ВИГАНТОЛ

  • 2 516
  • 17
Моят сладък бебо е на 5 месеца, 8.800кг., само на кърма сме, излизаме на вън всеки ден стига да не вали, но педито не ни е дала още вигантол да пием. Та въпроса ми е при вас от кога почнахте да давате, че аз се претиснявам вече стана студено, няма слънце за да си го набавим, а е тежичък и костичките му трябва да са здрави а без вигантол си мисля че не може.  Дали да почвам без тя да ми казва по 1 капка на ден, да му давам, посъветвайте ме и кажете при вас как е.
Виж целия пост
# 1
Ние започнахме вигантола още от 2-я месец. Не знам защо вашата лекарка не ви го е предписла все още. Според мен започваи да си го даваш по една капка на ден, не мисля че на дечко ще му навреди нещо. Ако все пак се притесняваш да го даваш така на своя глава иди си попитай лекарката, може да е забравила нещо.
 
Виж целия пост
# 2
Съвета ми е да се обадиш на лекарката си и да я попиташ. Все пак тя наблюдава бебето и знае как се развива. Тя ще определи дозата която е нужна за него.
Тук ние можем да си кажем колко сме давали на децата си, но не сме лекари. На твое място не бих дала ако не съм се консултирала с л-ря, та било то и по 1к-ка на ден  Peace.
Виж целия пост
# 3
Според мен може без вигантол принципно.
Моя син е роден в края на септември т.е зимно бебе е, така да се каже, освен това се роди едър (4,500 кг) и първите месеци наддаваше много. Да не говоря, че имаше един период, когато се беше разболял доста и навън не го извеждах. Та, въпреки всичко това, не съм му давала вигантол и сме нямали проблеми във връзка с това. Разбира се, за да взема това решение първо се консултирах с педиатърката. Тя първоначално малко по инерция искаше да ни изпише, но като си поговорихме на дълго и на широко излезе, че може и без него. Общо взето мисля, че лекарите го изписват малко по инерция (както казах) или и аз не знам защо, а е добре известно, че предозирането освен, че не е полезно, е и опасно.
Моя съвет е да се консултираш с педиатърката си, но и да даваш, само ако имате клинични показания за това, а не просто за всеки случай.
Виж целия пост
# 4
Не давай, преди да си питала педиатъра. Ако е установила, че фонтанелата се затваря прекалено бързо, може да е решила да не изписва, тогава може и да навреди. Обади се и питай, може и да е забравила да ти каже!
Виж целия пост
# 5
Радина е на 3 месеца.Лекарката ни препоръча 2 пъти по 5 капки,защото бързо наддава на тегло и още не е затворена фонтанелата и.
Виж целия пост
# 6
Радина е на 3 месеца.Лекарката ни препоръча 2 пъти по 5 капки,защото бързо наддава на тегло и още не е затворена фонтанелата и.

леле, това дори мен ме шашка! Влади беше доста едро дете, наддаваше бързо, но нигока не сме пили повече от една капка на ден. Фонтанелата се затваря към една годинка чак...
Виж целия пост
# 7
Всяко дете е различно и към всяко се подхожда индивидуално!!!!! В никакъв случай не давай вигантол без педиатър да е казал!!!!!
Виж целия пост
# 8
а вие освен вигантол,не давате ли и флуор,когато започнат да растат зъбите?
аз давам смесем препарат с вит.Д и флуор.
Виж целия пост
# 9
а вие освен вигантол,не давате ли и флуор,когато започнат да растат зъбите?
аз давам смесем препарат с вит.Д и флуор.
За флуора има доста противоречиви мнения. Педиатърката на сина ми е против и аз не давам.
Виж целия пост
# 10
а вие освен вигантол,не давате ли и флуор,когато започнат да растат зъбите?
аз давам смесем препарат с вит.Д и флуор.
За флуора има доста противоречиви мнения. Педиатърката на сина ми е против и аз не давам.
защо е против?вредно л и е даването на флуор ?
Виж целия пост
# 11
а вие освен вигантол,не давате ли и флуор,когато започнат да растат зъбите?
аз давам смесем препарат с вит.Д и флуор.
За флуора има доста противоречиви мнения. Педиатърката на сина ми е против и аз не давам.
защо е против?вредно л и е даването на флуор ?
Вредно е предозирането. Даването му трябва да е съобразено с това каква вода пие детето, с флуора в пастата за зъби и т.н. Ето няколко линка има интересна информация в тях:
цък, цък, цък и цък.

Виж целия пост
# 12
ужас,пише ужасни неща.като си представя,че първият педиатър ,при който ходихме след раждането ни изписа вит.Д и флуор смесено  #Cussing out .добре,че лятото не съм давала.
Tedulina,благодаря ти за инфото.
Виж целия пост
# 13
Напомни на педиатърката ти, може да е забравила и сега да си мисли, че даваш.
Всичко е много индивидуално, на моят син му го спряха на 7 месеца някъде, защото фонтанелата му беше почти затворена.
Виж целия пост
# 14
Съвета ми е да се обадиш на лекарката си и да я попиташ. Все пак тя наблюдава бебето и знае как се развива. Тя ще определи дозата която е нужна за него.
Тук ние можем да си кажем колко сме давали на децата си, но не сме лекари. На твое място не бих дала ако не съм се консултирала с л-ря, та било то и по 1к-ка на ден  Peace.

Изцяло заставам зад това мнение.Вигантолът съвсем не е нещо безобидно,за да започваш да го даваш на своя глава по форумски предписания.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия