Кога ви пролича бременността с близнаци?

  • 38 443
  • 67
Не знам дали си внушавам, в момента съм в края на 6 г.с и вече имам чувството, че коремът ми е пораснал. Още не личи, но понеже цял ден стоя седнала зад бюро определено вече ми подпира. Та чак си разкопчавам горното копче на дънките. Иначе при първата ми бременност ми пролича в края на третия месец.
И още един въпрос. Докога хоихте на работа? С дъщеря ми ходих почти до края и сега имах такива намерения, но като прочетох и видях големите коремчета, реших че май с такъв тумбак не мога да се довлека до офиса. newsm12
Виж целия пост
# 1
Пролича ми доста рано, вече от втория месец започнаха да не ми се закопчават панталоните и бях закачила едно ластиче на елика, с което захващах копчето  Simple Smile За съжаление съвсем скоро и този вариант отпадна, към 10 - 12 г.с. си имах сериозно коремче, което опитвах да крия, защото трябваше да ми продължат договора за работа и не исках да разберат, че съм бременна. Положението обаче беше просто нескриваемо  Mr. Green И така ходих на работа докъм 22-ра г.с. когато ми изтече договора, но всяко зло за добро, после си почивах вкъщи и смятам, че ми беше много полезно. Имах и късмет, защото въобще не ми се гадеше в началото на бременността и нямах никакви оплаквания.
За работата мога само да те посъветвам да не се натоварваш много и да обсъдиш с лекаря си възможността за болнични ако започнеш да не се чувстваш добре, не знам дали е физически възможно обаче да изкараш до края както при нормална бременност, все пак близнаците са доста голямо натоварване за организма на майката, а и коремът започва определено да тежи  Naughty   
Виж целия пост
# 2
В началото на третия месец се виждаше за мен, защото всички дрехи ми отесняха. Но един месец по-късно нямаше съмнение за никого Mr. Green Някъде около началото на 6 месец започнаха да ме питат кога ще раждам Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Сигурно не си внушаваш, че ти е пораснал корема. На мен още от втория месец корема ми стърчеше, имам снимка на морето оттогава и съм си направо "съвсем бременна".  С мъжа ми се чудехме защо толкова ми расте корема, тъй като още не знаехме, че са близнаци Laughing
Виж целия пост
# 4
Към трети месец, даже акушерката на ЖК ми вика "... а тук има грешка доктора се объркал матката не отговаря за тези месеци". Аз съм с обърната матка и може би от там идва всичко, не знам това са мои разсъждения.При всеки е различно Hug
Виж целия пост
# 5
Аз имам снимка и направо ще ти покажа.

Тук съм някъде между 9-11г.с.

Колкото и да се опитвах да го скрия - не стана. Веднага ме разкриха. С бървата бременност не беше така - тогава напълнях направо се олях, до като тук основно на корем растях. С Влади качих 30кг, с близнаците 25
Виж целия пост
# 6
Привет и от мен Simple Smile
В момента съм в 13г.с. и  мъничко личи. Страшно ми е неудобно да си обувам старите панталони, защото никак не понасям да ми стяга нещо корема.Опитвах системата с ластиците,но не ми помогна на мен-:) Ще видим занапред как ще расте:)
А относно въпросът ти за болничните- аз съм от няколко дни вкъщи-и определено така се чувствам по-добре, защото пътуването до офиса беше кошмарно. Ако имаш възможност,по-добре си почивай на топличко  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
В началото на третия месец се виждаше за мен, защото всички дрехи ми отесняха. Но един месец по-късно нямаше съмнение за никого Mr. Green Някъде около началото на 6 месец започнаха да ме питат кога ще раждам Mr. Green

Аха, и аз бях така Peace
Виж целия пост
# 8
Нели, благодаря ти за снимките. Много си сладка като бременна. И баткото е голям сладур и красавец.
За съжаление нямам възможност много да отсъствам от работа. Паричките ни трябват. Ще дерзая докато мога. Пък дано да съм добре и бебчовците да са добре! Пък и шефа ми ще ме търпи, няма къде да иде, защото работата и е отговорна и лесно няма да ми намери заместник. Wink
Виж целия пост
# 9
Благодаря ти, Джини, аз работих до края на шестия месец, но вече не можех да стигна до клавиатурата, не се събирах зад бюрото, а и в рейса не можех да седна (утесня ми седалката). Иначе се чувствах добре и можех да си работя до последно, но....
Виж целия пост
# 10
Да споделя и аз. До края на 4 месец не ми личеше .... даже на срещата на 29.09. в Борисовата градина другите майчета ме питаха кои са моите близначета, мислейки, че вече сме големи и щъкаме наоколо. Не ми повярваха като им казах и последваха въпросчета сигурна ли съм , че са близнаци Peace. Това е сигурно защото по принцип съм си едра ... гледам се и на снимките /защото седмица по-рано правихме сватба/ ... не може да се каже че съм бременна. И наистина на фона на DesiJ , която едвам ходеше и поради това не остана дълго и една др. близнашка майка .... моето място сякаш не беше там Stop.
Но сега /вече 25 г. с./ няма място за съмнение  Grinning, между впрочем започна да ми проличава през 21-22 г.с.
На последната женска консултация моята лекарка ме посъветва да спра вече да ходя на работа, защото вече ми тежат доста ... пък и времето застудява и започват разните грипове и настинки, като масово явление, и ще бъде по-добре да избягвам градският транспорт и офиса да не се заразим. Послушах я ... и от началото на тази седмица съм си вече вкъщи ....
Виж целия пост
# 11
Доби, аз също бях на срещата - ама сега като разказваш чак почнах да се замислям - запознахме ли се или не?!? Дай снимка да ми опресниш паметта - моля те  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 12
Здравей, Нели. Запознахме се! Grinning И как не ... за мен интерес представляваха най-малките човечета, а доколкото си спомням там на срещата това бяхте точно вие. Много сладки мишки са. Снимките на които ги държите първо тати, а после ти докато се подписвате са мое творение.
В повечето време бях в компанията на Деси, а после на едно др. семейство, на което тогава мъничетата бяха на 4 мес. /с бабата/ - малките Ники и Гери. Да си призная запомних по-добре имената на мъничетата отколкото на родителите, в това число и твоите три - мировци Hug.
Няма ме много по снимките, честно да си кажа ги избягвах , че не съм много фотогенична ... но ето една: http://family.webshots.com/photo/2943005660065928965hqferh
Досега само четях форума, но вече активно и пиша ... нали съм си вече в къщи .... разхождам се  и малко по малко купувам нещата от списъка, който съм си направила ... за бебоците Money.
Виж целия пост
# 13
Разбира се че се сещам - обаче да си призная и аз не разбрах че чакаш бебоци  Embarassed Embarassed Embarassed Наистина не ти личи. Аз имам готов списък със снимки, за най-необходимото и сравнително евтино за близнаците. Мога да ти го пратя ако искаш за сравнение. Аз го бях правила за нашия татко в случай че ме вкарат по-рано в болница. А го обнових за моя приятелка която чака близнаци в февруари-март.
Виж целия пост
# 14
Да ..... пращай го!
Не искам да купя неща , които може би няма да са ми нужни .. и без това разходите са огромни ... по 2  Simple Smile.
Ако можеш ми пиши и от къде си пазарувала основно .... щото не съм от София и много не съм запозната, а  в някои от магазините които посетих е доста скъпо. В момента се двоумя от къде да си взема одеалца-портбебета ... ако можеш помагай.
Благодаря ти предварително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия