Сън през цялата нощ и бучка в дясната гърда

  • 369
  • 3
Здравейте момичета, моля да ми дадете съвет.
Моята бебка, която вчера навърши 3 месеца, започна от 2 седмици да не се буди за хранене през нощта. Ако я накърмя за последно в 23 или 24 часа, спи до 5 или 6 сутринта. Понякога се промърква към 3-4 часа, но си търси биберона и на секундата заспива. Не я вдигам за кърмене, защото наистина си спи и я виждам, че не е гладна. Е, ако се разбуди, кърмим се задължително, но почти не се случва вече. Тази сутрин, след като беше направила пауза от седем часа, в дясната гърда напипах малка бучка. Веднага й дадох да суче и нещата се оправиха. Нямах особено напрежение в гърдите, което да ме събуди и да се наложи да цедя или веднага да кърмя. Това се случва за втори път, като първият път паузата беше само 5 часа. Има ли някакви превантивни мерки, които да взема, за да не се събудя някоя сутрин с някое запушване? Не ми се иска да будя бебето през нощта, защото през деня почти не спи заради коликите, а и за мен този сън напоследък е като манна небесна. Ще се радвам на всякакви идеи.
Виж целия пост
# 1
Така както го описваш, вероятно просто има леко разширение на каналите на това място и като не си кърмила известно време, може да се напипва като бучица, която изчезва след кърмене. Ако не е болезнена, зачервена и да ти създава дискомфорт, не се тревожи, просто масажирай мястото, докато бебето суче, за да се дренира добре. Скоро гърдите ще свикнат с нощната почивка (поне докато почнат да излизат зъбите Mr. Green) и няма да ти създава проблем.
Виж целия пост
# 2
Можеш да пиеш лецитин. За няколко дни ще спрат да ти се препълват гърдите, просто ако се събудиш с бучка-давай да суче и ако бучката не изчезне-цеди.
И аз мисля, че не бива да будиш бебето Grinning
Виж целия пост
# 3
Много ви благодаря.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия