пътуване със самолет

  • 916
  • 18
Здравейте, майки!

Дали можете да ми дадете съвет...
Искам да пътувам със самолет и ще съм в 6-ти месец. Аз и приятелят ми сме ОК, но родителите ни са в раника. Мислите ли, че има от какво да се притеснявам?
Виж целия пост
# 1
Трябва да говориш с гинеколога си, той следи бременността ти и само той може да ти даде правилен съвет. Ако всичко е наред според мен няма проблем, но аз не съм лекар.
Лека бременност и леко раждане!
Виж целия пост
# 2
аз ще пътувам на 8.12 за Белгия и тогава ще съм в края на 6-ти месец.Малко ми е притеснено,защото си имам разни проблеми с бременността,но пък нямам дру избор.
 На мен са ми казали,че ако нямаш проблеми до 7-ми месец можеш да пътуваш без проблем.
Виж целия пост
# 3
Мисля,че не е проблем.Една моя приятелка в 8-ми месец бременна ходи чак в Италия на футболен мач да гледа мьжьт и как играе.
Виж целия пост
# 4
Първо говори с гинеколога следя6т бременността ти!
Аз в края на 6-я месец пътувах до България,мисля не е проблем!
Виж целия пост
# 5
Ако нямаш проблемна бременност, няма от какво да се притесняваш. Все пак и аз ще те посъветвам да се консултираш с лекаря, който те наблюдава.
Виж целия пост
# 6
Моят съвет също е да се посъветваш първо с гинеколога си.
Аз в 6-я месец летях до Лондон и нямах никакви проблеми.
В книгите за бременни съм чела, че пътуването със самолет е един от най - безопасните начини за пътуване.

Успех и лека бременност! Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Ако нямате проблемна бременност едва ли е проблем.До колкото знам само в 9ти месец е забранено да се пътува със самолет, но с малко напъни(в $) даже и тогава може.От физическа гледна точка проблем няма Grinning
Виж целия пост
# 8
Няма никакъв проблем аз хем бях с по-рискова бременност хем в края на 5-ия месец летях до Мадрид - не съм почувствала никакво неразположение нито по време на полета нито след това.
Виж целия пост
# 9
На мен също ми се наложи да пътувам със самолет до чужбина, когато бях 5 месец PeaceНямах никакви проблеми Rolling EyesНо това е много субективно, така че първо се посъветвай с гинеколога си Hug
Виж целия пост
# 10
Първо говори с гинеколога си после с авиокомпанията която ще пътуваш.
Виж целия пост
# 11
Аз не спрях да пътувам докато бях бременна, но след 5-я месец, когато вече нямах повръщане и т.н.
Имай предвид, че на летището в Бг може да ти поискат бележка от гинеколога, че можеш да пътуваш. Личен опит - за всеки случай си направи застраховка за чужбина, така, че ако се наложи да посетиш лекар, да не плащаш. Правят такива застраховки в тур операторските компании.
Аз пътувах до 30г.с - тогава се прибрах в България, но често авиолиниите допускат само до 28г.с.
Виж целия пост
# 12
пътувах 3 пъти през бременността ми, като последният път през 6-я месец. нямах никакви проблеми. винаги ми даваха места най-отпред където има повече място и никой не те бута.

освен това имай предвид че имаш право да не  минаваш през вратите металодетектори, защото те са малко или много опасни за бебето.

леко пътуване ти желая! Peace
Виж целия пост
# 13
...освен това имай предвид че имаш право да не  минаваш през вратите металодетектори, защото те са малко или много опасни за бебето.
....

Зависи от летището - в София нямах проблем, но във Франкфурт 5ти месец не мина номерът и се почувствах много онеправдана...
Виж целия пост
# 14
Здравей, пътувала съм по 3 пъти до САЩ и обратно по време и на двете си бременности. За последно летях в първия ден на 9ти месец. Няма да имаш проблем. Единственото, което трябва да носиш е бележка от гинеколога си с ВТР и разрешение да летиш.
Желая ви приятно пътуване!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия