба ( разбирай всекидневна), а шампоани от рода на HEAd&Shoulders би трябвало да бъдат забранени на пазара Mr. Green
За косопада ми препоръчаха много едни ампули на Vichy,но не съм ги позлвала и нямам коментар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия